Zavrieť

Porady

Čo s nazbieraným dlhom???

Zdravím Vás poraďáci.
Hľadal som tému, ktorá by sa dala prirovnať mojej, ale nenašiel som. Vyskytla sa nám situácia kedy stará mama ostala v domove socialnych služieb. V čase keď nastúpila do tohto domova tak jej starobný dôchodok stačil na pokrytie týchto nákladov spojených na ubytovanie v tomto zariadení. Zmena nastala ked správca zariadenia Trenčiansky samosprávny kraj si zvolil nový systém vo uhrádzaní platieb nákladov na ubytovanie. Starej mame začal narastať dlh vzhľadom k tomu že jej musia vyplácať životné mininum niakych niečo do 70 €. Chcem vedieť čo sa stane ked sa stará mama pominie a či domov sociálnych služieb bude vymáhať túto dlhobu od pozostalých v dedičskom konaní alebo je možné sa vzrieknuť dedičstva a tým pádom sa zrieknu aj dlhu z domova sociálnych služieb. Ďakujem.
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
...asi tak ...

Nebol som síce ten výkoňák ...
Ale ako vravíš ...

Šička tie hodiny a basta ...
Ja ?...malá chyba a basa ..alebo smrť ...

...nevysvetlíš nikomu ...
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

A čo tak podať na súd návrh na určenie výživného na rodiča - od každého dieťaťa po 25,-EUR a je to.
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
iriska Pozri príspevok
A čo tak podať na súd návrh na určenie výživného na rodiča - od každého dieťaťa po 25,-EUR a je to.
A čo tak dať žalobu na štát, ktorý po odpracovaní min.40 rokov, platení si sociálneho poistenia po celú dobu a dovŕšení dôchodcovského veku má zákony také, ktoré umožňujú výplatu takého mizerného dôchodku, ktorý nestačí ani na zabezpečenie základných životných potrieb podľa iných zákonov toho istého štátu.
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

lubko6394 Pozri príspevok
A čo tak dať žalobu na štát, ktorý po odpracovaní min.40 rokov, platení si sociálneho poistenia po celú dobu a dovŕšení dôchodcovského veku má zákony také, ktoré umožňujú výplatu takého mizerného dôchodku, ktorý nestačí ani na zabezpečenie základných životných potrieb podľa iných zákonov toho istého štátu.
nech sa páči
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať