Zavrieť

Porady

Platba zo tovar vopred ktorý nemám na sklade

Ja viem že to je určite blba otázka, ale podnikám len pol roka a chcem mat všetko legálne. Mal som zákazníka s ktorým som mal problém. Faktúry platil bežne aj mesiac po splatnosti. Tak som s nim ukončil spoluprácu. Nie že by to bol zlý zákazník až na to platenie. Teraz po mesiaci sa mi ozval a ubezpečuje ma, že za tovar určite zaplatí na čas. Ja mu samozrejme neverím. Je si možné zabezpečiť nejako platbu vopred na plnú sumu tovaru? Platba by prebiehala bezhotovostné na účet. Som neplatca DPH a vediem paušálne výdavky. Samozrejme tak aby to bolo legálne. Chce odo mňa odobrať tovar, ktorý ja nemám na sklade. Na sklad ho budem objednávať až po jeho objednávke. Ja chcem aby mi zaplatil za tovar vopred a až potom by som objednával tovar u svojho dodávateľa. Ako to vyriešiť? Niečo takéto som ešte nebol nútený za čas môjho podnikania riešiť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    je to ok.....nič , žiaden zákon neporušuješ....objednáš tovar až po jeho zaplatení, aby si mal istotu peňazí a odber tovaru.....

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    vystav mu faktúru, na ktorú napíšeš Zálohová faktúra, alebo Proforma faktúra.
    Aj do textu napíš špecifikáciu tovaru, ktorý si objednal s textom, že ide o zálohu na objednaný tovar v 100%ej výške.
    Bežne sa to tak robí.

    Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

    Sarlotka
    Samozrejme, je to možné

    vystavíte danému odberatelovi zálohovú faktúru - záloha na tovar
    následne (po objednaní tovaru z Vašj strany a jeho expedovaní Vášmu odberateľovi), vystavíte ostru faktúru, kde bude dátum dodania tovaru,položky tovaru mínus záloha k úhrade 0
    príklad

    zálohová faktúra
    fakturujem Vám zálohu na tovar v sume 10 Eur

    ostrá faktúra
    tovar č. 1 v sume 6 Eur
    tovar č. v sume 4 Eur
    spolu 10 Eur
    prijatá záloha - 10 Eur
    k úhrade 0 eur

    prípadne podobne v závislosti od používaného softvéru ....

    Platba zo tovar vopred ktorý nemám na sklade

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.