Zavrieť

Porady

zaúčtovanie DzPPO - dodatočná

Zdravim vsetkych,ktori si precitaju moju otazku.

DÚ v roku 2005 robil kontrolu DzPPO za rok 2003 a vydal nam dodatočný platobný výmer na 12 500 Sk, ktorý sme aj v roku 2005 zaplatili. V roku 2005 to zaúčtujem na 591/341 a účet 591 bude pripočitateľnou položkou k ZD v roku 2005?
Potrebujem si to len overit, lebo pocula som, ze podla novych postupov účtovania 2006 to uctujem do uc.tr. 4. Skoda, ze sa to nedostalo k nám skôr - mohli sme si pockat so zaplatením este 2 tyzdne. Alebo zlé uvažujem?

A ešte jednu otázočku mám. Ako mám naúčtovať nákup PHM 31.12.2005, ktorý bol zaplatený z BÚ a vo výpise to budeme mať zúčtované až v roku 2006?

Ďakujem za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    heze
    Zdravim vsetkych,ktori si precitaju moju otazku.

    DÚ v roku 2005 robil kontrolu DzPPO za rok 2003 a vydal nam dodatočný platobný výmer na 12 500 Sk, ktorý sme aj v roku 2005 zaplatili. V roku 2005 to zaúčtujem na 591/341 a účet 591 bude pripočitateľnou položkou k ZD v roku 2005?
    Potrebujem si to len overit, lebo pocula som, ze podla novych postupov účtovania 2006 to uctujem do uc.tr. 4. Skoda, ze sa to nedostalo k nám skôr - mohli sme si pockat so zaplatením este 2 tyzdne. Alebo zlé uvažujem?

    A ešte jednu otázočku mám. Ako mám naúčtovať nákup PHM 31.12.2005, ktorý bol zaplatený z BÚ a vo výpise to budeme mať zúčtované až v roku 2006?
    Ďakujem za každú radu.
    Dodatočnú DP zaúčtuješ na 595 - Dodatočné odvody DP
    Skupina účtov 59x nevchádza do výpočtu HV, teda nie je súčasťou riadku 100 DPPO a teda nie je odpočitateľnou ani pripočitateľnou položkou.

    na účty 42x sa účtujú významné opravy chýb minulých období - toto je výmer dane - účtovný prípad roku 2005.

    PHM kupoval asi zamestnanec na kartu .... strana dal účtu 325, 333, 379, 383 .. ako si zvolíš internou smernicou.

    zaúčtovanie DzPPO - dodatočná

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.