Zavrieť

Porady

nakup cez ebay > predaj

ahojte poradaci
chcel by som sa opytat ci je mozne nakupovat rozne veci cez ebay a potom ich nasledne predavat v eshope ??? alebo sa ten nakup musi nejak zdokladnovat alebo ako to je ???
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Atomer.sk je offline (nepripojený) Atomer.sk

    Systém na tvorbu eshopov a web stránok. ...viac Atomer.sk
    Co presne myslim pod pojmom "nejak zdokladovat"?
    Kupit na ebay a predat v eshope - preco nie?
    Tak po pravde sa do toho nerozumiem, takze najprv by som chcel vyriesit tuto otazku skor nez by som sa zacal vzdelavat dalej...pisem to len tak keby to niekoho zaujimalo.

    No tym zdokladnovat som myslel ze ci napriklad dajme tomu ako predajca musim mat nejake faktury kde a od koho som nakupil alebo nieco podobne.
    Alebo jednoducho nakupim veci a predavam ???

    Tato otazka ma zaujima z toho dovodu ze cital som tu jednu temu kde bolo ako predavat veci (myslim ze slo o nejake vlastne vyrobky) od niekoho. V jednoduchosti to bolo myslene tak ze jeden to spravi,preda to druhemu a ten to preda na svojom eshope.
    Dufam ze to nevysvetlujem ako "madar"
    Dakujem

    Atomer.sk je offline (nepripojený) Atomer.sk

    Systém na tvorbu eshopov a web stránok. ...viac Atomer.sk
    Prijmove a vydavkove faktury (doklady) si musis ako firma samozrejme uchovavat v uctovnictve.
    Mám malú predajňu s textilom a rozbieham aj internetový predaj.Musím vystavovať bloky z predajne alebo stačí keď zašlem výdajkový lístok? Mám aj tovar tzv.podpultový kupovaný bez dane na ktorý nemám doklad. Ako to urobiť aby som ako firma nebola veľmi v pluse keď nie som platcom DPH?
    Alebo ako presne mám tento e-shop na nete riešiť?
    Prosím o radu,ďakujem.
    Naposledy upravil krupovamajka : 12.10.11 at 10:36

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    miromi123 Pozri príspevok
    Tak po pravde sa do toho nerozumiem, takze najprv by som chcel vyriesit tuto otazku skor nez by som sa zacal vzdelavat dalej...pisem to len tak keby to niekoho zaujimalo.

    No tym zdokladnovat som myslel ze ci napriklad dajme tomu ako predajca musim mat nejake faktury kde a od koho som nakupil alebo nieco podobne.
    Alebo jednoducho nakupim veci a predavam ???

    Tato otazka ma zaujima z toho dovodu ze cital som tu jednu temu kde bolo ako predavat veci (myslim ze slo o nejake vlastne vyrobky) od niekoho. V jednoduchosti to bolo myslene tak ze jeden to spravi,preda to druhemu a ten to preda na svojom eshope.
    Dufam ze to nevysvetlujem ako "madar"
    Dakujem
    Jedna vec je príležitostne niečo niekde (napr. na eBay) kúpiť a inde to predať - vtedy nič dokladovať nemusíš, pretože sa jedná o občiansku inzerciu, teda o predaj osobných veci, nie tovaru. Iná vec je ale, ak to robíš pravidelne za účelom dosahovania zisku - v takom prípade už ide o podnikanie a príjmy aj výdaje musíš ako podnikateľ zdokladovať.

    Teraz sa určite spýtaš, či to môžeš robiť pravidelne a bez dokladovania. Áno môžeš, kým ti neprídu na to, že podnikáš (teda nakupuješ a predávaš tovar načierno) a potom budeš mať problém.

    Už som to raz na porade popisoval, pozri si tieto témy:

    http://www.porada.sk/t145673-mimibazar-sk-fyzicka-osoba-vs-podnikatel.html

    http://www.porada.sk/t153158-zacinam-s-aukrom.html
    Vdaka za odpovede.
    No na "cierno" predavat veci by som nechcel, radsej mat normalny internetovy eshop.

    Nakupoval by som veci od viacerych ludi, cize najprv by som si spravil ako sa hovori zasoby,cize vlastny maly sklad tychto veci.

    Ibaze ked nieco objednavam cez ebay od fyz. osoby tak tam ziadny doklad nemam, aspon sa mi to este nikdy nestalo aby mi niekto dal doklad o kupe, takze ako by som mal zdokladnit vydaje ?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    miromi123 Pozri príspevok
    Vdaka za odpovede.
    No na "cierno" predavat veci by som nechcel, radsej mat normalny internetovy eshop.

    Nakupoval by som veci od viacerych ludi, cize najprv by som si spravil ako sa hovori zasoby,cize vlastny maly sklad tychto veci.

    Ibaze ked nieco objednavam cez ebay od fyz. osoby tak tam ziadny doklad nemam, aspon sa mi to este nikdy nestalo aby mi niekto dal doklad o kupe, takze ako by som mal zdokladnit vydaje ?
    Jedine nakupovať od takých predajcov, čo sú podnikatelia a nie "podnikatelia". Tí podnikatelia ti vystavia aj dodací list či faktúru. Nedávno som kupoval z číny prenosný DVD prehrávač a predajca poslal normálnu faktúru v angličtine. Iní pošlú len tovar bez dokladu.

    ALebo si vytlačiť potvrdenie o kúpe zo stránky eBay. Síce neobsahuje všetky náležitosti, ale možno by si tým vedel preukázať výdaje.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    miromi123 Pozri príspevok
    a ako rozoznam podnikatela od "nepodnikatela" ???
    Jedine tak, že pred kúpou si zistíš od predajcu, či na tovar vystavuje doklad (faktúru a pod.).
    OK, inde mi zase povedali ze staci mail z paypalu, ale dajme tomu ze tuto otazku sme vyriesily...

    ak by bol niekto ochotny tak mam este par otazok.
    Je lepsie byt pri takomto eshope platcom alebo neplatcom DPH ? a preco (podla odpovede)?
    Ak mam nejaky tovar mam do toho zapocitat aj DPH ? teda iba ak by som bol platcom vsak ?
    Ako je to s dovozom z UK ? v ramci EU sa neplati clo to viem, ale plati sa DPH ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.