Zavrieť

Porady

sprava od kurena - objasni niekto

Po dvoch rokoch trapenia sa s projektantom, mam hotovy projekt a mam aj spravu od kurenara.
Od zaciatku som chcela, co najnizsie naklady na vykurovanie. Mam navrhnuty 2 podlazny RD 7,5x11,8m. Plne elektrifikovana domacnost.
Moja otazka je : Co hovorite na vypocitane tepelne straty 8642W, rocnu spotrebu tepla na vykurovanie 16,98MW/r a pre ohrev 5,22MW/r? Je to navrhnute pre 4-5 clennu rodinu.
Pytam sa radsej dopredu, kedze stavat chceme na jar.
Dakujem za pomoc a objasnenie.
Usporiadat
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

skyle Pozri príspevok
Tomas mas celu domacnost na elektriku? Napis prosim aj kolko m2, o aky dom ide a hlavne co hovoris na moje udaje o kurenara? Dom ma byt z ytongu 300 a 20 cm zateplenie.
Áno, z toho výpočtu to malo byť jasné. m2 je jedna vec, ale podstatnejšie sú m3. Ale ak inak nedáš, tak 170m2. Ytong 250+12cm EPS, strop 24cm vata, pod podlahou 9cm EPS, okná dvojsklo s U=1,1. Ak budeš mať Y300+200 EPS a trojsklá s U okolo 0,8 , tak sa musíš dostať na nejakých 3,0-3,5kW pri -15°C.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Kraj : východoslovenský
Typ odberateľa : domácnosť
dodávateľ : VSE
Porovnaj : Vaša energia
Produkt D5
Celková úspora
Ročnú vyúčtovaciu faktúru :
a zadáš VT : 11100 a NT : 11100
a dostaneš sumu : 2769,49 EUR za rok, čo je zhruba 230 EUR.
0 0
skyle skyle

skyle je offline (nepripojený) skyle

Dakujem, uz mi to je jasnejsie. A co hovorite na cisla, su to normalne spotreby alebo prehnane. Dakujem
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Braňo Pozri príspevok
a zadáš VT : 11100 a NT : 11100
Prečo dávaš VT 11000? Bežná domácnosť nemá šancu vo VT minúť viac ako 1000kWh za rok, jedine teda ak pestujú v garáži a na povale marihuanu vo veľkom...
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

veď napísal dvadsať dva mega
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

A 19+3 nie je 22?
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Brano, vykurovacia tarifa znamená, 20h NT kedy sa vykuruje a 4h VT kedy sa nevykuruje. Z toho vyplyva, ze pomer VT/NT nemoze byt 1/1(iba v pripade ako uviedol ThomasHC).
U mna napriklad 7000kWh/NT a 600kWh/VT. Kúrim vsak aj do krbu. Ak by som nekuril do krbu, tak by som mal spotrebu okolo 11000kWh/NT, avsak vo VT by bola spotreba rovnaká.
Dom mam priblizne rovnaky ako bude mat Skyle.
Tie vypocty projektantov mi zavanaju bulharskymi konstantami. Aj u mna bola vypoctova spotreba cez 10kW a naprojektovany kotol az 24KW!
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

skyle Pozri príspevok
Dakujem, uz mi to je jasnejsie. A co hovorite na cisla, su to normalne spotreby alebo prehnane. Dakujem
Cisla su prehnane.
0 0
skyle skyle

skyle je offline (nepripojený) skyle

Mam navrhnute S4- strecha nad lodziou na poschodi, S3 vonkajsie steny, S2 plafon, P1 podlazie na prizemi, P2 podlazie na poschodi. Steny 30 + 20 zateplenie. Cisla su prehnane, lebo su zle vyratane alebo zle mam navrhnuty dom z materialov? Nechcem topit ani kozubom. Maximalne tym biokozubom, preto chcem mat navrhnuty dobre dom. Myslela som, ze s kurenim a ohrevom teplej vody sa vopcham do cca 150-200 eur mesacne.
Okna chcem dat minimalne 2sklo, rozmyslala som aj nad trojsklom.
Naposledy upravil skyle : 20.10.11 at 07:41
dom1.jpg  
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Podľa tohto si vieš straty prepočítať, len to zaberie dosť času:
http://vytapeni.tzb-info.cz/tabulky-...le-csn-06-0210
http://www.tzb-info.cz/tabulky-a-vyp...t-v-konstrukci

Mne to podľa toho vyšlo na 95% presne.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať