Zavrieť

Porady

Sídlo firmy a s.r.o.

Od nového roka by sme chceli založiť s.r.o.. Radi by sme mali sídlo v mieste trvalého bydliska, čiže v panelákovom byte. Informovala som sa na to na živnostenskom úrade a tam my povedali, že to nie je problém, ale musíme dať tabuľu s označením na budovu /pred vchod/ a potom označenie firmy aj na dvere do bytu. Táto informácia ma dosť zaskočila a moc mi nevyhovuje. Máte s tým skúsenosti? A ako ste to poriešili Vy. Dá sa to obísť, prípadne nejak inak poriešiť? Za každú dobrú radu ďakujem.
Usporiadat
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
amoo Pozri príspevok
Priatelia poradte, som pozvany na odbor zivnost. podnikania vo veci nasledneho predlozenia dokladov suvisiacich s kontrolou dodrziavania podmienok a povinnosti vyplivajucich zo zakona c. 455/1991 Zb. o zivnostenskom podnikani a dalsich vseobecne zavaznych predpisov na useku podnikania so zameranim na vykonavanie zivnosti a chcu aby som zo sebou doniesol odberatelske Fa. neviem co vsetko budu kontrolovat preto si chcem dat do poriadku oznacenie Fy.
Touto cestou si chcem vyjasnit: sidlo sro v panelaku verzus oznacenie fy.
Poradte mi zodpovedat otazky:
Osobne sa nechcem strapnovat pred susedmi poradte nejake minimum co stanovuje zakon: na budove? na zvoncekoch? na schranke? na mojich dverach? kde to naozaj nevyhnutne musi byt? a co vsetko tam musi byt? a ake doporucujete minimalne rozmery?
Vraj aj ICO DIC to naozaj? som elektotechnik prace prevadzam u zakaznikov musim mat otvaracie hodiny? VDAKA
Žiadny problém, neboj. Ide o to, že si pozrú, či máš vo fakturácii uvedenú správnu adresu napríklad,tak ako je zapísané v živnostenskom registri. Stačí na schránke označenie menom podnikateľa, alebo spoločnosti. Rozmery nie sú udané. To je na Tebe. Keď poskytuješ služby a nemáš prevádzku, žiadne hodiny. Aj moji klienti, ktorí majú el. revízie mali takúto kontrolu. Všetko v poriadku mali. Na schránku ani DIČ ani IČO netreba.
2 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

akina Pozri príspevok
Stačí označenie na poštovej schránke, ale musí byť uvedené celé obchodné meno vrátane dodatku, ak ho máš uvedený v ŽL.
V pripade zmeny sidla sro., musis si dat ziadost o zmenu sidla sro, sidlo si mozes dat na trvale bydlisko, ale ak nemas uz LV potrebuješ suhlas so sidlom sro, pokusim sa Ti prilozit vzor
1 0
bobotova bobotova

bobotova je offline (nepripojený) bobotova

Dobrý večer, tak mám po kontrole.

Pán na ŽÚ mi povedal, že na činnosti, ktoré mám uvedené v ŽL ( aj vedenie účta) nepotrebujem nahlasovať prevádzku a tým pádom nepotrebujem ani súhlas hygieny. Tak neviem, ale asi záleží od úradníka.
Takže mám všetko O.K.
Ďakujem Vám za odpovede.
1 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Myslím si, že je to hlúposť, veď to či dám firemnú tabuľu na budovu mi nebude predsa nikto prikazovať. Podľa mňa stačí na schránku, čo asi budete potrebovať. Pokliaľ chcete mať sídlo v byte a byt nemáte v osobnom vlastníctve, musíte mať aj súhlas druhej strany.Družstevný-bytové družstvo a pod.
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

Sídlo fy musí byť označené, kvôli identifikácii PO, kvôli pošte, kvôli kontrolám a tak, stačí na schránke (pre poštu), čo sa týka označenia dverí, to je tiež treba ale ak ich máte napr. očíslované tak stačí na schránku dopísať k názvu fy napr. poschodie a číslo dverí, každý potom vie kam má ísť, označenie na budove mysleli zrejme v prípade ak sú schránky povedzme vo vchode, ktorý je uzamknutý (napr.guľou)...
0 0
jessica jessica

jessica je offline (nepripojený) jessica

neznášam keď neviem a nerozumiem... ...viac
Upozorňujem však, že náklady na prevádzku bytu, príp. nájomné nie je možné zahŕňať do daňových nákladov spoločnosti. To je možné iba ak je priestor vyňatý z bytového fondu.
0 0
Luba2 Luba2

Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

Máme presne opačný problém, ako je tu opisovaný, sme s.r.o. a chceme si názov firmy dať na viditeľné miesto na prízemí v budove, kde sídlime. Sme tu však v podnájme a správca budovy nám to nechce dovoliť. Dokonca aj na poschodí, kde sme a dáme niečo na stenu, zvykne nám to postrhávať dolu. Čím máme argumentovať? Neviete niekto §§, ktoré to upravujú?
0 0
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

Viem o firme, ktorá dostala pokutu zo Živnostenského úradu za to, že nemali označenie firmy na viditeľnom mieste. Argumentovali tým, že označenie iba na dverách vo vnútri administratívnej budovy tomu nezodpovedá. Viditeľné označenie sa vraj rozumie - na prvotnom vstupe do budovy. Pri bytoch je to komplikované, je to možné vyriešiť iba ak na schránke alebo na vonkajších zvončekoch. My to máme takto vyriešené už roky. Ale pravdepodobne by nám to pri obhajobe neobstálo.
0 0
ingi ingi

ingi je offline (nepripojený) ingi

Luba2 - jedná sa o §30 ods.1 Živnostenského zákona, pokuty za porušenie povinností - §65b, tiež som počula o pokute zo ŽÚ z tohto dôvodu (v BA).
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
My sme sro./v podnájme/ .a od DU alebo ŽU sme vyfasovali pokutu ..za to..že sme na tabuli nemali pripísané MESTO....mali sme tam všetko..názov firmy a ostatné veci..akorát PRIEVIDZA..tam chýbala..vtedy sme obišli s 1000,- Sk pokutou..ale je to už már rokov dozadu...
0 0
Luba2 Luba2

Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

ďakujem za rady, o živnostenskom zákone som tiež rozmýšľala, ale predpokladala som, že živnostenský úrad sa nezaoberá kontrolou s.r.o.-čiek ale len živnostníkov.
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
Luba2
ďakujem za rady, o živnostenskom zákone som tiež rozmýšľala, ale predpokladala som, že živnostenský úrad sa nezaoberá kontrolou s.r.o.-čiek ale len živnostníkov.
LUBA2
my sme aj FO aj SRO./ a teraz neviem..komu došli na kotrolu/ ..ale viem, že sme vyfasovali pokutu..za takú "blbosť"...- ktorá je podľa mňa maličkosť...ale však na niečom sa museli odbaviť..
0 0
melima melima

melima je offline (nepripojený) melima

potrebujem poradit : musim zmenit sidlo firmy ( s.r.o.), a neviem ake doklady k tomu potrebujem, aby sa rozumelo chcela by som si ho dat na trvale bydlisko, ale nemam od bytu uz LV z dovodu predaja bytu, ale posta mi tam stale chodi. potrebujem na sude predlozit okrem najomnej zmluvy aj LV, dakujem
0 0
amoo amoo

amoo je offline (nepripojený) amoo

Priatelia poradte, som pozvany na odbor zivnost. podnikania vo veci nasledneho predlozenia dokladov suvisiacich s kontrolou dodrziavania podmienok a povinnosti vyplivajucich zo zakona c. 455/1991 Zb. o zivnostenskom podnikani a dalsich vseobecne zavaznych predpisov na useku podnikania so zameranim na vykonavanie zivnosti a chcu aby som zo sebou doniesol odberatelske Fa. neviem co vsetko budu kontrolovat preto si chcem dat do poriadku oznacenie Fy.
Touto cestou si chcem vyjasnit: sidlo sro v panelaku verzus oznacenie fy.
Poradte mi zodpovedat otazky:
Osobne sa nechcem strapnovat pred susedmi poradte nejake minimum co stanovuje zakon: na budove? na zvoncekoch? na schranke? na mojich dverach? kde to naozaj nevyhnutne musi byt? a co vsetko tam musi byt? a ake doporucujete minimalne rozmery?
Vraj aj ICO DIC to naozaj? som elektotechnik prace prevadzam u zakaznikov musim mat otvaracie hodiny? VDAKA
0 0
akina akina

akina je offline (nepripojený) akina

Stačí označenie na poštovej schránke, ale musí byť uvedené celé obchodné meno vrátane dodatku, ak ho máš uvedený v ŽL.
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
VieraPopluharova Pozri príspevok
V pripade zmeny sidla sro., musis si dat ziadost o zmenu sidla sro, sidlo si mozes dat na trvale bydlisko, ale ak nemas uz LV potrebuješ suhlas so sidlom sro, pokusim sa Ti prilozit vzor
Súhlas je zle formulovaný. V prípade, ak je vlastníkov viac, nemôžu byť výluční vlastníci, ale podieloví.
Naposledy upravil zalobaba : 25.05.10 at 06:50 Dôvod: preklep
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
VieraPopluharova Pozri príspevok
V pripade zmeny sidla sro., musis si dat ziadost o zmenu sidla sro, sidlo si mozes dat na trvale bydlisko, ale ak nemas uz LV potrebuješ suhlas so sidlom sro, pokusim sa Ti prilozit vzor

Vždy treba dať do súladu súhlas vlastníkov s osobami, ktoré sú skutočne zapísané na LV. A doložiť LV, hoci aj stiahnutý z kataster portálu. Súdy ho akceptujú. Ešte mi neodmietli ani jeden zápis s takýmto doloženým LV v rámci celého SR.
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

zalobaba Pozri príspevok
Súhlas je zle formulovaný. V prípade, ak je vlastníkov viac, nemôžu byť výluční vlastníci, ale podieloví.
Nechcem sa hadat, ale ide o byt, ktoreho vylucnym vlastnikom su xxxx, a podielovymi vlastnikmi su na nebytovych priestoroch, kedze sidlo sa nenachadza v nebytovych priestoroch a nejde ani o prevadzkaren v nebytovych priestoroch a ani v byte v sukromnom vlastnictve, ale len o korespondencnu adresu, a je prilozene LV, nikdy sme s tym problem nemali a OR bez problemov zapisal.V pripade ak by islo o sidlo v nebytovych priestoroch, alebo o zriadenie prevadzkarne v sukromnom byte tam vidim logiku k potrebe suhlasu ostatnych spolupodielnikov.
0 0
bobotova bobotova

bobotova je offline (nepripojený) bobotova

Dobrý večer,

nahláslili sa mi na kontrolu zo ŽÚ a okrem iného požadujú odo mňa aj povolenie od hygieny na zriadenie prevádzky ( poskytujem účtovné služby), ale ja mám sídlo firmy doma v paneláku , ale služby poskytujem v prenajatom priestore v inom meste, potrebujem teda potvrdenie?
Ďakujem
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

bobotova Pozri príspevok
Dobrý večer,

nahláslili sa mi na kontrolu zo ŽÚ a okrem iného požadujú odo mňa aj povolenie od hygieny na zriadenie prevádzky ( poskytujem účtovné služby), ale ja mám sídlo firmy doma v paneláku , ale služby poskytujem v prenajatom priestore v inom meste, potrebujem teda potvrdenie?
Ďakujem
Zalezí na tom, ak si davas do nakladov prenajom za priestor , ktorý mas prenajatý a v nom tieto sluzby poskytujes tak áno, od toho priestoru treba potvrdenie, nakolko sa to uz povazuje za prevádzku.V pripade, ze by si poskytovala sluzby vo svojom byte, tak tam by sa to este dalo zohladnit, ze nie.Ja napr. poskytujem tiez, ale kedze ide o chranene pracovisko tak som potrebovala i z uradu zdravotníctva od verejneho hygienika potvrdenie, ze mam vyclenenu miestnost na uctovne sluzby, ze sa na nic ine nepouziva, nie je to prechodova miestnost, je dostupne hygienicke zariadenie atd.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať