Zavrieť

Porady

Nové auto za úspory je dobrý, alebo zlý nápad pri nestabilite Eura?

Dobrý deň,

Už sa to tu asi riešilo, ale nakoľko sa situácia okolo Eura stále mení, tak sa radšej spýtam na aktuálny stav.

Mám sa báť o svoje úspory v banke, alebo mám niečo kúpiť?

Zvažujem vymeniť 8 ročný Nissan za nové auto (Nissan Qashqai) do max. ceny 20000,- lebo viac dokopy nijako nedám. Možno ešte treba dodať, že ho až tak nepotrebujem, ale chcel by som ho. ;-) Ojazdené nechcem, iba ak do max osemtisíc km.

Ak ho kúpiť, tak ako súkromná osoba, alebo radšej SZČO neplatca DPH? Ale moje obraty sú pomerne nízke tento rok a aj bez auta budem končiť rok okolo nuly.

Ďakujem veľmi pekne za rady a info.
Peter
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Nova vlada planuje pri prihlasovani auta zdanit luxus 500 az 1500€.
    To je nič! Až dôjde na lámanie chleba, budú zdaňovať i osobné skleníkové plyny (prdy ).

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    dovolenkar Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    Už sa to tu asi riešilo, ale nakoľko sa situácia okolo Eura stále mení, tak sa radšej spýtam na aktuálny stav.

    Mám sa báť o svoje úspory v banke, alebo mám niečo kúpiť?

    Zvažujem vymeniť 8 ročný Nissan za nové auto (Nissan Qashqai) do max. ceny 20000,- lebo viac dokopy nijako nedám. Možno ešte treba dodať, že ho až tak nepotrebujem, ale chcel by som ho. ;-) Ojazdené nechcem, iba ak do max osemtisíc km.

    Ak ho kúpiť, tak ako súkromná osoba, alebo radšej SZČO neplatca DPH? Ale moje obraty sú pomerne nízke tento rok a aj bez auta budem končiť rok okolo nuly.

    Ďakujem veľmi pekne za rady a info.
    Peter
    AK hovoríme o investícii, auto nie je práve najlepšia. ALe v kúpe Ti to nebráni. Môžeš ho kúpiť ako občan a potom postupne uvidíš, vložiť do podnikania ho môžeš kedykoľvek.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Auto je v tomto prípade najhoršia investícia, predpokladám ešte pokles cien vozidiel aj vzhľadom na pokles ceny ocele.

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    ďalšia vec, ide vraj kríza, t.j. ľudia ako prvé prestanú kupovať nové vozidlá... t.j. od predajcov učite prídu akcie ako šrotovné a pod...

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Tiež sa pripojí k tomu že auto je zlá investícia ,Ale hotovosť v€ by som si určite nenechával.Inak večná škoda nebyť platcom DPH pri takej kúpe.€ už letí dolu kopcom aj v SPP to vedia a určite správne predpokladajú že slabé € padne hlboko pod súčasnú úroveň dolára za ktorý stále nakupujeme plyn.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    ak by si sa nakoniec rozhodol investovať do kúpi auta tak určite kupuj Nissan Qashqai s tým silnejším motorom.

    mr2 je offline (nepripojený) mr2

    som kto som len ma nehodnotte prosim podla mojej gamat"y"ky... :) ...viac mr2
    ak uz to ma cele padnut, kut si auto po akom tuzis a uzi si ho kym sa da...

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Auto ako aktívum sa myslí,tým sposobom,že bude zarábať peniaze, napr.v autodoprave, ako taxi, či voziť tovar a podobne.

    Zakupenie auta za účelom uschovania v garaži, umyvania , presúšania na Slnku a leštenia v žiadnom prípade nemože byť investíciou,

    sú to vyhodené peniaze.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Kúpa auta nie je dobrá investícia, nakoľko jeho hodnota príliš rýchlo klesá.

    Letko je offline (nepripojený) Letko

    ...letom-svetom... Letko
    A keď náhodou príde k havárii, hodnota tvojich 20 000,- € sa rýchlo zníži, čo sa stane aj tak pri opustení autosalóna (zníženie hodnoty).

    felix1 je offline (nepripojený) felix1

    ja felix1
    Ak to auto potrebujes, nevahaj. Nova vlada planuje pri prihlasovani auta zdanit luxus 500 az 1500€.Vsetko bude teda luxus minimalne za 500€ Ak chces usetriit kupuj RYCHLO auto v SRN. Pozri napriklad: http://www.nissan.de/#vehicles/crossovers/qashqai za 19790€ NOVE . Ja by som to aj tak asi v tejto cene nekupoval. Kup V SRN takzvane ,,JAHRESWAGEN,, . Maju odjezdene po dialniciach cca 15 az 40000km, su to rocne auta takze su este rok v zaruke. Ak bude hodnota noveho po 3 rokoch 10000, a ty ho kupis ako rocne za 15000, stratil si len 5000 oproti kupe nejazdeneho a strate 10000. A auto bolo este rok v zaruke na odskusanie takze si nic neriskoval Nove auto je pre frajerinu, ak ho potrebujes pre firmu pocitaj aj centy...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.