Zavrieť

Porady

Brigáda študenta VŠ v Prahe -odvody do ZP

Pekný večer .Vie mi prosím niekto poradiť tento problém ? Dcéra nastúpila na VŠ v Prahe .Trvalé bydlisko má na Slovensku a je aj poistencom u nás .Nastupuje na brigádu a zamestnávateľ od nej požaduje vypis zo ZP v Čechách .Ako teda postupovať .nemôže byť vedená aj v Čechách a na Slovensku v ZP ..Aké teda treba platiť odvody ,alebo ako ma zamestnávateľ postupovať v prípade že je poistencom ZP na Slovensku a brigáduje v Prahe .Ďakujem za pomoc .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lbzzahradnik je offline (nepripojený) lbzzahradnik

    som záhradník aj učtovník zároveň ...viac lbzzahradnik
    A ešte aby som dodala ,zamestnávateľ si pýta vyjadrenie českej ZP .Dcéra mu poskytla kopie kartičiek ale to vraj nestačí .Ďakujem za každú radu a skúsenosť .

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Dcera nech sa opýta v ceskej zdravotnej poistovni.

    Účast ve veřejném zdravotním pojištění
    Podle zákona č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění, jsou v ČR povinně zdravotně pojištěny osoby, které mají trvalý pobyt na území České republiky, a osoby, které na území ČR trvalý pobyt nemají, pokud jsou zaměstnanci zaměstnavatele, který má sídlo nebo trvalý pobyt na území ČR.
    Zdravotní pojištění vzniká dnem narození, jde-li o osobu s trvalým pobytem na území České republiky, dnem, kdy se osoba bez trvalého pobytu na území ČR stala zaměstnancem, nebo dnem získání trvalého pobytu na území České republiky.


    Neviem ci to plati aj pri brigade, ale predpokladam, ze ano. Dcera sa dnom nastupu do zamestnania stane poistencom v Cechach. Kopiu pracovnej zmluvy, odhlasku a obidva preukazy je nutne do 8 dni dorucit do SK zdravotnej poistovne.

    Brigáda študenta VŠ v Prahe -odvody do ZP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.