Zavrieť

Porady

Predaj na trhovisku - zákaz

optimistka aj napriek veku
Dnes sa zastavila u mňa jedna dôchodkyňa, ktorá si privyráva predajom svojich hospodárskych prebytkov. Vyrobila vence k Sviatku zosnulých, a dnes ju do trhoviska nepustili , z dôvodu že vtých vencoch použila umelé kvety. Mynulý rok to predávať ešte mohla. Ostatný tovar mohla predávať. Je nejaká zmena v zákone . V trhovom poriadku som nič nenašla ohľadne zákazu. Ona nemá žiadnu živnosť . Viete mi niekto poradiť , lebo ona teraz nevie čo snimi ( s vencami).
Usporiadat
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

marjankaj Pozri príspevok
A ja sa opýtam.
Môžeš predávať bez živnostenského listu na vianočných trhoch?

No pokladňu mať nemusí. Teda ak bude každému vystavovať faktúry a spoliehať sa na to, že mu príde úhrada na bankový účet.
Dá sa otvoriť živnosť na jeden mesiac? Dá. Z akého dôvodu je taká tlačenka o stánky?
Dodacie listy, faktúry ...vianočné trhy.
By ma zaujímalo,ako sa dá zistiť napr. iba taká maličkosť, koľko krajcov chleba sa dá natrieť masťou. Aké faktúry...
Naháňa sa pár nešťastných penzistov, ktorí sa ako tak dokážu zmobilizovať aby "nezdochli". Štát krváca na iných miestach.

Ale práve jedlo som nechcela spomínať.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
katalóg Pozri príspevok
Dá sa otvoriť živnosť na jeden mesiac? Dá. Z akého dôvodu je taká tlačenka o stánky?
Dodacie listy, faktúry ...vianočné trhy.
By ma zaujímalo,ako sa dá zistiť napr. iba taká maličkosť, koľko krajcov chleba sa dá natrieť masťou. Aké faktúry...
Naháňa sa pár nešťastných penzistov, ktorí sa ako tak dokážu zmobilizovať aby "nezdochli". Štát krváca na iných miestach.

Ale práve jedlo som nechcela spomínať.
Tak to by šlo. Ale ak bude mať ŽL a bude prijímať tržbu v hotovosti, tak musí mať aj registračnú pokladňu.
1 0
začínajúca začínajúca

začínajúca je offline (nepripojený) začínajúca

Vie mi niekto odpovedať, či môžem predávať podobné prebytky z dvora /Venčeky z konárov, sušené kvety -iba drôt mám separovaný zo zberných surovín:-))))/,lekváre a zaváraniny a pod. predávať v obchode nie na trhovisku?
Ja predávam prebytky z dvora, mám potvrdenie, že vlastním pôdu a mám prebytky a dcéra má živnosť na predaj-kúpa a predajňu.
Ďakujem
0 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

Tu máš odpoved z hygieny:


„Čo sa týka samotnej výroby potravín, prevádzkovateľ musí podstúpiť podľa súčasnej legislatívy proces schvaľovania prevádzkarne i keď sa to týka malého množstva vyrábaných potravín," hovorí Miroslav Ondriaš zo Štátnej veterinárnej a potravinovej správy. „Pri kontrole inšpektorom, úradným veterinárnym lekárom musí prevádzkareň spĺňať základné hygienické predpisy potravinovej legislatívy. Tie sa týkajú najmä stavebno-technických ukazovateľov, jej vnútorného vybavenia technologickým zariadením, zásobovania pitnou vodou a tak ďalej," vysvetľuje. Prevádzkovatelia vo všetkých stupňoch výroby, spracúvania a distribúcie sú zodpovední za dodržiavanie požiadaviek potravinového práva, ktoré sa týkajú ich činností.

Podobne je to aj vtedy, ak by ste chceli predávať kompóty, lekvár či obľúbené lokše (okrem povolenia veterinárnej a potravinovej správy). Opäť bez ohľadu na ich množstvo.

Halka Tytykalová
5 0
začínajúca začínajúca

začínajúca je offline (nepripojený) začínajúca

Ďakujem!:-(
0 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

začínajúca Pozri príspevok
Vie mi niekto odpovedať, či môžem predávať podobné prebytky z dvora /Venčeky z konárov, sušené kvety -iba drôt mám separovaný zo zberných surovín:-))))/,lekváre a zaváraniny a pod. predávať v obchode nie na trhovisku?
Ja predávam prebytky z dvora, mám potvrdenie, že vlastním pôdu a mám prebytky a dcéra má živnosť na predaj-kúpa a predajňu.
Ďakujem
Z počutia poznám, ako penzistka predávala svoje doma vyrobené parené buchty a zmrazovala ich. Mala ich tak dobré a zrejme aj v lepšej cene ako v obchodoch, že dopyt bol po nich nielen u susedov, ale susedia ich nosili kolegom do práce a priateľkám.
Nemal niekto čas na prípravu večere? Hajde k susedke.
Nick lofr na porada.sk založil pár dobrých tém o strave.
V jednej napr. spomínal, kde by sa dali za rozumnú cenu dostať kúpiť kvalitné lekváre.

Torty a zákusky majú pravdepodobne rovnaký osud. Čo je v obchodoch je nekonzumovateľné.

Neviem či sa ešte štrikuje, doba sa zmenila, ale patchworkuje sa celkom slušne. A iné práce....
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať