Zavrieť

Porady

zalozenie s.r.o.

chcela by som vediet, ake su aktualne poplatky pri zakladani s.r.o., a takisto ci je potrebne preukazovat zakladne imanie spolocnosti.
Usporiadat
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
jjendro
chcem sa spýtať čo všetko treba overiť:

zakladateľskú listinu
návrh na zapis do OR
ustanovenie konatela s podpisovym vzorom
vyhlasenie §105a OZ
vyhlasenie spravcu vkladu
vyhlasenie §136 OZ

co z toho musi byt overene? su to vsetky veci k zapisu (samozrejme este kolok) co sa tyka sidla, staci ak tam mam trvaly pobyt a uz nemusim nic dokladat?
1. zakladateľská listina (v 2 vyhotoveniach) - overený podpis zakladateľa
2. návrh na zápis do OR ( 1x )- overený podpis konateľa
3. podpisový vzor konateľa ( 2x ) - overený podpis konateľa
4. vyhlásenie § 105a OZ ( 1x ) - overený podpis zaklateľa
5. vyhlásenie správcu vkladu ( 2x ) - overený podpis správcu vkladu (zakladateľa, ak ide o fyzickú osobu)
6. vyhlásenie podľa § 136 OZ o zákaze konkurencie je potrebné zakomponovať do zakladateľskej listiny, potom nie je potrebný režim ďalšieho overovania podpisov.
7. živnostenský list o ohlásení právnickej osoby ( 2x ) - ak si necháš originál, prikladáš 2 overené kópie.
Sú to všetky veci k zápisu. Čo sa týka sídla spoločnosti, to dokladáš na živnostenský úrad pri ohlásení PO.
0 0
jjendro jjendro

jjendro je offline (nepripojený) jjendro

ajobs
1. zakladateľská listina (v 2 vyhotoveniach) - overený podpis zakladateľa
stačí mi 2x ak jedno mi zoberú na živnostenskom - na zápis do OR pošlem len 1 exemplár zakladateľskej listiny?
0 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
Zakladateľskú potrebuješ najmenej 4x - 1x živnostenský, 2x OR a jeden krát pre teba.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
jjendro
stačí mi 2x ak jedno mi zoberú na živnostenskom - na zápis do OR pošlem len 1 exemplár zakladateľskej listiny?
Iba dopĺňam súhlas s Lenkou, že 2 vyhotovenia sú IBA pre registrový súd, pričom jedno vyhotovenie sa ukladá do zbierky listín.
0 0
enzo enzo

enzo je offline (nepripojený) enzo

ajobs
Tá formulácia v ZL stačí, súhlas na ustanovenie do funkcie nepotrebuješ.
Treba mať zmluvu o výkone funkcie konateľa (nemusí byť nevyhnutne, ale je dobre, keď je) s tým, že tam uvedieš nulovú odmenu konateľa.
Dobrý deň prajem,

už mám skoro všetko skompletizované na s.r.o. až na tú zmluvu o výkone f-cie konateľa. Medzi kým sa tá zmluva uzatvára, keď s.r.o. ešte nie je zapísaná v OR? Nemáte prosím Vás nejakú vzorovú zmluvu o výkone f-cie konateľa? Keby ste mi ju mohli prosím poslať, popr. prilepiť, popr. nejaký link. Ešte jedna otázka, tých 200.000 Sk, ktoré "mám" v pokladni a som správcom vkladu nechce vidieť notár pri overovaní podpisu správcu vkladu?
Ďakujem a myslím, že s Vašou pomocou k 1.4. tú sro-čku fakt otvorím .
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
enzo
Dobrý deň prajem,

už mám skoro všetko skompletizované na s.r.o. až na tú zmluvu o výkone f-cie konateľa. Medzi kým sa tá zmluva uzatvára, keď s.r.o. ešte nie je zapísaná v OR? Nemáte prosím Vás nejakú vzorovú zmluvu o výkone f-cie konateľa? Keby ste mi ju mohli prosím poslať, popr. prilepiť, popr. nejaký link. Ešte jedna otázka, tých 200.000 Sk, ktoré "mám" v pokladni a som správcom vkladu nechce vidieť notár pri overovaní podpisu správcu vkladu?
Ďakujem a myslím, že s Vašou pomocou k 1.4. tú sro-čku fakt otvorím .
Zmluva o výkone funkcie konateľa - od lenkyk je tu http://www.porada.sk/showpost.php?p=86483&postcount=14.

Tá zmluva sa uzatvára medzi s.r.o. (až po zápise do OR) a konateľom ako fyzickou osobou. Tých 200.000 Sk v pokladni nebude chcieť vidieť notár vidieť, on overuje len podpis na spoločenskej zmluve (ZL) a na vyhlásení správcu vkladu. Nič viac a nič menej.
0 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
enzo
Dobrý deň prajem,

Ďakujem a myslím, že s Vašou pomocou k 1.4. tú sro-čku fakt otvorím .
Nechcem ti pokaziť radosť, ale ak máš už živnostenský list tak ten termín je reálny. Ak živnostenský ešte nemáš , tak u nás to trvalo skoro 5 dni kým mi vydali živnostenský. Na OR to bolo do 5 dní.
0 0
enzo enzo

enzo je offline (nepripojený) enzo

Ďakujem za odpoveď
0 0
Žofa Žofa

Žofa je offline (nepripojený) Žofa

Dobrý deň všetkým,
chcela by som Vás poprosiť o radu. Chceme založiť s.r.o., zakladné imanie vo výške 210 000 Sk, traja spoločníci vložia po 70 000 Sk. Nakoľko sa nedá presne percentuálne vyčísliť obchodný podiel spoločníkov, môžem do spoločenskej zmluvy uviesť namiesto %, že obchodný podiel každého spoločníka predstavuje 1/3 obchodného podielu?
Ďakujem za odpoveď
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Prečo chceš uvádzať nejaký %-tuálny podiel? Stačí uviesť výšku podielov v Sk.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Pre názornosť prikladám vzor zo skutočnej zmluvy. OR ju zapísal, aj keď je tam drobná chybas (viď "slovom"). Nie je to zmluva mnou vypracovaná. Zmluva klienta, ktorý prišiel už so zmluvou.
Naposledy upravil STRELEC : 29.01.08 at 08:51
0 0
Žofa Žofa

Žofa je offline (nepripojený) Žofa

Vďaka Peťo.
0 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
Mám len malú otázočku.
Keď sú traja spoločníci - konatelia, musia ísť všetci traja na obchodný register podať návrch na zápis, alebo stačí jeden? Keď pôjde jeden , musí mať splnomocnenie od tých dvoch? Potrebujem to vedieť, lebo jeden z nich je zamestnaný a má problém sa uvoľniť. Prosím poraďte skúsenejší.
0 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
Prosím. posúvam
0 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
Prosím, poraďte niekto. Potrebujem to vedieť. ďakujem dopredu.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
bredikova
Prosím, poraďte niekto. Potrebujem to vedieť. ďakujem dopredu.
Lenka, stačí jeden z nich.
0 0
lenovo lenovo

lenovo je offline (nepripojený) lenovo

[quote=bredikova]Tak s s.r.o. som ešte moc nepostupila, lebo zakladateľ si ešte nevybavil výpis z registera trestov.
Nas tal ale problém pri vyplňaní návrhu na zápis do OR. Nakoľko som lenivá vypisovať ručne tak som si ho stiahla zo stránky OR. Na strane 7/2 je treba vypísať činnosti. Ale dá sa ich tam vypísať len 11. Otázka. Môžem pridať list 7/2 a pokračovať v číslovani 12-20. V hornom pravom rohu, by som napísala pre prvý list 1 a druhý list 2. Počet listov Návrhu by bol 13. Alebo má niekto upravenú stranu 2. Ja stým neviem pohnúť.

S tymi listami je to popisane v navode k vyplnanie, ktory je pri tom wordowskom dokumente bud na orsr alebo na stranke ministerstva spravodlivosti. Pokial to vyplnas cez word, mal by ti to ocislovat sam.
0 0
zdendo zdendo

zdendo je offline (nepripojený) zdendo

Ahojte.
Neviete ako je to ked si dam sidlo s.r.o. doma v byte.
Jasne ze si za to nebudem platit.
Ide mi o to, ze ked budem chciet byt predat musim to nejako zdanit len pre to ze som tam mal sidlo s.r.o.?

Dik
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
zdendo
Ahojte.
Neviete ako je to ked si dam sidlo s.r.o. doma v byte.
Jasne ze si za to nebudem platit.
Ide mi o to, ze ked budem chciet byt predat musim to nejako zdanit len pre to ze som tam mal sidlo s.r.o.?

Dik
Nepíš jednu otázku do viacerých tém, je to kontraproduktívne. Odpovedal som ti v inej téme.
0 0
zdendo zdendo

zdendo je offline (nepripojený) zdendo

ok. polepsim sa
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať