Zavrieť

Porady

Ako nastaviť sieť (wifi/lan) len pre moju MAC adresu?

Dobrý deň chcel by som sa opýtať ako sa dá nastaviť sieť len pre moju MAC adresu, čiže aby sa mi na ňu nik nepripájal okrem mňa.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Možno že už má zabezpečenie WPA2-PSK + chce ešte kontrolu MAC adries.V časti Wireless- MAC Address Control ,tam si pridaj MAC adresu PC ,ktorý má mať prístup do siete.

    matt614 je offline (nepripojený) matt614

    matt614
    mecky Pozri príspevok
    v administracii routra,
    ale ako bezpecnostne opatrenie je to velmi chabe
    takto, ja som pripojený prostredníctvom routra cez LAN kabel do môjho PC. Môj PC je už postarší a teda nemá WIFI, pripájam sa len cez LAN kabel. Chcel by som sa opýtať či ja nemôžem nejako obmedziť toto wifi pripojenie prostrednictvom nejakých nastavení, lebo ked je brat pripojený stahuje až moc a mna to spomaluje . Tak som myslel ci sa ho nedá nejako spomalit, obmedzit alebo celkom zrusiť nejako cez sieťové pripojenia ---> vlastnosti ---> internet protokol alebo nejako tak. Dost by mi to pomohlo. dik.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    matt614 Pozri príspevok
    ...môžem nejako obmedziť toto wifi pripojenie prostrednictvom nejakých nastavení, lebo ked je brat pripojený stahuje až moc a mna to spomaluje...
    ... lepší router dovoľuje nastaviť rýchlosť pre jednotlivé pripojenia (t.j. obmedziť rýchlosť)...

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    matt614
    ako?
    Vstúp zo svojho PC (pripojený káblom k routru) do nastavení routra a tam v časti WLAN jednoducho odpoj WiFi - máš pokoj, už sa nepripojí!

    matt614 je offline (nepripojený) matt614

    matt614
    [QUOTE=misoft;1882751]Vstúp zo svojho PC (pripojený káblom k routru) do nastavení routra a tam v časti WLAN jednoducho odpoj WiFi - máš pokoj, už sa nepripojí![/QU

    mam problem najst tie nastavenia routra. help?

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Zadaj do prehliadača adresu routra podľa návodu najčastejšie
    http://192.168.1.1/ alebo podobne.
    Skús v časti Wireless Lan-General setup-zruš Enable Wireless Lan alebo zmeň na Disable.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.