Zavrieť

Porady

nárok na študijné voľno

Dobrý deň,
som zamestnaná ako odborný zamestnanec poradenského zariadenia. Mám ukončené vysokoškolské štúdium 2. stupňa a
rozširujem si kvalifikáciu o ďalšiu pédiu na VŠ - vrámci bakalárskeho štúdia. Chcela som sa spýtať či mám nárok
na 5 dní študijného voľna (ako napr. pedagogickí zamestnanci vrámci akreditovaného vzdelávania) a zároveň, či sa dajú
uznať kredity aj za ďalšie štúdium, ktoré je pre moju prácu potrebné. Teda či je možné aj toto štúdium považovať za kontinuálne vzdelávanie.
ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    Zákon 317/2009
    § 54
    (1) Pedagogickému zamestnancovi a odbornému zamestnancovi patrí pracovné voľno s náhradou funkčného platu v rozsahu a) päť pracovných dní v kalendárnom roku na účasť na kontinuálnom vzdelávaní podľa tohto zákona, b) ďalších päť pracovných dní na prípravu a vykonanie prvej atestácie alebo druhej atestácie.


    Komentár k § 54 sa musí vykladať s ohľadom na ustanovenie § 57 , ktoré hovorí,že náklady spojené s kontinuálnym vzdelávaním hradí zamestnávateľ len ak s týmto vzdelávaním súhlasí. Teda nárok na študijné voľno máte iba v prípade, ak zamestnávateľ so štúdiom súhlasí.

    nárok na študijné voľno

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.