Zavrieť

Porady

Nezamestnany a odvody do Soc.poistovne+pocet odpracovanych rokov

Dobry den mam otazku a potrebujem poradit.Som nezamestnany od 1.4.2011 a som aj evidovany od cca 20.4.2011 na Urade prace.
Ale problem je ze si neplatim nic do socialnejj positovne,a mam aj problem s poctom odpracovanych rokov.Nakolko som bol zamestnany nejakycj 17 mesiacov ani som nemal narok na davky v nezamestnanosti.A predtym som pracoval bez zmluvy a mam v 28 rokoch cca max.4 roky dokopy odpracovanych rokov.A zacinam mat zdr.problemy som teraz aj dlhsie na PN,auvedomujem si ze keby sa mi nieco stalo nemam narok ani na ciastocny invalidny dochodok,kedze nesplnam pocet odpracovanych rokov.
A preto si chcem ist platit aspon to do socialnej ako samoplatitel kym som PN a Urade prace ,a nenajdem si pracu.A toto je ta hlavna otazka: Da sa to platit si sam do Socialnej poistovne mesacne,a ci sa mi to bude ratat do odpracovanych rokov,tie mesacne platby.Lebo takto vlastne Zase stracam casovo,astane sa mi nieco co ja viem o 2 roky a to uz budem mat 30 rokov a tam musim mat odpracovanych min.5rokov aby som mal narok na ciast.alebo plny inv.dochodok.A Potom to je stale viac tusim od 34rokov uz 8rokov min. atd.za poslednych 10 rokov atd.
Dakujem
Usporiadat
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

No UP ti nemá dôvod niečo platiť. Ale ak chceš tak ti napíšem ako mať platenú PN
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

tabuľku som ti pripla - tak si popozeraj, prepočítaj - koľko by si bol ochotný platiť.

Ja by som prednostne riešila nemocenské poistenie (aj vzhľadom na to, že si chorý momentálne), prípade poistenie v nezamestnanosti ... Veď si mohol mať platenú PNku, keby si sa bol prihlásil na NP. a stále môžeš.. všetko tu máš popísané v témach o dobrovoľnom nem poistení
0 0
bizonik bizonik

bizonik je offline (nepripojený) bizonik

No to by som bol teda rad Len ci uz nie je neskoro,papiere su poodnasane tam,a ci to nebudu same behacky a dotahovacky.Aj ked popravde casu maam dost
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Takže v bodoch Bizonik.
1.) zrušiť terajšiu PN
2.) ísť na SP, vypísať Registračný list fyzickej osoby ( nájdeš ho tu http://www.socpoist.sk/616/1567s ) ako dobrovolne poistená osoba, určiť VZ - 329,06 eur je minimum, maximum 1116,75 eur.
3.) podať túto prihlášku
4.) isť k lekárovi, dať sa vypísať na PN ako dobrovolne poistená osoba
5.) túto PN zaniesť na SP
6.) kopiu PN odniesť na UP
7.) čakať doma na peniaze
1 0
bizonik bizonik

bizonik je offline (nepripojený) bizonik

No len bolo toho na mna inak dost,ked som sa dostal na PN hlavne psychicky kedze som musel byt hospitalizovany,cize som bol v nemocnici,a bolo to na hrane,cize vtedy som uz nic neriesil,len ci tu este pobudnut a bojovat:/
A predtym ako som sa dostal na tu PN,moja chyba a sprostost,ze som neriesil taketo veci,a bol len na UP.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Bizonik,
ved to je v poriadku, PN ti lekár zruší, medzitým sa poistíš a vypíše ťa na novú PN.
A samozrejme podľa určeného VZ treba platiť odvody vo výške 4,4% mesačne. Takže ak si určíš VZ 1000 eur, tak mesačne zaplatíš na odvodoch 44 eur, ale počas platenej PN odvody neplatíš.
1 0
bizonik bizonik

bizonik je offline (nepripojený) bizonik

ok diky Xanti,a lekarka moja ked jej poviem ze chcem zrusit PN atd.nebude alebo by nemala dufam robit problemy,ale tak ci tak to raz vybavit chcem,a aspon to uz budem platit,ako som vyssie pisal kazdy mesiac.A nemusim potom doplacat.A este k tomu 4,4% a nemocenskemu,Katy pisala v tom zmysle,ze uz to tusim nejde samostatne,ale vsetko dokopy aj s dochodkovym,to je teda to co som vlastne chcel doplacat a este su tam nejake 2% nejakej platby mesacne.T.j. podla tej tabulky dobrovlne pist.osoba to vychadza vsetko na 115€ z min.VMZ ak to tak je.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

bizonik Pozri príspevok
.. Katy pisala v tom zmysle,ze uz to tusim nejde samostatne,ale vsetko dokopy aj s dochodkovym,to je teda to co som vlastne chcel doplacat a este su tam nejake 2% nejakej platby mesacne.T.j. podla tej tabulky dobrovlne pist.osoba to vychadza vsetko na 115€ ak to tak je.
.. kde som to písala ..

.. a mila tiež nič také nepísala vidím, že máš problém sa v tom zorientovať .. pozri na to lepšie, v kľude ... času máš dosť ako píšeš
Naposledy upravil Katy a R : 03.11.11 at 19:44
0 0
bizonik bizonik

bizonik je offline (nepripojený) bizonik

Prepac Katy,nie ty ale Mila 123 to pisala teraz som to pozeral spatne na prvej stranke
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

bizonik Pozri príspevok
Prepac Katy,nie ty ale Mila 123 to pisala teraz som to pozeral spatne na prvej stranke
prekopíruj mi môj príspevok, kde som ti napísala, že musíš platiť nemocenské spolu s poistením v nezamestnanosti (2 % nezamest. a 4.4 NP).......
1 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

bizonik Pozri príspevok
ok diky Xanti,a lekarka moja ked jej poviem ze chcem zrusit PN atd.nebude alebo by nemala dufam robit problemy,ale tak ci tak to raz vybavit chcem,a aspon to uz budem platit,ako som vyssie pisal kazdy mesiac.A nemusim potom doplacat.A este k tomu 4,4% a nemocenskemu,Katy pisala v tom zmysle,ze uz to tusim nejde samostatne,ale vsetko dokopy aj s dochodkovym,to je teda to co som vlastne chcel doplacat a este su tam nejake 2% nejakej platby mesacne.T.j. podla tej tabulky dobrovlne pist.osoba to vychadza vsetko na 115€ z min.VMZ ak to tak je.
Bizonik dobrovolné nemocenské môžeš platiť samostatne. Z minimálneho VZ 329,06 eur sa mesačne platí 14,47 €.
2 0
bizonik bizonik

bizonik je offline (nepripojený) bizonik

Mila123 ok ja som zle cital potom,tu je to co si pisala,som zle potom pochopil: /viem, že teraz ak by si si chcel platiť dobrovoľné dôchodkové poistenie, musíš si platiť aj dôchodkové (59.23 €) aj invalidné (19.74) € aj RF (15.63€)z min. VZ je teraz 329.06 € , ale či to platí aj spätne, to netuším...../Som myslel ze v tom uz je aj nemocenske poistenie...

Xanti-Ono uz asi bude najlepsie ak uz pojdem tam aj s tym ze budem platit mesacne aj to dochodkove,invalidne a nemocenske a budem mat pokoj na dusi.Dostanem nieco ked budem PN,a mesacne zaplatim toto vsetko.A ked uz PN nebudem to budem uhradzat kym sa nezamestnam.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

bizonik Pozri príspevok
Mila123 ok ja som zle cital potom,tu je to co si pisala,som zle potom pochopil: /viem, že teraz ak by si si chcel platiť dobrovoľné dôchodkové poistenie, musíš si platiť aj dôchodkové (59.23 €) aj invalidné (19.74) € aj RF (15.63€)z min. VZ je teraz 329.06 € , ale či to platí aj spätne, to netuším...../Som myslel ze v tom uz je aj nemocenske poistenie...

Xanti-Ono uz asi bude najlepsie ak uz pojdem tam aj s tym ze budem platit mesacne aj to dochodkove,invalidne a nemocenske a budem mat pokoj na dusi.Dostanem nieco ked budem PN,a mesacne zaplatim toto vsetko.A ked uz PN nebudem to budem uhradzat kym sa nezamestnam.


oki....vkladáš do úst výroky, kt. sme nenapísali, ospravedlňuje ťa tvoja nevedomosť normálne som sa naštvala......
0 0
bizonik bizonik

bizonik je offline (nepripojený) bizonik

heh uz sa v pohode v tom orientujem,len fakt som cumel aj ja ako puk,ze v tom mam taky gulas,ze nemocenske a dochodkove poistenie,som nerozlisil.
Inak potom ked skonci PN,tak zase treb ist aj na SP a aj UP odniest o ukonceni PNky zase papiere co?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Presne tak,
na UP a SP odniesť papiere o ukončení PN. A prihlášku na DNP odniesť na SP.
A po novej PN odniesť zase papiere o začatí na UP ( fotokopia ) a na SP originály o PN.
1 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Xanti Pozri príspevok
Presne tak,
na UP a SP odniesť papiere o ukončení PN. A prihlášku na DNP odniesť na SP.
A po novej PN odniesť zase papiere o začatí na UP ( fotokopia ) a na SP originály o PN.
gabi .. ak teraz ukončí PNku .. tak nemá prečo ukončenie PNky nosiť na SP - nemá ju platenú!! (začiatok tam nedával)
2 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Katy,
to je pravda, no bohvie kde všade dal papiere.
0 0
bizonik bizonik

bizonik je offline (nepripojený) bizonik

paraaaaada veviem,neviem co na to lekarka zajtra ked tam dojdem,ta by najradsej v tej ordinacii ani nesedela ako ju tak vzdy pozorujem
A aj ti na SP a UP,ale ako neriesim,ked je to mozne,preco to tak neurobit
0 0
bizonik bizonik

bizonik je offline (nepripojený) bizonik

Katy to nie,teraz na SP nemusim,ale myslel som potom.Asi aj Xanti to mal tak nejako na mysli,ze potom,keby som isiel znova na PN.Cize teraz na SP aj tak budem musiet ist sa zahlasit na nemocenske poist.ale nemusim niest ukoncenie PN.Cize cestu mi to neusetri aj tak
Edit:Ci pardon uz ani neviem ako som to myslel,som uz domotany,ale chapem ako o coo ide
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

No Bizonik,
ja som žena xi ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať