Zavrieť

Porady

FIskalne pokladne a pad slovenskych podnikatelov

Fiskalne pokladne maju sluzit na zvysenie prijmu statu.
Podnikatelske prostredie na slovensku je asi jedno z najhorsich na svete. Kontroly, neustale investicie, detailne uctovnictvo, vysoke dane, odvody.
Vsetko toto mi pride ako snaha znicit slovenskych podnikatelov.
Preco sa nezavedie transparentnost vladneho a verejneho sektora. Kazda zmluva zverejnena povinne na internete, trestne stihanie za podvody(sadzbou min. 1. rok).
Preco politici mozu kradnut stotisice eur a obycjany clovek si nemoze zarobit na prezitie?
http://www.sme.sk/c/6126369/zo-studentskych-poziciek-si-platili-kury-v-nemocniciach.html

n
eviem dokedy sa budu takto zhorsovat podmienky, ale je jasne ze uz to dlho obycajny clovek znasat nebude
Usporiadat
calimero1 calimero1

calimero1 je offline (nepripojený) calimero1

Absolútne súhlasím, len v mojom okolí poznám pár drobných živnostníkov, ktorí to idú od 1.1. zabaliť.
To, že fiškálna pamäť spasí štátny rozpočet, je pekný blud. Lebo kto podvádza teraz, bude podvádzať aj potom. Jednoducho predá bez bločka, tak ako sa to robí aj dnes. A poctiví na to len doplácajú.
Je to čisté prihrávanie biznisu vybraným skupinám a likvidácia drobného podnikania.
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

"ze uz to dlho obycajny clovek znasat nebude"
Ale bude,bude......alebo čo myslíš,že sa stane?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

A znásilnenie k elektronickému zasielaniu písomností je čo ? Tam hore si neuvedomujú, že stále sú podnikatelia, ktorí sú síce platitelia DPH, ale PC k svojej činnosti (ani k svojmu šťastiu) nepotrebujú , bývajú v oblasti, kde internet a aj signál na mobil je problém, robia si účto svojpomocne systémom tlačivo , ceruzka , guma ... veľakrát nie preto, že by boli lakomí alebo ješitní , ale jednoducho preto, lebo na to nemajú financie, nemajú vzťah k počítačom ... to isté Sociálna poisťovňa - mať zamestnaného jedného dohodára ešte neznamená nutnosť mať všetko potrebné k elektronickému zasielaniu výkazov ...
7 0
IvetaH IvetaH

IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

No to je tak, všetko čo potrebujú im vlastne urobíš ty a ešte aj nesieš za to zodpovednosť. Ty si to natypuješ, odvysielaš a ONI si dajú len enter. Ty si na to musíš najať človeka, musíš ho zaplatiť a oni ti potom prídu na kontrolu. Za tvoje dane.
0 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

V Česku prebieha diskusia na tému zasielania dôchodkov iba na účet do banky. Dôchodcovia sa vzpierajú, jednak ovládanie bankomatov pre staršie ročníky, a tiež sú proti podporovaniu bánk. Diktát.
0 0
rado3105 rado3105

rado3105 je offline (nepripojený) rado3105

Je to smutne kde sme dospeli. Najlepsie ked clovek potrebuje nieco od niekoho na ministerstve, ten clovek nevie ani co je zivnost a ake su remeselne(minula skusenost).
Velke firmy maju danove ulavy a obycajneho podnikatelika treba zodrat. Nech to plati vsetko stat, pokladne, servis. Fakt taketo nieco nie je asi nikde vo svete. V anglicku platia socialku nejake 2,5libry na tyzden. Ziadne kontroly. Danove sa podava cez internet(spravi to aj blbec, lebo to nie je take detailne ako u nas).
U nas je jediny ciel znicit cloveka. Nechapem ale preco, ci to je lobbing velkych firiem, alebo neviem. Cakam ake budu po novom roku ukazovatele samovrazd na slovensku:
http://www.scribd.com/collections/2619531/%C5%A0tatistika-samovra%C5%BEd-na-Slovensku

t
o je jediny ukazovatel ze sa ma clovek lepsie.
Uz treba nieco robit, bol by som rad keby ludia co idu spachat samovrazdu pritom odpalili nejaku svinu vo vlade, ktora zabija stovky nevinnych ludi len aby si ona zila ao svina vo valove.
Kde je transparencia vlady, kto kontroluje vladu(kde su najvacsie uniky), preco su neni oni trestani? Oni nakradnu stovky nasobne viac ako vsetci podnikatelia dokopy na slovensku.
Nech zacnu od seba.
1 3
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
rado3105, nepomýlil si si portál ? Tu si ľudia navzájom radia a pomáhajú si, ak náhodou toto neovládaš. Choď do Anglicka, keď tam je to také super a tu také ako píšeš.

Nepíš tu takéto hlúposti a zamysli sa radšej nad svojou existenicou !
0 0
calimero1 calimero1

calimero1 je offline (nepripojený) calimero1

Economic Pozri príspevok
rado3105, nepomýlil si si portál ? Tu si ľudia navzájom radia a pomáhajú si, ak náhodou toto neovládaš. Choď do Anglicka, keď tam je to také super a tu také ako píšeš.

Nepíš tu takéto hlúposti a zamysli sa radšej nad svojou existenicou !
Sorry, ale ja v radovom príspevku žiadnu zmienku o Anglicku nevidím.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Už ani nemôžeš, pretože bol celý zmazaný !!!! Neviem či si vstúpil do svedomia on sám, alebo či to urobil admin, alebo moderátor. Ten príspevok celý bol totiž absolútne nevhodný a bol viacerými poraďákmi označený za neužitočný. Pekný deň.
0 0
calimero1 calimero1

calimero1 je offline (nepripojený) calimero1

Economic Pozri príspevok
Už ani nemôžeš, pretože bol celý zmazaný !!!! Neviem či si vstúpil do svedomia on sám, alebo či to urobil admin, alebo moderátor. Ten príspevok celý bol totiž absolútne nevhodný a bol viacerými poraďákmi označený za neužitočný. Pekný deň.
Aha, tak to mi ušlo.
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

Economic Pozri príspevok
Už ani nemôžeš, pretože bol celý zmazaný !!!! Neviem či si vstúpil do svedomia on sám, alebo či to urobil admin, alebo moderátor. Ten príspevok celý bol totiž absolútne nevhodný a bol viacerými poraďákmi označený za neužitočný. Pekný deň.
ten príspevok nie je zmazaný,je len "zbalený"
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
To som nejako prehliadla.... áno je zbalený.
0 0
calimero1 calimero1

calimero1 je offline (nepripojený) calimero1

Napriek nevhodnému príspevku súhlasím s názorom, že systém je pre malých podnikateľov veľmi neprehľadný, nejednoznačný, prebyrokratizovaný a nákladný na réžiu. Minule som čítal, aké povinnosti má napr. majiteľ malého rodinného penziónika. No niečo neskutočné, sa nečudujem, že cestovný ruch tak u nás "prekvitá". Mnohé daňové zákony si aj dvaja daňoví poradcovia vykladajú rôzne a čo potom malý živnostník, ktorý nemá na to platiť si poradcu? U nás v podstate ani neexistujú nejaké bezplatné informačné centrá, ktoré by začínajúcim podnikateľom poradili, aké povinnosti mu vyplývajú z predmetu jeho podnikania. A sám podnikateľ nemá šancu absorbovať všetky zákony, nariadenia, opatrenia, vyhlášky, novely atď. Kontroly sa často správajú arogantne a likvidačne neuvedomujúc si, že prave oni žijú z peňazí, ktoré do rozpočtu odvádza súkromný sektor (btw. odporúčam mať pri každej kontrole svojho svedka a všetko si natáčať napr. na mobil).
Vraj sme krajina, ktorá trpí vysokými daňovými únikmi. No môj názor je taký, že nové fiškálne pamäte nepomôžu. Pomohli by jednoduché a prehľadné zákony, nie táká právna džungľa, ktorá často nemá logiku.
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Áno súhlasím s takýmto názorom. Podnikanie na Slovensku je dosť náročné, no záleží na nás, ako si ho vieme zjednodušiť a prispôsobiť sa legislatíve. No možno aj zas trošku budem oponovať. Mávam daňové kontroly, prichádzam s kontrolórmi veľmi často do styku, ale musím povedať, že ako sa správa subjekt k nim, tak sa správajú kontrolóri k nemu. Tiež sú to len ľudia. Nemožno ich všetkých hádzať do jedného vreca. Aj medzi nimi sú normálni a obyčajní ľudia. Dôležité je mať "čisté a čitateľné účtovníctvo" a hlavne všetko v poriadku.
Zákony sú aké sú, no je tu fakt, že či chceme alebo nie, či sa nám to páči alebo nie, musia sa dodržiavať. Však samotné zákony sú staré už od pradávna.... Že sú chaotické, tak s tým tiež súhlasím. Aj s tým že dvaja daňoví poradcovia si ho každý vysvetlí rôzne... Však §-y sú práve preto také vykrútené, aby sa dali otočiť aj tak, aj tak.
1 0
rado3105 rado3105

rado3105 je offline (nepripojený) rado3105

Misung v zakonoch je umyselny, cim vlastne rozne vylozenie zakona podvodnikom ktori z toho ziju umoznuju robit podvody a okradat stat.
Je tu extremne velka byrokracia. Preco sa nerobi danove cez internet, preco nie je jednoduchsie?
Komplikovane to je len preto aby sa zas na tom nabalilo tisic ludi co ani rukou nepohnu, len pomaha im studovanie zakonov. Ale podnikatel nema cas taketo blbosti riesit. Potom sa stava ze stravi viac casu vybavovackami a papierovackami ako pracou ktora ho zivi.
A najsmutnejsie je ked sa clovek dozveda ze najvacsie firmy na slovensku neplatia ani pat korun, maju sidla v danovych rajoch a robia si so statom co chcu.
Preco sa skor toot neriesi? Lebo aj pani z SDKU maju firmy na Cypre a kopa inych politikov?
Preco sa nezakaze kazdej firme z danoveho raja u nas podnikat alebo preco sa nestanovi aby aj oni museli odvadzat dane?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
rado3105 Pozri príspevok
Misung v zakonoch je umyselny, cim vlastne rozne vylozenie zakona podvodnikom ktori z toho ziju umoznuju robit podvody a okradat stat.
Je tu extremne velka byrokracia. Preco sa nerobi danove cez internet, preco nie je jednoduchsie?
Komplikovane to je len preto aby sa zas na tom nabalilo tisic ludi co ani rukou nepohnu, len pomaha im studovanie zakonov. Ale podnikatel nema cas taketo blbosti riesit. Potom sa stava ze stravi viac casu vybavovackami a papierovackami ako pracou ktora ho zivi.
A najsmutnejsie je ked sa clovek dozveda ze najvacsie firmy na slovensku neplatia ani pat korun, maju sidla v danovych rajoch a robia si so statom co chcu.
Preco sa skor toot neriesi? Lebo aj pani z SDKU maju firmy na Cypre a kopa inych politikov?
Preco sa nezakaze kazdej firme z danoveho raja u nas podnikat alebo preco sa nestanovi aby aj oni museli odvadzat dane?
Že je na slovensku byrokracia, s tým súhlasím a ver mi, že vždy keď je to možné, tak s ňou bojujem ako môžem.
Prečo sa nerobí daňové cez internet ? Toto si skade nabral, daňové priznanie sa už nejaký rôčik robí cez internet - po mojom - elektronicky. Aj iné podania sa dajú robiť elektronicky, viď portál gov.....
Nemusíš sa venovať všetkému, čomu nerozumieš. Môžeš sa venovať svojmu biznisu, no vtedy je dobré aby ekonomické veci mala pod palcom dobrá ekonómka, ktorá ťa odbremení od týchto vecí a Ty sa môžeš venovať tomu čo prináša peniaze.
Na ostatné nie som kompetentná odpovedať....
0 0
calimero1 calimero1

calimero1 je offline (nepripojený) calimero1

Asi 2x za rok predám zákazníkovi tovar do Čiech (tržba za pár desiatok EUR) a tak som povinný podať súhrnný výkaz. Elektronicky. Som človek otvorený moderným technológiam, nemám problém s prácou s PC, dokonca viem na celkom slušnej úrovni programovať internetové stránky, ale tak neprehľadný, komplikovaný, ťažkopádny systém ako je tzv. elektronická podateľňa, či ako sa to volá, som ešte nevidel. A daňovník, ktorý nemá OS Windows a prehliadač Explorer dokonca ani nemá šancu. No neviem, neviem, ako by to dopadlo, keby som mal počítač od Apple a odmietol by som súhrnný výkaz podať elektronicky s tým, že žiaden zákon mi nemôže prikázať použivať software od MS. Myslím, že v Štrasburgu by štát v spore prehral.
To je tak ťažké spraviť systém, aký majú banky pre elektronické bankovníctvo - teda jednoduchý, ľahko pochopiteľný pre 99% populácie, bezpečný a pracujúci vo všetkých prehliadačoch?
Súhrnný výkaz som naposledy podával v januári a už sa trasiem, kedy ho budem musieť znovu podať s celou tou tortúrou okolo toho.
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
calimero1 Pozri príspevok
Asi 2x za rok predám zákazníkovi tovar do Čiech (tržba za pár desiatok EUR) a tak som povinný podať súhrnný výkaz. Elektronicky. Som človek otvorený moderným technológiam, nemám problém s prácou s PC, dokonca viem na celkom slušnej úrovni programovať internetové stránky, ale tak neprehľadný, komplikovaný, ťažkopádny systém ako je tzv. elektronická podateľňa, či ako sa to volá, som ešte nevidel. A daňovník, ktorý nemá OS Windows a prehliadač Explorer dokonca ani nemá šancu. No neviem, neviem, ako by to dopadlo, keby som mal počítač od Apple a odmietol by som súhrnný výkaz podať elektronicky s tým, že žiaden zákon mi nemôže prikázať použivať software od MS. Myslím, že v Štrasburgu by štát v spore prehral.
To je tak ťažké spraviť systém, aký majú banky pre elektronické bankovníctvo - teda jednoduchý, ľahko pochopiteľný pre 99% populácie, bezpečný a pracujúci vo všetkých prehliadačoch?
Súhrnný výkaz som naposledy podával v januári a už sa trasiem, kedy ho budem musieť znovu podať s celou tou tortúrou okolo toho.
Daňovácka stránka je už postupom času vylepšená a v prípade jej nefungovania sa dá podávať bezproblémovo cez e-Dane. Mne osobne sa to nezdá vôbec nejaké komplikované. Skôr sa mi nepáči, čo jeden úrad, iný spôsob elektronickej komunikácia, iný prehliadač, niekde grid karta, niekde OC, inde zase KC....
0 0
rado3105 rado3105

rado3105 je offline (nepripojený) rado3105

Presne ako pises, stiahnes pdf na niekolko desiatok stran. NEviem ake subory navyse, skusal som to u znameho, neslo to(mal vistu, mozno preto). Isiel s tym na danovy, ani tam to nevedeli. Ale dostal pokutu ze nepodal na cas. Chceli sme to dat na sud, ale zas tie vybavovacky, a ked ma toho vela, tak sa na to pozabudlo.
Pouzivat linux a mac sa samozrjme obmedzuje.
To danove priznanie v anglicku, je ako u nas raz do roka. Na to aby ste to urobili na slovensku potrebujete uctovnicku a niekolko dni roboty.
V anglicku je system prehladny, funkcny a dokaze to clovek ktory sa len troska vyzna do ekonomiky spravit v priebehu 5hodin.
Stavim sa ze dany system stal miliony eur, lebo je dokonaly tak ze na nom nikto nevie robit a treba este viac uprav aby sa na tom nabalilo viac firiem. Ved treba podporit ekonomiku a podnikatel ma tak vela casu aby behal desiatky uradov, vyvolaval do Bratislavy a ani tam to nevedia.
Naco robia system v ktorom nevedia robit ani sami.
A najsmutnejsie je ze defacto standard dokumentov: odt, vam neotvoria v statnych organizaciach.
1 0
calimero1 calimero1

calimero1 je offline (nepripojený) calimero1

A najsmiešnejšie na tom je, že ten súhrnný výkaz im aj tak musím vytlačiť, podpísať a odniesť na DÚ.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať