Zavrieť

Porady

Ako najlepšie sporiť v horizonte 3 rokov ?

Ahojte, od nového roku chcem začať sporiť každý mesiac sumou cca 1000-2000 eur, podľa toho aký dobrý bude mesiac. O cca 3 roky by som chcel začať stavať dom a tak si pomaly idem vyberať spôsob ako najlepšie sporiť peniaze, kde dostanem dobré úroky a podmienky. Premýšľal som nad stavebným sporením avšak peniaze by som chcel mať k dispozícií na výber bez poplatkov, ak by sa vyskytla dobrá investícia, ktorý by vyžadovala viac prostriedkov. Čo by ste mi prosím vás doporučili ? Vkladať potrebujem mesačne a rôzne sumy.Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    stavebné určite, nevynechaj, investície si rozlož.
    PB ponúkala cez podielové listy - neviem aký produkt, bolo tam zhodnotenie vyše 6%
    zrušila som to a v priebehu 10 dní som mala peniaze na účte, lebo sa mi naskytla možnosť investovať na 12%.
    ČSOB tuším teraz ponúka 3,5%, nič moc, ale existujú prehľady, kde si produkty môžeš porovnať.

    easton1818 je offline (nepripojený) easton1818

    easton1818
    Diky za radu, takze zalozit Stavebne sporenie- davat tam tak tretinu, nieco na terminovane vklady? ale pri nich nie su len jednorazove vklady? ake formy rizikovejsich investicii su pre beznych ludi, ktori nesleduju vyvoj akcii a podobne ?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    mne tá poštová banka vyhovovala, dalo sa tam vkladať, vývoj je na internete, nie je problém. Ja som dvakrát využila akciové obdobie, že to bolo bez poplatku. A vyberala som naraz.
    Okrem toho som mala peniaze na termínovom vklade 2,5% vtedy to bola najlepšia možnosť a tam som peniaze dostala nazad na počkanie.
    teraz myslím je tá ČSOBka, už to nesledujem, lebo mám investície inde, len reklama beží
    tuším niekde 3,5 a niekde 3,75, ale to je tuším bez možnosti výberu.

    luja5 je offline (nepripojený) luja5

    luja5
    Časť prostriedkov si v rámci sporenia dávam na neviazaný termínovaný vklad (NTV) v Poštovej banke. Mám ho už dva roky a som spokojná. Je to pre mňa veľmi dobrá pohotovostná rezerva, 2,5%-ný úrok p.a., vedenie účtu bez poplatku, priebežné vklady možné, denné pripisovanie úrokov, poplatok za čiastkový hotovostný výber 7 € bez ohľadu na výšku vyberanej sumy, pri vybratí celej nasporenej sumy (zrušení NTV) výber bez poplatku. Zatiaľ do 31.7.2012, ale tento termín je už predĺžený a možno zase bude. Keď nie, potom budem rozmýšľať, čím toto sporenie nahradím. Je však ťažko predvídať, dokedy bude NTV v ponuke, myslím, že je to už tretíkrát a pri predchádzajúcich dvoch otvoreniach bola táto ponuka po čase uzatvorená. Viac na http://www.pabk.sk/sk/osobne-financi...minovany-vklad a ďalšie podrobnosti/špecifiká v obchodných podmienkach banky pre termínovaný vklad.

    sattelitka je offline (nepripojený) sattelitka

    sattelitka
    No ja by som ti poradila ohľadne stavebného sporenia, presne ako získať viac. Napíš mi súkromnú spravu.

    myara je offline (nepripojený) myara

    myara
    ale on chce sporit 3 roky s tym, ze si este len zacina odkladat peniaze, a J&T prijimaju vklady az od 10tis EUR

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Čím sa zaoberáš ??

    Možno by aj iným bodla informacia ako mesačne ušetriť 2 000 e.

    To by bolo cenné know-how.

    iv@n je offline (nepripojený) iv@n

    iv@n
    tutoky beží reklama na Zuno, majú 3,4pct ročný úrok na termiňáku, každý mesiac si môžeš založiť další s ušetrenými peniazmi, teraz najlepší úrok na ročnom vklade, ked ti vyprší tak zas nájdeš niečo iné.
    porovnanie si môžeš pozrieť napríklad na financnahitparada.sk

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.