Zavrieť

Porady

Predaj tovaru zakupeneho mimo EU cez e-shop a DPH a clo

Zdravim,

vedeli by ste mi niekto poradit? Chcem predavat tovar zakupeny mimo EU cez e-shop na Slovensku.
Moj problem je v tom, ze zijem mimo Slovenska a mimo EU. Mam z toho v hlave hokej.

Tovar ktory chcem predavat, chcem predavat iba po kusoch alebo iba v malych mnozstvach. Som registrovany zivnostnik na Slovesnsku, a nie som platic DPH.

Teda otazka znie, ako platit DPH a clo pri malych mnozstvach zasielanych na Slovensko? Alebo ci sa vlastne oplati zasielat male mnozstva tovaru uz priamo zakaznikovi. Neviem ako nato. Mate niekto s tymto skusenost?

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    e-shopak je offline (nepripojený) e-shopak

    e-shopak
    Este chcem dodat, ze tovar doruceny v malych mnozstvach je vacsinou oznacovany ako "gift" a teda nejde cez colnicu ani vstupne DPH mu nie je ratane. To je asi problem, pretoze potom takyto tovar nemozem predat podla zakona? alebo sa mylim? Poradte prosim.
    Dakujem.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Kedze ide o trvalu cinnost, hoc v malom mnozstve takn ide o podnikanie. A teda zasielanie tovaru podlieha beznym predpisom o podnikani. Oznacovanie niecoho ako gift ak nejde o gift je nezakonne.
    Ten kto byude tovar preberat na Slovensku bude musiet zaplatit aj clo aj DPH na vstupe.

    Predaj tovaru zakupeneho mimo EU cez e-shop a DPH a clo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.