Zavrieť

Porady

Prerabka bytu a nadmerny hluk

Dobry vecer,
chcel by som sa spytat ohladom prerabania bytu v klasickom panelaku.
Moj sused, uz odkedy sme sa nastahovali (1,5 roka), stale s niecim klopka, bucha a "majstruje". To som bol este trpezlivy a nejak som sa tym nezatazoval.
Problem je, ze uz dva tyzdne od rana do vecera v kupelni vrta, vysekava a bucha. Mam pocit ako keby robil drazky na elektriku, neviem.
Uz sa to naozaj neda pocuvat.
Moja otazka znie, do kedy sa mozu vykonavat taketo hlucne prace v panelaku? Viem, ze nocny klud je po 22:00, ale niekde som cital, ze sa taketo prace mozu vykonavat max. do 19:00. Len som si nie velmi isty.
Som vdacny za kazdu radu...
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    miselito Pozri príspevok
    Takze mam smolu...pekne...
    s debilom je to nadlho.....ale všetko sa raz vráti, každému...skús využiť pekné počasie zober decká navon, ak máš...jediná pomoc je , nepočuť to...aspoň časť dňa a večer? ...ja viem.....

    niella je offline (nepripojený) niella

    niella
    Halli Pozri príspevok
    s debilom je to nadlho.....ale všetko sa raz vráti, každému...skús využiť pekné počasie
    zober decká navon, ak máš...jediná pomoc je , nepočuť to...aspoň časť dňa a večer? ...ja viem.....
    nuž teda, to sú rady.... takú radu zabiť kladú...

    niella je offline (nepripojený) niella

    niella
    Miselito, podľa mňa, choď za susedom a preber to s ním, slušne... okrem toho, je nejaký úzus, podľa ktorého by mal sused, ktorý prerába byt, to písomne oznámiť na výveske v bloku, kde uvedie, v ktorých hodinách bude nadmerný hluk. Ale to rozmedzie, to neviem, aké môže byť...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    niella Pozri príspevok
    Miselito, podľa mňa, choď za susedom a preber to s ním, slušne... okrem toho, je nejaký úzus, podľa ktorého by mal sused, ktorý prerába byt, to písomne oznámiť na výveske v bloku, kde uvedie, v ktorých hodinách bude nadmerný hluk. Ale to rozmedzie, to neviem, aké môže byť...

    verkaz je offline (nepripojený) verkaz

    verkaz
    Toto je problém, ktorý je skoro v každej bytovke. Všetko je v ľuďoch ale s kým sa nedá, s tým sa nedá.
    Nemáš iné východisko len to vydržať, veď ho dakedy prerobí. A potom začni prerábať Ty.

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    niella Pozri príspevok
    nuž teda, to sú rady.... takú radu zabiť kladú...
    Niella neviem čo sa vzrušuješ, mám už za sebou veľmi dlhoročné skúsenosti na to, aby som vedela, že ak to prerábajúci nepochopí sám, ani po upozornení, neurobíš nič! A možeš sa aj rozkrájať, aj mu hlavu odtrhnúť...takže kľud.

    ...ale po 22,00h by si už nešuchol! to mi ver!
    Naposledy upravil Halli : 09.11.11 at 08:01

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    Halli Pozri príspevok
    s debilom je to nadlho.....ale všetko sa raz vráti, každému...skús využiť pekné počasie zober decká navon, ak máš...jediná pomoc je , nepočuť to...aspoň časť dňa a večer? ...ja viem.....

    buchač Pozri príspevok
    ...alebo počuť mňa ....

    ...ráno - večer .....
    ...a nie je jedno ???
    ...aj debil sa potrebuje vyspať ......
    NO to je síce pravda, ale ja som napísala, ...že všetko sa raz každému vráti

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Halli Pozri príspevok
    NO to je síce pravda, ale ja som napísala, ...že všetko sa raz každému vráti

    Presne tak....

    hlavne vtedy keď dotyčný sťažovateľ bude tiež niečo prerábať.

    vulxy je offline (nepripojený) vulxy

    vulxy
    verkaz Pozri príspevok
    Toto je problém, ktorý je skoro v každej bytovke. Všetko je v ľuďoch ale s kým sa nedá, s tým sa nedá.
    Nemáš iné východisko len to vydržať, veď ho dakedy prerobí. A potom začni prerábať Ty.
    verkaz ma pravdu zacni tiez nieco prerabat,nemyslim naozaj ale napr si nahraj stavebny ruch na magnetofon a ked prestane tak mu to pustaj cez stenu a riadne nahlas,kludne si kombinuj zvuk kamiona privazajuceho strk so zbyjackou+sanitka odvaza zraneneho,fantazie sa medze nekladu

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    verkaz Pozri príspevok
    Halli - prepáč, malo byť užitočné. Odpusť
    ...sa nič nestalo, len som sa čudovala, lebo som priložila link k veci...ale v pohode, aj mne sa už podaril preklik

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Treba si uvedomiť taku jednoduchu vec, že aj ten kto sposobuje svojou prácou nadmerný hluk, tak nerobí preto,že pri tom prežíva orgasmy

    ale robi to preto,lebo inak to nejde a tiež to chce mať čím skorej hotove.

    tedy pocity bokom a použiť trochu chladnokrvnej logiky a všetko razom začne do seba zapadať.

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    miselito Pozri príspevok
    Dobry vecer,
    chcel by som sa spytat ohladom prerabania bytu v klasickom panelaku.
    Moj sused, uz odkedy sme sa nastahovali (1,5 roka), stale s niecim klopka, bucha a "majstruje". To som bol este trpezlivy a nejak som sa tym nezatazoval.
    Problem je, ze uz dva tyzdne od rana do vecera v kupelni vrta, vysekava a bucha. Mam pocit ako keby robil drazky na elektriku, neviem.
    Uz sa to naozaj neda pocuvat.
    Moja otazka znie, do kedy sa mozu vykonavat taketo hlucne prace v panelaku? Viem, ze nocny klud je po 22:00, ale niekde som cital, ze sa taketo prace mozu vykonavat max. do 19:00. Len som si nie velmi isty.
    Som vdacny za kazdu radu...
    Dakujem
    ak nepomôže zdravý rozum suseda nepomôže nik...
    http://lesk.cas.sk/clanok/95982/mozu...-desiatej.html

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Halli Pozri príspevok
    s debilom je to nadlho.....ale všetko sa raz vráti, každému...skús využiť pekné počasie zober decká navon, ak máš...jediná pomoc je , nepočuť to...aspoň časť dňa a večer? ...ja viem.....
    ...alebo počuť mňa ....

    ...ráno - večer .....
    ...a nie je jedno ???
    ...aj debil sa potrebuje vyspať ......

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    niella Pozri príspevok
    nuž teda, to sú rady.... takú radu zabiť kladú...
    Nuž teda , to sú rady
    nepomôže veru nik ...

    Takú radu zabiť kladú ,
    vyložiť sa treba pod chodník ...

    Rady , rady ...
    zabiť kladú ...
    Niella , kde si ?
    Neklaď tam veru ...tam dôl
    Radšej raď , ni nie na chodník ...

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    verkaz Pozri príspevok
    Toto je problém, ktorý je skoro v každej bytovke. Všetko je v ľuďoch ale s kým sa nedá, s tým sa nedá.
    Nemáš iné východisko len to vydržať, veď ho dakedy prerobí. A potom začni prerábať Ty.
    Verkaz
    a to akože prečo si mi dala v prvom príspevku neužitočné, keď som napísala to isté??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.