Zavrieť

Porady

Susedov pes v byte stále zavýja a šteká

Zdravím vás.. Už som si niečo prečítala na túto tému, chcem len vedieť, či sa niečo nezmenilo v zákonoch. Som už zúfalá a neviem, čo ďalej. Susedov pes z vedľajšieho vchodu každý pracovný deň od 6.3O rána do 16-17 tej hodiny zavýja a šteká tak príšerne, že sa to nedá počúvať. Robím väčšinou v noci a ráno, keď chcem spať a oddýchnuť si na ďalšiu nočnú, nedá sa zaspať. Skúšala som štuple do uší, vankúš na hlavu, ale nič nepomáha. Raz som bola za susedkou a dohovárala som jej, no ona sa ohrádzala, že má toho psa 5 rokov a ani raz nezavýjal a že či si ho má so sebou do roboty brať alebo čo? a zabuchla mi dvere.. Nedalo sa s ňou nijako rozprávať. Pýtala som sa aj ďalších susedov, no takmer všetci sú cez deň v práci, čiže ho nepočujú.. Iba keď sú napr. na maródke a sú doma, potvrdili mi, že ten pes fakt toto robí celých 5 rokov. My bývame v tomto byte necelé 2 roky a už to nemôžem vydržať. Mám nervy v kýbli a moje zúfalstvo niekedy vyústi v plač.. som z toho už unavená a keď si pomyslím, že zase sa nič nevyspím a budem ťahať ďalšiu nočnú..hrôza.. Naozaj sa nedá v takomto prípade nič robiť? Neexistuje niečo ako obmedzovanie susedov, alebo ako to nazvať? Prosím, poraďte mi, kto môžte, lebo sa zbláznim.. :-(
Usporiadat
Téma je uzavretá.
kimart kimart

kimart je offline (nepripojený) kimart

Tak žiaľ poradiť ti neviem. My máme vo vchode 2 psov, a to vo vchode je len sedem bytov. Neviem, si pomôcť, čo je to za módu? Čo robia ochrancovia? veď je to týranie psov. Ja som osobne nezačula zavýjanie, no sú ľudia, čo si sťažujú, no ale kde??? Takisto mi prekáža venčenie psov, nakoľko sídlisko je plné malých detí, ktoré sa hrávajú na pieskovisku, v tráve... čo sú tí ľudia už celkom slepí? či bezočiví? pes patrí do prírody a nie do bytov!!!!
0 2
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Andrea_R Andrea_R

Andrea_R je offline (nepripojený) Andrea_R

Keby len týranie psov, ale aj susedov! Neviem, načo si takí ľudia kupujú psov, keď si ich nevedia vycvičiť a riadne sa o nich postarať? A s tým venčením máš pravdu.. Ja mám rada zvieratá, ale psa by som do bytu nechcela, iba ak k domu do záhrady..
Netuším, na koho sa obrátiť, moje zúfalstvo v tomto smere rastie a ja už neviem, čo robiť.. Nechápem, prečo na to neexistuje nejaký zákon.. :-(
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Andrea_R Pozri príspevok
Keby len týranie psov, ale aj susedov! Neviem, načo si takí ľudia kupujú psov, keď si ich nevedia vycvičiť a riadne sa o nich postarať? A s tým venčením máš pravdu.. Ja mám rada zvieratá, ale psa by som do bytu nechcela, iba ak k domu do záhrady..
Netuším, na koho sa obrátiť, moje zúfalstvo v tomto smere rastie a ja už neviem, čo robiť.. Nechápem, prečo na to neexistuje nejaký zákon.. :-(
...moja klasická odpoveď .....

Ak to nejde po dobrom , nastupuje druhá varianta ....

Keďže funguješ v noci , tak pre zmenu by som si na Tvojom mieste sebe a aj susedke " spríjemnil " pohodu pri tej práci ...

Mne osobne sa páči tvrdý rock ,metal ...aj opera sa občas hodí ...

Polišov by som mal totálne v prdely ...nemajú nárok na žiadnu činnosť , pokiaľ im ten papier nedá príslušný orgán ...a kukláčov by k tej diskotéke určite nevolali ...

...len debil by nepochopil , o čo sa mi jedná ....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kimart Pozri príspevok
Tak žiaľ poradiť ti neviem. My máme vo vchode 2 psov, a to vo vchode je len sedem bytov. Neviem, si pomôcť, čo je to za módu? Čo robia ochrancovia? veď je to týranie psov. Ja som osobne nezačula zavýjanie, no sú ľudia, čo si sťažujú, no ale kde??? Takisto mi prekáža venčenie psov, nakoľko sídlisko je plné malých detí, ktoré sa hrávajú na pieskovisku, v tráve... čo sú tí ľudia už celkom slepí? či bezočiví? pes patrí do prírody a nie do bytov!!!!
čím týram svojho psa? že ho mám v byte môžem len ubezpečiť, že môjmu psovi je lepšie ako sa len dá predstaviť!

pre zadávateľku témy:
a k štekaniu psa by som asi len toľko, že tiež by ma z toho švihlo to mi ver!! ale ja som mala 8r za susedov cigáňov cca. 15ks v 3izb. byte vieš si predstaviť čo bolo toto....
to že pes zavíja -šteká si ja osobne myslím že je chyba majiteľa, šteňa ked je malé treba naučiť byť doma samé, naučiť ho že sa ide do roboty-preč z bytu. v tomto prípade to bolo asi zanedbané a teraz ked je pes doma sám tak túto situáciu nezvláda je mu smutno a zavíja. ak by si sa sťažovala napr. na Mú neviem či tým svoj problém vyriešiš inak ja spávam so štupľami, ale psa vedľa stekajúceho by som určite nepočula, lebo ked ten náš /labrador/ niečo v noci počuje na chodbe tak jeho ledva počujem. ja by som to riešila štuplami aj ked to nie je to pravé.... riešenie
2 0
kimart kimart

kimart je offline (nepripojený) kimart

[QUOTE=lujza.j;1891064] čím týram svojho psa? že ho mám v byte môžem len ubezpečiť, že môjmu psovi je lepšie ako sa len dá predstaviť!

Ako si môžeš byť istá, že je tvojmu psovi skutočne tak dobre? Si myslíš, že byt je pre neho prirodzené prostredie, čo exkrementy? Neviem, ale keď prejdem okolo nejakého bytu, čo majú psa, hneď to cítiť. Máš deti? Čo choroby? Ako často venčíš psa. Bolo by tebe dobre zamknutej v uzavretom priestore?
Naposledy upravil kimart : 10.11.11 at 11:53
0 1
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

daj mu nieco fajnove nažrať, nech *** a budes mat pokoj ...
sa cudujem ze sa tu este neobjavili dementne nazory psickarov o tolerancii, ze to musis chapat ze to je pes, a ze ty napr. tiež mozes obtazovat susedov placom svojho dietata a pod. ...
0 2
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

lujza.j Pozri príspevok
čím týram svojho psa? že ho mám v byte môžem len ubezpečiť, že môjmu psovi je lepšie ako sa len dá predstaviť!

pre zadávateľku témy:
a k štekaniu psa by som asi len toľko, že tiež by ma z toho švihlo to mi ver!! ale ja som mala 8r za susedov cigáňov cca. 15ks v 3izb. byte vieš si predstaviť čo bolo toto....
to že pes zavíja -šteká si ja osobne myslím že je chyba majiteľa, šteňa ked je malé treba naučiť byť doma samé, naučiť ho že sa ide do roboty-preč z bytu. v tomto prípade to bolo asi zanedbané a teraz ked je pes doma sám tak túto situáciu nezvláda je mu smutno a zavíja. ak by si sa sťažovala napr. na Mú neviem či tým svoj problém vyriešiš inak ja spávam so štupľami, ale psa vedľa stekajúceho by som určite nepočula, lebo ked ten náš /labrador/ niečo v noci počuje na chodbe tak jeho ledva počujem. ja by som to riešila štuplami aj ked to nie je to pravé.... riešenie
...súhlasím s lujzou.j... My máme tiež psa - v byte... Nezavýja, občas štekne, keď sa mu niečo nevidí.... je to náš člen rodiny... Na vychádzku vždy berieme igelitové sáčky na potrebu a starostlivo čistíme... Psi majú žiť v prírode ? To majú akože behať po uliciach ??? Nie, neberiem psa ako niečo, čo má prednosť pred človekom, ale mnohokrát je mi pes milší ako nejaký úchylák človek. Inak, ja keď som unavená a chcem spať môžete pri mne strielať aj z dela - spím

K téme : so sťažnosťou asi nepochodíte, nakoľko nočný kľud je od 22-6 hodiny rannej, v zime od 21-6 hodiny.... Najlepším riešením by bolo, keby ste sa dohodli s majiteľkou psa.., zmeniť zamestnanie, odsťahovať sa....
3 0
Andrea_R Andrea_R

Andrea_R je offline (nepripojený) Andrea_R

Pre Buchač: To zas nie, toto nie je moja parketa a aby sa kvôli mne nevyspali deti a manžel a všetci susedia...nehrozí..
Naposledy upravil Andrea_R : 10.11.11 at 11:45
0 0
Andrea_R Andrea_R

Andrea_R je offline (nepripojený) Andrea_R

evuš Pozri príspevok
...súhlasím s lujzou.j... My máme tiež psa - v byte... Nezavýja, občas štekne, keď sa mu niečo nevidí.... je to náš člen rodiny... Na vychádzku vždy berieme igelitové sáčky na potrebu a starostlivo čistíme... Psi majú žiť v prírode ? To majú akože behať po uliciach ??? Nie, neberiem psa ako niečo, čo má prednosť pred človekom, ale mnohokrát je mi pes milší ako nejaký úchylák človek. Inak, ja keď som unavená a chcem spať môžete pri mne strielať aj z dela - spím

K téme : so sťažnosťou asi nepochodíte, nakoľko nočný kľud je od 22-6 hodiny rannej, v zime od 21-6 hodiny.... Najlepším riešením by bolo, keby ste sa dohodli s majiteľkou psa.., zmeniť zamestnanie, odsťahovať sa....
Zmeniť zamestnanie? Odsťahovať sa? Teda, fakt pekne ďakujem za také rady.. Pred necelými 2 rokmi sme kúpili byt na hypotéku, tak neviem, prečo kvôli psovi by som sa mala zase sťahovať?! A pracujem celý deň, celú noc a na spánok mám len minimum času.. V našej lokalite je s prácou ťažko, nemám z čoho vyberať.
0 0
kimart kimart

kimart je offline (nepripojený) kimart

Do prírody, nie je myslené behať po betónových sídliskách, pes patrí k domu..To vás fakt baví behať po psoch a zbierať h---á? Neviem, volný čas sa dá využiť aj ináč. No to je každého vec. S poocikávanými trávnikmi aj tak nič neurobíte, a deti sa potom majú kde hrať? Verím, že sú to vaši miláčikovia, no nič proti tomu. Čo tak napr. zájsť do psích útulkov a tam pomôcť?
0 1
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

[QUOTE=kimart;1891065]
lujza.j Pozri príspevok
čím týram svojho psa? že ho mám v byte môžem len ubezpečiť, že môjmu psovi je lepšie ako sa len dá predstaviť!

Ako si môžeš byť istá, že je tvojmu psovi skutočne tak dobre? Si myslíš, že byt je pre neho prirodzené prostredie, čo sekrementy? Neviem, ale keď prejdem okolo nejakého bytu, čo majú psa, hneď to cítiť. Máš deti? Čo choroby? Ako často venčíš psa. Bolo by tebe dobre zamknutej v uzavretom priestore?
myslíš exkrementy

momentálne som PN a zamknutá doma a je mi dobre, teda mimo toho prechladnutia.
moju vôňu bytu nerieš každý byt má svoj pach, možno by si bol prekvapený že ten tvoj by bol na to s vôňou horšie hej mám decko a čo?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kimart Pozri príspevok
Do prírody, nie je myslené behať po betónových sídliskách, pes patrí k domu..To vás fakt baví behať po psoch a zbierať h---á? Neviem, volný čas sa dá využiť aj ináč. No to je každého vec. S poocikávanými trávnikmi aj tak nič neurobíte, a deti sa potom majú kde hrať? Verím, že sú to vaši miláčikovia, no nič proti tomu. Čo tak napr. zájsť do psích útulkov a tam pomôcť?
Halóó..... deti sa hrali n ihriskách ked moje decko bolo malé a to je pekných "pár"rokov. dnes sú deti so svojimi matkami v nákupných centrách zavreté!!!!
1 0
kimart kimart

kimart je offline (nepripojený) kimart

[QUOTE=lujza.j;1891088]
kimart Pozri príspevok

myslíš exkrementy

momentálne som PN a zamknutá doma a je mi dobre, teda mimo toho prechladnutia.
moju vôňu bytu nerieš každý byt má svoj pach, možno by si bol prekvapený že ten tvoj by bol na to s vôňou horšie hej mám decko a čo?
Dík už som to opravila...Neadresovala som to konkrétne tebe... k tomu decku ...to ostatné
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Andrea_R Pozri príspevok
Zdravím vás.. Už som si niečo prečítala na túto tému, chcem len vedieť, či sa niečo nezmenilo v zákonoch. Som už zúfalá a neviem, čo ďalej...
(
Nie,nezmenilo...
Stale viac a viac plati, ze drzejsi a hlucnejsi vyhrava.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Tiež som "psíčkarka", a chápem tvoje pocity, keď ťa ruší susedov pes. Ak majiteľka psa tvrdí, že pes nezavýja alebo nešteká, tak jej to nahraj a pusti, ak je to také silné a celodenné. Niektoré psy nevedia byť doma samé, tiež počujem niekedy susedovho psa, keď sú v robote, ale po chvíli od ich odchodu sa pes ukľudní. Cez deň reaguje iba na hluk na schodoch. Tvoja suseda nemusí o tom ani vedieť, takže opakovane jej to treba povedať. Nám tiež raz suseda povedala, že keď sme boli v robote, občas naša dáma štekala, keď niekto išiel po schodoch, a bola rada, aspoň mohla pozerať kukátkom, kto je na schodoch. Ty máš nočné služby a chceš cez deň spať, lenže nočný kľud sa dodržiava v noci, neviem, ako by sa to dalo riešiť. Možno keď to tvoja suseda počuje na vlastné uši zo záznamu, samej jej bude ľúto psa a niekoho si k nemu cez deň do bytu môže zavolať, alebo by ho mohla k niekomu cez deň nosiť, kým je v práci. Pomáhajú si tak ľudia, lebo niektorý pes sa nenaučí byť sám ani po dlhej dobe, niektorý pes si zvykne hneď.
2 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Andrea_R Pozri príspevok
Zmeniť zamestnanie? Odsťahovať sa? Teda, fakt pekne ďakujem za také rady.. Pred necelými 2 rokmi sme kúpili byt na hypotéku, tak neviem, prečo kvôli psovi by som sa mala zase sťahovať?! A pracujem celý deň, celú noc a na spánok mám len minimum času.. V našej lokalite je s prácou ťažko, nemám z čoho vyberať.
...prepáčte, nechcela som sa Vás dotknúť !!! Len mi nie je jasné, že keď ste tak pracovne vyťažená, že kvôli psovi zo susedného vchodu nemôžete spať...
A to, či psa mať či nie je snáď každého vec.., takže asi sotva sa v tomto zhodneme... My máme malého psíka, chodíme s ním do prírody, a kedykoľvek je to možné, tak behá u mamy či svokry po dvore.... a určite sa má u nás tak dobre /ak nie lepšie/ ako naše tri deti, činčila, rybičky, manžel či ja
1 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

evuš, tak to s tým sťahovaním a zmenou zamestnania aj mňa zarazilo............ to kde sme, aby sa občan mal sťahovať, alebo meniť zamestnanie kvôli susedovmu psovi?

tiež si myslím, že pes do bytu nepatrí, tož môj názor ..... tiež máme psa, ale na dvore
0 0
Andrea_R Andrea_R

Andrea_R je offline (nepripojený) Andrea_R

evuš Pozri príspevok
...prepáčte, nechcela som sa Vás dotknúť !!! Len mi nie je jasné, že keď ste tak pracovne vyťažená, že kvôli psovi zo susedného vchodu nemôžete spať...
A to, či psa mať či nie je snáď každého vec.., takže asi sotva sa v tomto zhodneme... My máme malého psíka, chodíme s ním do prírody, a kedykoľvek je to možné, tak behá u mamy či svokry po dvore.... a určite sa má u nás tak dobre /ak nie lepšie/ ako naše tri deti, činčila, rybičky, manžel či ja
Tak to by ste ho museli počuť na vlastné uši, aby ste pochopili, že pritom sa spať nedá.. žiadny iný hluk mi nevadí, ale toto kvílivé zavýjanie sa nedá nepočuť.. :-(
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

lujza.j Pozri príspevok
Halóó..... deti sa hrali n ihriskách ked moje decko bolo malé a to je pekných "pár"rokov. dnes sú deti so svojimi matkami v nákupných centrách zavreté!!!!
a vieš prečo? ....... lebo sa detičky nemôžu hrať tam, kde si robia potrebu psíkovia
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

Žiaľ ten pes za nič nemôže. Skôr jeho majiteľ, ktorý nezvládol/nezvláda výchovu... (Aj keď určite sú plemená,čo sa ovládajú ľahšie a iné zasa ťažšie).
Ja zas mám suseda, staršieho dôchodcu, ktorý má obdobia kedy, povedzme to slušne, nie je celkom v poriadku... Párkrát sme ho už pristihli, keď si myslel že nie sme doma, ako na balkóne pod nami škrabká po omietke, mňauká, vrčí a vydáva podobné zvuky, len aby náš pes začas štekať... čo sa mu aj niekedy podarí..
Aspoň máme o "zábavu" postarané, nie je nad dobré susedské vzťahy....
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať