Zavrieť

Porady

Účtovanie dotácie z ÚPSVaR

Dobrý deň, prosím o pomoc pri účtovaní dotácie z ÚPSVaR.
Firma XY,s.r.o. vytvorila nové pracovné miesto, zamestnala fyz.osobu evidovanú na Úrade práce, soc. vecí a rodiny viac ako 3 mesiace. Firma požiadala o dotáciu na novovytvorené prac.miesto a bolo jej vyhovené. Zamestanakyňa nastúpila do práce 1.10.2011 a firmy XY,s.r.o. v mesiaci november spracovala mzdu na túto zamestnankyňu, zaplatila odvody, daň a vyplatila mzdu zamestnankyni. Potom konateľ firmy zaniesol Žiadosť na úhradu dotácie za mesiac október 2011 aj s vyplnenými dokladmi, ktoré mu predtým odovzdali - všetko prebehlo v poriadku, ibaže dotyčná pani mu povedala, že ten príspevok, ktorý obdrží z ÚPSVaR musí zapracovať zamestanankyni do mzdy.
Já by som bola veľmi vďačná, keby mi niekto, kto spracúvava takúto mzdu podrobne rozpísal na príklade ako ju spracuje a zaúčtuje takúto mzdu.
Veľmi pekne vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tereza5 je offline (nepripojený) tereza5

    tereza5
    Ak dotácia prišla na účet zamestnávatela a ten ju následne vypláca zamestnancovi vo výške odvodov zamestnanca, tak táto výška navyšuje vymeriavací základ pre zdravotnú poistovňu
    Napr. Hrubá mzdy 372 eur
    refundácia §50/ZP/ 49,84
    odvod do ZP 10% 42,18 /372+49,84/
    odvod do ZP 4% 16,87

    malema je offline (nepripojený) malema

    malema
    a ako to prosím vás zaúčtujete ako??
    hrubá mzda 521/331
    preplatenie poistného xxx/331
    ja som uvažovala, že by som zaúčtovala to preplatenie 346/331, lenže to tak asi nemôže byť, nakoľko celú dotáciou potom zaúčtujem na 346/648. a jej preplatenie z UPSVaR 221/346

    Účtovanie dotácie z ÚPSVaR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.