Zavrieť

Porady

ziskuchtivá zubárka

Dobrý deň, k zubárke chodím pravidelne na preventívnu prehliadku, minulý rok som ju prosila aby mi odstránila zubný kameň, ale ona mi navrhla, že najprv mi bude meniť staré zubné výplne za nové, ja som ale so starými spokojná. Objednala som sa k nej znova na ďalší termín na odstránenie zubného kameňa, čo ale dopadlo tak, že sa mi pozrela na zuby, ako pri preventívnej prehliadke a to bolo celé - prejavila zjavnú neochotu za to, že som jej pri predošlej návšteve odmietla dať zarobiť výmenou mojich starých výplní. Moja predchádzajúca zubná lekárka (žiaľ zomrela) mi pravidelne pri prevencii odstraňovala zubný kameň. Práve dnes som sa vrátila opäť z preventívnej prehliadky a dopadlo to zase tak, že ledva sa mi pozrela na 3 zuby, s poznámkou či stále nechcem vymeniť staré výplne. Nevie mi niekto poradiť ako obísť zárobkuchtivú pani zubárku, ktorá zjavne bojkotuje moje prosby o odstránenie zubného kameňa len preto, že nemôže zarobiť výmenou mojich pôvodných amalgámových zubných výplní, alebo poradíte mi zubného hygienika v BA, resp. BA IV - Dúbravka, Karlova Ves? Alebo by bolo najlepšie vymeniť zubárku za menej ziskuchtivú, v BA IV, nie súkromnú. Ďakujem.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
niella Pozri príspevok
Nie "hrúbka" ale "hrubka" .
Slovo "hrubka" nie je v slovníku
http://www.slex.sk/index.asp

hrúbka -y -bok ž.1. rozmer prierezu (telesa): hrúbka stromu, drôtu
2. škol. hrubá chyba (v písanom texte);
hrúbkový príd.;
hrúbkovo prísl.
2 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
... ďakujem za odkazy (som rád, že som sa trafil), naposledy som mal hodiny gramatiky približne vtedy, keď mi dávali tú doteraz existujúcu amalgánovú plombu
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Stefan2005 Pozri príspevok
... ďakujem za odkazy (som rád, že som sa trafil), naposledy som mal hodiny gramatiky približne vtedy, keď mi dávali tú doteraz existujúcu amalgánovú plombu
No vidíš aká bola vtedy kvalita. Aj plomba aj systém vzdelávania. Nie ako dnes.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
akože dosť trápne tu rozoberať gramatiku... totoje téma o zubárke a nie o gramatike tak s tým prestaňte...
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Ale ved sa hned neuražaj, ale ked niekto urobi v 1. pade mn.č. v pridavnom mene hrubku, tak to vadií. davaj si na o pozor a hotovo.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

pasuliatko Pozri príspevok
Stefan2005 to už neviem prečo... ale ked niekto zmení zubára ten nový by mal všetky plomby vybrať a urobiť nové...
Zvýraznené u mňa kandiduje na nezmysel roka .
5 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Johanka Pozri príspevok
Zvýraznené u mňa kandiduje na nezmysel roka .
Trebárs aj dvakrát do roka môže meniť zubára a aj všetky plomby.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

marjankaj Pozri príspevok
Trebárs aj dvakrát do roka môže meniť zubára a aj všetky plomby.
Keď na to má, tak aj celý chrup.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Tweety Pozri príspevok
Keď na to má, tak aj celý chrup.
Veď hlavne o toto im ide. Inkasovať čo najviac.

Ale ak si to pacient objedná, tak prečo nie?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

marjankaj Pozri príspevok
Veď hlavne o toto im ide. Inkasovať čo najviac.
Už terazky berú najviac, tu kaz, tam kaz, tu dentálna hygiena, tam trhať, spoliehajú sa na to, že to bez nich neide(zubov, aj zubárov) a chudák pacient plať aj keby si nemusel.
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

pasuliatko Pozri príspevok
Stefan2005 to už neviem prečo... ale ked niekto zmení zubára ten nový by mal všetky plomby vybrať a urobiť nové...
Myslím si, že to tak určite nie je. Veď to sú platené služby a hádam sa môžem rozhodnúť čo si dám za svoje peniaze, vo svojich ústach urobiť. A ani keby to robili zadarmo, tak by to tak nemohlo byť.
3 0
912 912

912 je offline (nepripojený) 912

v podstate ani nič, len baba ...viac
Tak s týmto sa dá len súhlasiť. Mne, moja zubárka, na zadné zuby ani biele výplne nechce dávať. Tvrdí, že tie sú určené na predné zuby - kvôli estetike - a že ich životnosť je veľmi krátka. Ukázala mi, že aj ona má na zadných zuboch amalgánky, tak ani nešpekulujem :-)
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

912 Pozri príspevok
Tak s týmto sa dá len súhlasiť. Mne, moja zubárka, na zadné zuby ani biele výplne nechce dávať. Tvrdí, že tie sú určené na predné zuby - kvôli estetike - a že ich životnosť je veľmi krátka. Ukázala mi, že aj ona má na zadných zuboch amalgánky, tak ani nešpekulujem :-)
ťažký old school, ktorý nezmeníš. životnosť bielych je ďaleko dlhšia, samozrejme závisí od materiálu, nehovorím o najlacnejších materiáloch. snáď nemusím rozoberať o zdravotných dôsldkoch uvoľnovania ortute z amalgámu...
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Braňo Pozri príspevok
ťažký old school, ktorý nezmeníš. životnosť bielych je ďaleko dlhšia, samozrejme závisí od materiálu, nehovorím o najlacnejších materiáloch. snáď nemusím rozoberať o zdravotných dôsldkoch uvoľnovania ortute z amalgámu...
citujem:

....
Všetky seriózne svetové stomatologické organizácie a vysoké školy bez akýchkoľvek komerčných záujmov podporujú amalgám ako efektívny a bezpečný výplňový materiál, ak odhliadneme od estetického hľadiska. V správe US Public Health Service a US Food and Drug Administration (2002) je stanovené, že amalgámové výplne, napriek uvoľňovaniu malého množstva ortuti nemajú negatívny účinok na zdravie človeka. Správy o vzťahu amalgámových výplní k nešpecifickým symptó*mom, prípadne o vymiznutí týchto symptómov po odstránení amalgámovej výplne, boli vyhodnotené ako nešpecifické. Alergické reakcie na amalgám sú podľa tejto správy vzácne (13). American Dental Association pokladá dentálny amalgám za bezpečný, efektívny a ekonomicky výhodný výplňový materiál. Amalgám ani podľa tejto spoločnosti nepredstavuje ohrozenie zdravia pacientov. Rovnako Canadian Dental Association uzatvá*ra diskusiu o amalgáme konštatovaním, že amalgámy nespôsobujú otravy ortuťou, ani iné chronické ťažkosti pacientov.

...

Záver

Napriek stúpajúcej obľube kompozitných výplňových materiálov zostáva pre laterálny úsek chrupu amalgám i naďalej najdôležitejším a najrozšírenejším výplňovým materiálom. Podľa stanoviska organizácie Council of European Dentists zostáva amalgám v mnohých indikáciách najlepším výplňovým materiálom, je ľahko spracovateľný, trvanlivý a cenovo výhodný.

Počas celej doby používania amalgámu v stomatológii, je ako základný výplňový materiál stredobodom záujmu zubných lekárov, väčšinou je vysoko oceňovaný, ale i napádaný – hlavne v dôsledku obáv z toxického účinku ortuti. Podľa názorov odborníkov na svete neexistuje úplne bezpečná výplňová hmota. Nie je možné absolútne vylúčiť možnosť rizika tak pre pacienta, ako aj pre zdravotnícky personál. Ideálnym perspektívnym riešením by nepochybne bolo zubný kaz celkom eliminovať. Účinné preventívne stratégie sú už vypracované, nie sú však dôsledne uplatňované v každodennej praxi. Najlepšou alternatívou amalgámu a výplňovej terapie vôbec je protikazová prevencia a profylaxia (14). Ak bude dostatočne účinná, nastane situácia, keď buď nebudú kazy, alebo vzniknú nepočetné malé defekty, ktoré sa budú môcť ľahšie ošetriť. Ak budú zuby zdravé, nemusia nás zaujímať vedľajšie účinky výplňových materiálov, pretože nebudú potrebné. Tento cieľ však nemožno dosiahnuť v krátkom čase. Prevencia bude mať šancu na úspech až vtedy, keď všetci pochopia jej zdravotný aspekt a ekonomický prínos.

Zdroj: http://www.lekarsky.herba.sk/lekarsk...i-opodstatneny
9 0
niella niella

niella je offline (nepripojený) niella

1Dara Pozri príspevok
nem mas pravdu

Krátky slovník slovenského jazyka 4

4., doplnené a upravené vydanie. Redigovali: J. Kačala – M. Pisárčiková – M. Považaj. Bratislava: Veda 2003.

hrúbka -y -bok ž.
1. rozmer prierezu (telesa): h. stromu, drôtu
2. škol. hrubá chyba (v písanom texte);
hrúbkový príd.;
hrúbkovo prísl.





Ref: http://slovnik.juls.savba.sk/?w=hrúbka&c=Oe14
1Dara vďaka za upozornenie, beriem to, ale ma to úúúúplne zaskočilo
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

inac, mne do usi viac ide "hrubka" ako "hrúbka" - len zo zaujimavosti som pozrela do slovnika
0 0
Zvalik Zvalik

Zvalik je offline (nepripojený) Zvalik

večná optimistka, ale už na hrane ... ...viac
Ja by som sa chcela spýtať, len ma tu prosím Vás neukameňujte.
Pred 6 týždňami som bola u zubárky vyvŕtala zub dala blombu, zaplatila som a išla. Teraz mi tá blomba z toho zubu vypadla, čiže musím ísť znovu. je chyba na mojej strane, že nedržala a ja si ju musím znovu zaplatiť!? Ďakujem za info!
Naposledy upravil Zvalik : 16.11.11 at 14:28
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Zvalik Pozri príspevok
Ja by som sa chcela spýtať, len ma tu prosím Vás neukameňujte.
Pred 6 týždňami som bola u zubárky vyvŕtala zub dala blombu, zaplatila som a išla. Teraz mi tá blomba z toho zubu vypadla, čiže musím ísť znovu. je chyba na mojej strane alebo na zubárkinej, že nedržala a ja si ju musím znovu zaplatiť!? Ďakujem za info!
..no podla mna je chyba na strane zubarky, myslim, ze nieco zanedbala..ja by som jej znovu neplatila..
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Zvalik Pozri príspevok
Ja by som sa chcela spýtať, len ma tu prosím Vás neukameňujte.
Pred 6 týždňami som bola u zubárky vyvŕtala zub dala blombu, zaplatila som a išla. Teraz mi tá blomba z toho zubu vypadla, čiže musím ísť znovu. je chyba na mojej strane, že nedržala a ja si ju musím znovu zaplatiť!? Ďakujem za info!
Neboj sa gramatické chyby hľadať nebudem. To iba pasuliatko tvrdila, že to má bez chybičky.

Môžeš, ale ako sa s o zubárkou dohodneš, to je neisté.

http://www.sme.sk/c/2571140/vypadnut...eklamovat.html
http://spravy.pravda.sk/zaruka-dva-roky-je-aj-na-zuby-dgp-/sk_domace.asp?c=A040831_064302_sk_domace_p01

0 0
Zvalik Zvalik

Zvalik je offline (nepripojený) Zvalik

večná optimistka, ale už na hrane ... ...viac
Takže všetko vlastne závisí od zubára, či uzná moju reklamáciu a svoju chybu alebo nie. Ďakujem, marjankaj!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať