Zavrieť

Porady

Ako zaúčtovať poštovné a balné?

Dobrý deň, chcela by som sa ešte informovať, ak vystavím faktúru odberateľovi za tovar a za poštovné a balné, tak v peňažnom denníku to zaúčtujem 2 zápismi 1. ako príjem za tovar a 2. ako príjem za výrobky a služby? Pripadne, kde mám zaúčovať to poštovné a balné?

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    LUCIA_L je offline (nepripojený) LUCIA_L

    LUCIA_L
    Tak to skúsme uzavrieť aj tu. Čiže zaplatené poštovné zaúčtujem ako "prevádzková réžia" a úhradu od zákazníka rozpíšem ako "príjem podliehajúci dani - tovar" a za poštovné do "príjem podliehajúci dani - iné" (program Alfa)?

    anka1977 je offline (nepripojený) anka1977

    anka1977
    Takže ako príjem za tovar? Napr. 10 eur tovar + poštovné 1,20 eur = 11,20 eur celé spolu, ako príjem za tovar?

    Ďakujem

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    anka1977 Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som sa ešte informovať, ak vystavím faktúru odberateľovi za tovar a za poštovné a balné, tak v peňažnom denníku to zaúčtujem 2 zápismi 1. ako príjem za tovar a 2. ako príjem za výrobky a služby? Pripadne, kde mám zaúčovať to poštovné a balné?

    Ďakujem.
    uz to tu bolo riesene

    http://www.porada.sk/t176910-postovne.html#post1892090

    Ako zaúčtovať poštovné a balné?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.