Zavrieť

Porady

konatel s.r.o. bez odmeny

Dobry den.
Chcel by som sa popytat, ako je to ked som vo firme jediny spolocnik a konatel. Zatial si platím len zdravotné odvody,. Lebo prácu mám len sem tam(fakturovanú teda). Teraz robím v lese pilčíka a budem tam pracovat dlhsiu dobu. Prácu budem normalne fakturovat cez s.r.o. Staci ked budem aj nadalej platit za seba len zdravotne odvody, mzdu si nebudem vyplácat ziadnu a peniaze z firmy pouzijem ajtak len na nákup hmotného majetku firmy. Je to teda mozne aj nadalej takto praktizovat??? A este co je pravdy na tom ze chcu zaviest to aby si aj dobrovolne nezamestnany platil odvody do SP???

Dakujem
Usporiadat
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Môžeš naďalej takto podnikať, nemusíš byť zamestnaný vo svojej firme. Platíš si ZP a to je jediné potrebné.*
1 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
zamestnaj sa v s.r.o., môžeš aj na menej ako polovičný úväzok (napr. ak nechceš platiť väčšie odvody) . Ako zamestnanec si poistený v ZP aj SP.................má to výhody do budúcna , že si poistený
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

ekopo Pozri príspevok
zamestnaj sa v s.r.o., môžeš aj na menej ako polovičný úväzok (napr. ak nechceš platiť väčšie odvody) . Ako zamestnanec si poistený v ZP aj SP.................má to výhody do budúcna , že si poistený
ak by chcel znižovať odvody, tak by som poradila zmluvu o výkone funkcie konateľa, ktorá nie je "ohraničená" minimálnou mzdou a neplatia sa ani všetky odvody do SP z nej.
2 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
čo mu bráni stanoviť si režijnú mzdu vo výške napr. 2 €/hod. a mať odpracovaných priemerne 20 hod. mesačne?
alebo má stanovenú pevnú mzdu 50 € pri úväzku 15 hodín/mesiac za administratívnu prácu?
Odvody sú minimálne a má poistné do všetkých fondov........
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

ja sa len zamyslam - robis pracu pilcika, hrozi pracovny uraz - bud by som sa zamestnala u zadavatela zakazky (sice odvody ale bozp riesi zamestnavatel) alebo vo svojej firme (tam mas tiez odvody a musis riesit papierovacky DU, SP, ZP + BOZP)
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

ekopo Pozri príspevok
čo mu bráni stanoviť si režijnú mzdu vo výške napr. 2 €/hod. a mať odpracovaných priemerne 20 hod. mesačne?
alebo má stanovenú pevnú mzdu 50 € pri úväzku 15 hodín/mesiac za administratívnu prácu?
Odvody sú minimálne a má poistné do všetkých fondov........
no ale v tomto režime si za určitých okolností vlastne znižuje svoj budúci dôchodok. Kdežto keď nie je zamestnaný, tak sa mu síce nepočítajú roky do dôchodku, ale ani sa neznižuje tuším sa to volá osobný dôchodkový bod, či tak nejak. Samozrejme, platí tam viac vecí. Ale mne najviac znížilo budúci dôchodok, keď som pracovala na polovičný úväzok.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

OMB...*
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

ekopo Pozri príspevok
čo mu bráni stanoviť si režijnú mzdu vo výške napr. 2 €/hod. a mať odpracovaných priemerne 20 hod. mesačne?
alebo má stanovenú pevnú mzdu 50 € pri úväzku 15 hodín/mesiac za administratívnu prácu?
Odvody sú minimálne a má poistné do všetkých fondov........
Jasné že mu nič nebráni. Len som reagovala na najnižšie odvody. Pri odmene neplatí všetky odvody.

ale možno mu zbytočne radíme, lebo si nechce znižovať OMB a ani sa nesnaží o minimalizaciu odvodov... sam sa nevyjadril. V podstate sa pytal na niečo uplne ine...

Možno mu to za všetky papierovačky, výkazy - papierove, elektronicke ani nestojí.*
1 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Mám pocit, že pacient sa odhlásil a nestojí o riešenie........
Ozaj, v akom veku pôjdem do dôchodku? Je stanovený minimálny dôchodok? Radšej by som si sporil......napr. 100 € nejakých 20 rokov.....čo by som mal z toho , že tých 100 € naviac dám na poistné....
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Toto neni moja parketa, ale myslím že minimálny dochdok nie je stanovený. Tuším to bola Xanti ktora sa vyjadrila v jednej teme ze jedna jej známa pobera dochodok nejakych 15€.*
0 0
mr2 mr2

mr2 je offline (nepripojený) mr2

som kto som len ma nehodnotte prosim podla mojej gamat"y"ky... :) ...viac
zk24 - preco davas za kazdym prispevkom pusu? )
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

To mi robí samo Uz som to reklamovala u admina a neodpisal... *
0 0
pacient450 pacient450

pacient450 je offline (nepripojený) pacient450

No ide vlastne o to ze mam 23 rokov, teraz som pred letom dorobil skolu a zalozil si hned s.r.o.. Mám kúpený traktor na ktory mam robotu len 3 mesiace pocas leta a cez zimu som teraz ako pilčík, ide mi len o to ze či niekoho nezacne zaujímat ze kto vlastne robí v tej sro ked vyfakturujem rocne 15000 euro a nemam nikoho zamestnaneho. A o SP sa mi moc nechce dávat peniaze lebo v mojom veku uz asi aj chápem ze sporit si cez fondy a blbosti na dochodok je hlúpost, trochu ma trápi situacia ak by prislo dake zranenie alebo co(co sa nestane), len preto sa trochu zamyslam nad dakym poistenim proti urazu alebo co..
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Nemusis byt zamestnany vo vlastnej sro. Mozes vykonavat pracu pre svoju sro bezodplatne.*
Rozmysli si co by si chcel platit, ake poistenia a podla toho mozeme vymysliet najlepsiu (najlacnejsiu) variantu pre seba
0 0
pacient450 pacient450

pacient450 je offline (nepripojený) pacient450

Pozeral som si tie odvody do SP ten starobny, fond solidarity a nemocenske asik nic jedine ak by som platil tak len ten invalidny. Lenze s coho mi vypocitaju invalidny, ked som nemal nikdy vyplatu a platil by som si ho najnizsi. Rozmyslam ci sa to oplatí. Neviem ci by nebolo lepsie sporit tak ze by som neplatil nic do SP a len kupoval majetok do firmy a sam by som radsje kupoval pomaly keby mi ostavali dake mince podu, alebo nieco co sa vyplati aby som mal s coho zit ak by sa niekedy nieco pokazilo... Skúsim nadalej fungovat len an plateni odvodov do ZP kym sa bude dat.
Dakujem zatial.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
pacient450 Pozri príspevok
No ide vlastne o to ze mam 23 rokov, teraz som pred letom dorobil skolu a zalozil si hned s.r.o.. Mám kúpený traktor na ktory mam robotu len 3 mesiace pocas leta a cez zimu som teraz ako pilčík, ide mi len o to ze či niekoho nezacne zaujímat ze kto vlastne robí v tej sro ked vyfakturujem rocne 15000 euro a nemam nikoho zamestnaneho. A o SP sa mi moc nechce dávat peniaze lebo v mojom veku uz asi aj chápem ze sporit si cez fondy a blbosti na dochodok je hlúpost, trochu ma trápi situacia ak by prislo dake zranenie alebo co(co sa nestane), len preto sa trochu zamyslam nad dakym poistenim proti urazu alebo co..
ak si skončil školu a máš sro, musíš byť aj tak poistený - platiť do ZP. Ako máš vyriešené ZP?
ako pilčík si zamestnaný a niekto za teba odvody platí?
Ked si konateľ, tak si stanov aspoň nejakú odmenu, môže to byť pár EUR, prihlás sa do SP aj ZP a nejaké centové odvody budeš platiť. Tým bude tvoja povinnosť splnená. Samozrejme v prípade úrazu ti to nepomôže, ale aspoň nemusíš platiť sám z vlastného vačku 46EUR /tuším taká je teraz minimálna suma/.
Ak vyfakturuješ 15000EUR a nemáš náklady, bude mať slušný zisk a ten ako vytiahneš z firmy? legálne cez podiel na zisku a následne zaplatíš 10% do ZP.......vid iná téma.

škrtnuté je preto, lebo si ma dalsím príspevkom predbehol a vidím, že ZP platíš. Ale asi len súkromne - dobrovolne, nie?
0 0
pacient450 pacient450

pacient450 je offline (nepripojený) pacient450

Som v zdravotnej poistovni ako dobrovolny platca, platím 46,6E mesacne odvod do ZP. Vyfakturujem sice vela , ale aj naklady mam vysoke lebo som nakupoval niake nove stroje za 50 000 E , takze vyplatenie zisku ma teraz az tak moc nezaujima v najblizsej dobe. No ved to rozmyslam ze ked zaplatím dake najnizsie mozne odvody do SP, tak ajtak mi to pri uraze bude skoro nanic. Neviem co je lepsie ako to vymysliet......
0 0
Negoti Negoti

Negoti je offline (nepripojený) Negoti

mňa by zaujímalo, ako by sa pozeral IP na prípadný pracovný úraz konateľa, bez zákonného poistenia v SP........
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
stroje - a vieš, že zo strojov, ak je hodnota jedného vyššia ako 1700 EUR, si môže uplatniť náklad len vo výške odpisov?
A spomínal si pôdu? To kupuje ako sro? Taký nákup vôbec nejde do nákladov.
ZP -platíš zo svojho - dobrovoľne - zo zdanených peňazí a nič z toho.
Ak by si tie peniaze rozdelil medzi SP a ZP, tak sa ti aspoň počítajú roky do dôchodku, aj ked minimálny príjem=minimálny osobný mzdový bod a teda skoro nič z toho.....to máš pravdu.
Ale teraz sú to tiež vyhodené peniaze.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Negoti Pozri príspevok
mňa by zaujímalo, ako by sa pozeral IP na prípadný pracovný úraz konateľa, bez zákonného poistenia v SP........
ako môže mať niekto pracovný úraz, ak nie je zamestnaný?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať