Zavrieť

Porady

ako sa ráta pedagogická prax

mňa by zaujímalo. na našej škole začala učiť jedna pani, ktorá pracoval úplne v inom obore zamestnania (predavačka) a samozrejme externe si urobila predškolsku pedagogiku a teraz robí na našej škole asistentku učiteľa a má započítane 9 rokov pedagogickej praxe. je to normálne ?????????? ako sa jej môže počítať nejaká pedagogicka prax. asi, kôli tomu, že predávala cukríky deťom ?????? smiešne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    V zmysle zákona jej môže zamestnávateľ uznať prax až do výšky 2/3 z celkovej započítanej praxe, je to úplne na zamestnávateľovi či jej to uzná alebo nie. Je to samozrejme započítaná prax a nie pedagogická prax, tieto dva pojmy treba rozlišovať.

    kate13 je offline (nepripojený) kate13

    kate13
    Ahoj, Sabadka prosím ťa, platí to aj dnes? Môžu mi zarátať 2/3 praxe z bankovníctva, keď sa opäť zamestnám v školstve, kde mám asi 2,5 roka praxe? Povedala mi jedna personalistka, že od roku 2009 to neplatí. Ďakujem pekne.

    kate13 je offline (nepripojený) kate13

    kate13
    Ahoj, Sabadka prosím ťa, platí to aj dnes? Môžu mi zarátať 2/3 praxe z bankovníctva, keď sa opäť zamestnám v školstve, kde mám asi 2,5 roka praxe? Povedala mi jedna personalistka, že od roku 2009 to neplatí. Ďakujem pekne.

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    Neviem, odkiaľ to vzala, pretože 6§ ods. 2 písmeno b) zákona 553/2003 rušený nebol a platí naďalej. Je na zamestnávateľovi ako posúdi takúto prax a v akej výške ju uzná do započítanej praxe. Samozrejme do pedagogickej praxe sa nezaratáva vôbec.

    kate13 je offline (nepripojený) kate13

    kate13
    Ahojte, mám ešte predsa 2 otázočky.
    1. V rokoch febr.2001/ jún 2003 som pracovala na zástup MD ako učiteľka. Pracovnú zmluvu som mala presne na zástup počas MD bez dátumu, a predpokladaný nástup učiteľky bol k sept. 2003. Ja som však otehotnela a od júna 2003 som bola až do materskej PN. Od 08/2003 som bola vypísaná na MD. Domov mi prišiel list, že pracovná zmluva mi končí k 30.6. 2003 a že MD mi riaditeľ určuje od 08/2003 do 02/2004. Môžu mi tuto dobu počas MD zarátať v záp. liste tiež do praxe, keď mi už teda poslali list o skončení pracovného pomeru? V zápočtovom liste to zrejme nemám, sú tam 2 roky aj asi 120 dní.
    A 2. Od septembra tohto roku budem zasa zamestnaná v školstve. 3 roky pedag. praxe budem mať zrejme začiatkom roka 2013. Mám štátnu skúšku z AJ, ešte z roku 2000. Budem môcť požiadať o 60 kreditov? alebo je to bezpredmetné, a dá sa požiadať len do konca roka 2012?

    Ďakujem ešte raz.

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    MD sa berie ako výkon práce, teda do započítanej praxe sa počíta do pedagogickej praxe nie.

    Ak si štátnu skúšku z Aj robila ešte v roku 2000 o kredity požiadať nemôžeš, pretože tam bola podmienka 3 roky pedagogickej praxe ( nie započítanej) do 31.12.2011.

    kate13 je offline (nepripojený) kate13

    kate13
    Ďakujem ešte raz, a ten dátum do 31.12.2011 je prosím ťa niekde v zákone alebo vo vyhláške uvedený? Nikde to nemôžem nájsť. Niektorí si to vysvetľujú po svojom, že ako náhle dovŕšia prax 3 roky tak o to môžu požiadať/ hoci aj v roku 2013/...aspoň tak mi jedna ekonómka povedala.

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    kate13 Pozri príspevok
    Ďakujem ešte raz, a ten dátum do 31.12.2011 je prosím ťa niekde v zákone alebo vo vyhláške uvedený? Nikde to nemôžem nájsť. Niektorí si to vysvetľujú po svojom, že ako náhle dovŕšia prax 3 roky tak o to môžu požiadať/ hoci aj v roku 2013/...aspoň tak mi jedna ekonómka povedala.

    Všetko je uvedené v zákone 390/2011, ktorým bola novelizovaná 317/2009 a MŠ SR vydalo aj komentár k § týkajúcich sa prechodného obdobia t. j. § 61

    kate13 je offline (nepripojený) kate13

    kate13
    Ahoj Sabadka, takže už mám aj stanovisko z hora, a teda ak dovŕšim 3 roky ped. praxe v roku 2013, tak potom môžem požiadať o 60 kreditov za štátnu jazykovú skúšku z roka 2000, a taktiež ak dokončím rigorozku v 2013, tak obdobne. Samozrejme viem, že vyplácať príplatok môžu len za 60 kreditov, tak ich musím použiť. A ten dátum zrejme znamená, že ak si do 31.12.2011 nemala za toto vzdelanie inú náhradu. Myslím si, že je to fér.
    Sabadka no vidíš, graatulujem

    silviad je offline (nepripojený) silviad

    silviad
    Prijali sme učiteľku, ktorá predtým pracovala v združení na pomoc rodinám so zdravotne postih. deľmi. Táto prax sa jej môže zarátavať 1/1 nakoľko pracovala v ped. procese? Ďakujem za odpoveď!

    brontosaurus je offline (nepripojený) brontosaurus

    brontosaurus
    silviad Pozri príspevok
    Prijali sme učiteľku, ktorá predtým pracovala v združení na pomoc rodinám so zdravotne postih. deľmi. Táto prax sa jej môže zarátavať 1/1 nakoľko pracovala v ped. procese? Ďakujem za odpoveď!
    Podľa mňa to nie je možné zarátať ako pedagogickú prax.
    Ak pomáhala rodinám so zdravotne postihnutými deťmi, išlo podľa mňa skôr o sociálnu oblasť a nie pedagogickú. Ja osobne som sa ešte nestretol s tým, aby niekto v nejakom bežnom občianskom združení mal v pracovnej zmluve uvedený pedagogický úväzok, nepedagogický úväzok a riadil by sa školskými zákonmi či pod.
    Sám som pracoval aj v sociálnej sfére, aj v krízovom centre pre matky s deťmi, ale vždy tieto sféry spadali pod sociálnu oblasť. Aj osobní asistenti, ktorí sa venujú dieťaťu s postihnutím, spadajú pod sociálnu oblasť a nie pod školstvo.

    Skúste ale prosím uviesť, aké doklady o pedagogickej praxi vám priniesla z občianskeho združenia a aká bola v danom občianskom združení definovaná jej pedagogická činnosť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.