Zavrieť

Porady

Odkupenie ornej pody

Dobry den, vedel by mi niekto poradit ako zistit kto je vlastnikom pody pri mojom dome??? Konkretne za mojim pozemkom boli role s ornou podou ktore druzstvo volakedy rozdelilo medzi svojich zamestnancov na bezplatne uzivanie. Po desiatkach rokov sa teraz rozhodol novy majitel druzstva pozemky odobrat uzivatelom. O dalsom prenajme alebo predaji sa nechce ani bavit. Pocul som aj taku alternativu ze podu nevlastni ale ju tiez len uziva . Ako sa da presne postupovat? ako zistit kto je majitelom a aky je postup ak by podu vlastnil stat pripadne iny subjekt? Mal by som zaujem nadalej podu vyuzivat ako zahradu. Nieje totiz vhodna na stavbu. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Na www katasterportal sk si zistíš číslo parcely na mape, potom majiteľa v tabuľke.

    trisestri je offline (nepripojený) trisestri

    trisestri
    len pozor pri odkupovani spoluvlastnickych podielov,pri jednom vlastnikovi je to jednoduchsie,ak sa vykupuju pozemky kde je viacej podielnikov,musia najprv oslovit s ponukou na odkupenie vsetkych spoluvtastnikov,inak by niektory z nich mohol namietat relativnu neplatnost pravneho ukonu,nuz slovenske pravo.

    Erzebeth je offline (nepripojený) Erzebeth

    Erzebeth
    Poľnohospodárske družstvá neboli vlastníkmi pozemkov, boli len užívateľmi. Vo veľkom počte prípadov hospodária na týchto pozemkoch bez nájomných zmlúv a bez platenia nájomného. Zisti si vlastníkov a dohodni sa o nájme prípadne o kúpe.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.