Zavrieť

Porady

Kto mi pradí

Kto mi poradí čo sa píše do kolonky odpočítateľná položka na deti v daňovom priznaní? Počula som , že táto odpočítateľná položka bola zrušená a nahradená daňovým bonusom. Ale neviem kde sa daňový bonus odrátava.Odrátáva sa až z už vyrúbenej dane ,alebo sa píše do kolonky odpočítateľná položka na deti? Poradí mi prosím niekto nemám v tom jasno.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    mamina123
    Kto mi poradí čo sa píše do kolonky odpočítateľná položka na deti v daňovom priznaní? Počula som , že táto odpočítateľná položka bola zrušená a nahradená daňovým bonusom. Ale neviem kde sa daňový bonus odrátava.Odrátáva sa až z už vyrúbenej dane ,alebo sa píše do kolonky odpočítateľná položka na deti? Poradí mi prosím niekto nemám v tom jasno.
    Daňový bonus sa odpočítava priamo z dane, nemám teraz pred sebou DP ale tam to presne vidíš podľa riadkov. Odpočitateľná položka na dieťa neexistuje, neviem, či máš vôbec dobré tlačivo. Zadaj si v lište pod hľadaj heslo daňový bonus a je tam veľa príspevkov a aj takých, kde presne do ktorého riadku sa uvádza.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    mamina123
    Kto mi poradí čo sa píše do kolonky odpočítateľná položka na deti v daňovom priznaní? Počula som , že táto odpočítateľná položka bola zrušená a nahradená daňovým bonusom. Ale neviem kde sa daňový bonus odrátava.Odrátáva sa až z už vyrúbenej dane ,alebo sa píše do kolonky odpočítateľná položka na deti? Poradí mi prosím niekto nemám v tom jasno.
    Daňový bonus sa odrátava od dane v daňovom priznaní , majú byť nové daňové tlačivá .

    mamina123 je offline (nepripojený) mamina123

    mamina123
    Ďakuje všetkým za radu veľmi ste mi pomohli mali stepravdu omylom som mala v ruke staré daňove tlačivo na ,mám aj nové tam už nieje kolonka odpočítateľná položka.Mohli by ste mi ešte objasniť výšku daňového bonusu ? Prečo je daňový bonus 5000 sk , keď 9 mesiacov po 400 sk je 3600 sk a 3 mesiace po 450 sk je 4950 sk? Ďakujem

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    mamina123
    Ďakuje všetkým za radu veľmi ste mi pomohli mali stepravdu omylom som mala v ruke staré daňove tlačivo na ,mám aj nové tam už nieje kolonka odpočítateľná položka.Mohli by ste mi ešte objasniť výšku daňového bonusu ? Prečo je daňový bonus 5000 sk , keď 9 mesiacov po 400 sk je 3600 sk a 3 mesiace po 450 sk je 4950 sk? Ďakujem
    Mal by byť 5 400 Sk.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ďakujem , je to síce v zákone , ale asi som prehliadla , že to je od 1.1.06

    mamina123 je offline (nepripojený) mamina123

    mamina123
    Relatívne by to tak mohlo byť v prípade, že by sa daňový bonus zvyšoval od 1.9.2005 a to presne neviem .Skor by so povedala,že sa zvyšoval od 1.10.2005.PRE Zitu5 máte pravdu 5400 je 12*450 ale to si budem moct uplatnit až nabudúci rok.Ďakujem

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    mamina123
    Relatívne by to tak mohlo byť v prípade, že by sa daňový bonus zvyšoval od 1.9.2005 a to presne neviem .Skor by so povedala,že sa zvyšoval od 1.10.2005.PRE Zitu5 máte pravdu 5400 je 12*450 ale to si budem moct uplatnit až nabudúci rok.Ďakujem
    Je to tak ako píše Paula január až august a september-december spolu 5000,- V 10 mesiaci sa menila minimálna mzda, teda aj suma pre uznanie daňového bonusu z 37 100 na 39 600...

    mamina123 je offline (nepripojený) mamina123

    mamina123
    Beriem na vedomie. Ešte mám jednu tému .Týka sa vybraných remeselníckych prác pri ktorých sa možu uplatniť výdavky 60%.Udajne ak nie jepatričné remeslo zapísané na prvom mieste v ŽL tak sa nemože uplatniť 60% ale iba 25%?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    mamina123
    Beriem na vedomie. Ešte mám jednu tému .Týka sa vybraných remeselníckych prác pri ktorých sa možu uplatniť výdavky 60%.Udajne ak nie jepatričné remeslo zapísané na prvom mieste v ŽL tak sa nemože uplatniť 60% ale iba 25%?

    Na prvom mieste určite nie , ale musí byť zaradené medzi remeselné živnosti a samozrejme , že ju musí vykonávať . V ŽL môže mať viacej živností , ale vykonáva len tú remeselnú a podľa odoslaných faktúr to musí byť preukázateľné .

    http://www.porada.sk/showthread.php?...%E9+%BEivnosti
    Naposledy upravil Zita5 : 25.01.06 at 16:31

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    evina
    5400 teraz vychádza pre rok 2006-12 x 450

    No samozrejme pokiaľ to nezmenia .:p

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mamina123
    Myslím si,že od januara 2006 je daňový bonus 450 ,alebo sa mení?
    Myslíš si zle. Od 1.1.06 je DB 540.-Sk.

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    § 33
    Daňový bonus
    (1) Daňovník, ktorý v zdaňovacom období mal zdaniteľné príjmy podľa § 5 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy123) alebo ktorý mal zdaniteľné príjmy podľa § 6 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy124) a vykázal základ dane (čiastkový základ dane) z príjmov podľa § 6, môže si uplatniť daňový bonus v sume 6480 Sk ročne na každé vyživované dieťa žijúce v
    domácnosti s daňovníkom;57) prechodný pobyt dieťaťa mimo domácnosti57) nemá vplyv na uplatnenie tohto daňového bonusu. O sumu daňového bonusu sa znižuje daň.(táto zmena nodobúda účinnosť od 1.januára 2006 pozn. Porada.sk)

    takze ozaj 540,- na 1 dieta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.