Zavrieť

Porady

Parozábrana ano či nie ?

Ahojte. Chcem Vás poprosiť o radu ohladne parozábrany.
Chystám sa v novostavbe robiť sadrokartónový strop / podhlad a zakryť tak elektroinštaláciu / vzduchotechniku vedenú po strope.
Strop je tvorený z Ytong stropných vložiek a nosníkov.

Otázka znie či dávať parozábranu medzi SDK a Ytong. Ak áno tak prečo ?

Ďakujem.
Usporiadat
fefe30 fefe30

fefe30 je offline (nepripojený) fefe30

Erika686 Pozri príspevok
myslis takto nejako?
Presne takto to myslím. Jedná sa o novostavbu bungalov, a klasický trámový strop výška trámu 25 cm, medzi trámami 26 cm Knauf 040, a pod trámy folia ako je na obrázku.

K tej fólii, folia musi byť. Ale nemusí byť ALU, stačí obyčajná strešná parotesná folia. Správne ?

Ešte mám jednu otázku k izolácii, stačí mi medzi stropné drevenné trámy (výška trámu 25cm) dať 26cm Knauf izolácie. Na vrch obyčajné dosky. Alebo zo spodu stropných trámov dať ešte 5cm Knauf, nejako ju uchytiť medzi uchytávacie profily SDK. Potom parotesnú foliu a SDK. Je to takto správne ?
0 0
radEg radEg

radEg je offline (nepripojený) radEg

Trošku ste mi to tu zaspamovali a už neviem ktorá odpoveď patrí komu.

Tak sa spýtam ešte raz. Budte prosím trpezlivý.

Mám strop v bungalove tvorený z Ytong stropných vložiek a železobetónu. Na vrch, teda na podlahu povale chcem dať izoláciu. Buď vlnu a osb dosky alebo nejaký pochôdzny polystyrén. Skôr sa však prikláňam k vate a OSB.

Teraz idem robiť SDK a neviem či treba dávať parozábranu. Nebránim sa jej kvôli cene ale práve preto aby prípadná vlhkosť odchádzala z domu stropom.
Aby sa mi nestalo to že sa na parozábrane nad SDK vyzráža vlhkosť a bude mi kvapkať do obývačky. A hlavne mám fóbiu z tých igelitom obalených konštrukcií.

Poprosím skúsnejších majstrov nech mi to vysvetlia polopate. Prípadne mi skúste poradiť iný spôsob zateplenia stropu.
Ďakujem Vám.
0 0
Erika686 Erika686

Erika686 je offline (nepripojený) Erika686

my sme medzi tramy davali 18cm, po to priecne 5cm. konstrukcia,folia,sdk.Hore na povale (neobytnej, tiez bungalov)mame dosky.
0 0
Erika686 Erika686

Erika686 je offline (nepripojený) Erika686

fefe30 Pozri príspevok
Presne takto to myslím. Jedná sa o novostavbu bungalov, a klasický trámový strop výška trámu 25 cm, medzi trámami 26 cm Knauf 040, a pod trámy folia ako je na obrázku.

K tej fólii, folia musi byť. Ale nemusí byť ALU, stačí obyčajná strešná parotesná folia. Správne ?

Ešte mám jednu otázku k izolácii, stačí mi medzi stropné drevenné trámy (výška trámu 25cm) dať 26cm Knauf izolácie. Na vrch obyčajné dosky. Alebo zo spodu stropných trámov dať ešte 5cm Knauf, nejako ju uchytiť medzi uchytávacie profily SDK. Potom parotesnú foliu a SDK. Je to takto správne ?
my sme medzi tramy davali 18cm, pod to priecne 5cm. konstrukcia,folia,sdk.Hore na povale (neobytnej, tiez bungalov)mame dosky.
Prichytavali sme to tak, ze do tramov sme nabili klince a okolo nich obtacali tenky drotik, ktorym sme prichtavali tu vatu.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
radEg Pozri príspevok
Trošku ste mi to tu zaspamovali a už neviem ktorá odpoveď patrí komu.

Tak sa spýtam ešte raz. Budte prosím trpezlivý.

Mám strop v bungalove tvorený z Ytong stropných vložiek a železobetónu. Na vrch, teda na podlahu povale chcem dať izoláciu. Buď vlnu a osb dosky alebo nejaký pochôdzny polystyrén. Skôr sa však prikláňam k vate a OSB.

Teraz idem robiť SDK a neviem či treba dávať parozábranu. Nebránim sa jej kvôli cene ale práve preto aby prípadná vlhkosť odchádzala z domu stropom.
Aby sa mi nestalo to že sa na parozábrane nad SDK vyzráža vlhkosť a bude mi kvapkať do obývačky. A hlavne mám fóbiu z tých igelitom obalených konštrukcií.
Zrážania vlhkosti na parozábrane ktorá sa dáva na konštrukciu sadrokartonu sa nemusíte báť.

Poprosím skúsnejších majstrov nech mi to vysvetlia polopate. Prípadne mi skúste poradiť iný spôsob zateplenia stropu.
Ďakujem Vám.
Odpovedám ešte raz.Na takýto strop môžete dať vatu ale z vrchu MUSÍ zostať paropriepustná.Ak vatu zaklopíte OSB doskou tak to bude zle,preto lebo OSB je paronepriepustná.
Môžete to urobiť tak že na strop priečne na nosníky namontujete drevenné hranoly a medzi ne naukladáte vatu ,alebo lepšie polystyrén.Záklop na hranoly musíte urobiť z obyčajných dosiek, alebo osb dosky narezať na menšie kusy a nechať v stykoch takto narezaných dosiek medzery ,tak aby mohla vlhkosť odvetrávať cez špáry.
Druhá možnosť je že zospodu na konštrukciu sadrokartonu dáte parozábrannú fóliu a poriadne polepíte spoje fólie aj v stykoch zo stenami.V takom prípade môžete na strop položiť vatu alebo polystyrén a môžete ako záklop použiť OSB dosky.Dajte si pozor pri kúpe OSB ,aby sa vám zmestili cez otvor ktorý máte ako výlez na strechu.
0 0
fefe30 fefe30

fefe30 je offline (nepripojený) fefe30

Erika686 Pozri príspevok
my sme medzi tramy davali 18cm, pod to priecne 5cm. konstrukcia,folia,sdk.Hore na povale (neobytnej, tiez bungalov)mame dosky.
Prichytavali sme to tak, ze do tramov sme nabili klince a okolo nich obtacali tenky drotik, ktorym sme prichtavali tu vatu.
akú ste dali foliu, asi parotesnú ?
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Určite parotesnú.Paropriepustná sa dáva tam,kde sa má prípadná vlhkosť odpariť,t.j. pod škridlu,odvetrané drevené fasády apod.
0 0
Erika686 Erika686

Erika686 je offline (nepripojený) Erika686

fefe30 Pozri príspevok
akú ste dali foliu, asi parotesnú ?
parotesnu :-)
0 0
dabratranec dabratranec

dabratranec je offline (nepripojený) dabratranec

My sme dali na 25cm strop premac foliu ktorá sa používa pri podlahovom kureni . Nato knauf classic 040 30cm. Bungalov povala neobyvana. Podľa mňa by nato stačila aj folia určená na zakryvanie nábytku, samozrejme tá hrubsia. Protestná folia má brániť vlhkosti aby sa nedostala do vlny kde vplyvom rozdielnej teploty môže skondenzovat (vytvoriť malé kvapôčky vody). Tieto kvapôčky vlna nasaje, vpije a navlhnuta izolácia výrazne stráca svoje tepelnoizolacne vlastnosti. Teoreticky by pri tomto riešení mala vlhkosť skondenzovat zospodu fólie a betónový strop by ju mal pohltiť. Pri vetrani sa prebytocna vlhkosť odstráni.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať