Zavrieť

Porady

Cesta do Sydney.

Cestuje niekto z Bratislavy v najbližích týždňoch do Sydney, kto by bol ochotný (za prípadnú odmenu) zobrať do Sydney malý balíček pre moju príbuznú ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Urcite by som ziadne vitaminy inym ludom neprevazal. Vitaminy sa daju kupit aj v Australii.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Xatora Pozri príspevok
    Cez našu colnicu môžem poslat, to som sa informovala, ale austrálske úrady majú iné predpisy a neviem kde sa to dá zistit.
    Colné a devízové predpisy:

    V Austrálii platia veľmi prísne pravidlá dovozu. Je zakázaný dovoz všetkých potravín, mäsa, rýb, mliečnych výrobkov, ovocia, zeleniny a semien. Dovoz predmetov vyrobených z materiálov rastlinného a živočíšneho pôvodu je buď vylúčený, resp. podlieha karanténnym pravidl (podrobne uvedené v príletovom formulári). Dovoz zakázaných drogových a omamných látok končí obyčajne uväznením.

    http://www.foreign.gov.sk/servlet/co...okViKoTuInInfo

    ...porušíš ..?????...hybaj do austrálskej ťurmy .....


    Videl som raz v telke na tom cestavateľskom kanály ...nesrali sa absolútne ....

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ak je to nieco legalne,preco to neposles postou?

    Je to dost velke riziko prevazat balicky od neznamych ludi...vela dovercivych ludi uz na to doplatilo

    Xatora je offline (nepripojený) Xatora

    Xatora
    Chcem poslať len vitamíny a neviem či to austrálska pošta pustí balíkom do krajiny.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Xatora Pozri príspevok
    Chcem poslať len vitamíny a neviem či to austrálska pošta pustí balíkom do krajiny.
    také je to zvláštne....
    nevieš či vitamíny prejdú cez colnicu.....ale ako súčasť batožiny áno?????

    Xatora je offline (nepripojený) Xatora

    Xatora
    Cez našu colnicu môžem poslat, to som sa informovala, ale austrálske úrady majú iné predpisy a neviem kde sa to dá zistit.

    Negoti je offline (nepripojený) Negoti

    Negoti
    misomiso Pozri príspevok
    Urcite by som ziadne vitaminy inym ludom neprevazal. Vitaminy sa daju kupit aj v Australii.
    určite v tej " dedine", kde býva teta tam nemajú....ani lekáreň.....

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    Známa raz takto poslala do ameriky kilo maku na buchty , to bol prúser jak hovado na letisku v New Yorku.
    Chudáci amíci nevedia ani čo je makový koláč .

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Mila123 Pozri príspevok
    také je to zvláštne....
    nevieš či vitamíny prejdú cez colnicu.....ale ako súčasť batožiny áno?????
    ak vitamíny podliehajú zákazu v RTG na letisku to v batožine uvidia.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    lujza.j Pozri príspevok
    ak vitamíny podliehajú zákazu v RTG na letisku to v batožine uvidia.
    ...he......ja som " len " do Dublinu svojho času letel ...

    V Budapešti ....cez kamery v pohode ....no nádobičko sam mal v priesvitnom obale a aj potvrdením do engliš preložené , obúchané štemplami ...
    V lietku som si aj dávku šľahol , čo už .....no nádobičko som dal potom už do baťohu ...

    Dublin ????......he ...maník kukol na monitor a zbadal v baťohu podlhovasté predmety .......že jááááááááák som rýchlo bokom šiel ........ale dohodli s me sa nakoniec ...

    P.S.:
    Pointa spočíva v diabetologických perách ...a samozrejme aj ampulkách ...

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    buchač Pozri príspevok
    ...he......ja som " len " do Dublinu svojho času letel ...

    V Budapešti ....cez kamery v pohode ....no nádobičko sam mal v priesvitnom obale a aj potvrdením do engliš preložené , obúchané štemplami ...
    V lietku som si aj dávku šľahol , čo už .....no nádobičko som dal potom už do baťohu ...

    Dublin ????......he ...maník kukol na monitor a zbadal v baťohu podlhovasté predmety .......že jááááááááák som rýchlo bokom šiel ........ale dohodli s me sa nakoniec ...

    P.S.:
    Pointa spočíva v diabetologických perách ...a samozrejme aj ampulkách ...
    no čo ti poviem na monitore videl oranžové šulce.... takže podozrenie....

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Negoti Pozri príspevok
    určite v tej " dedine", kde býva teta tam nemajú....ani lekáreň.....
    a to chces aby ti tie vitaminy dobrovolnik odniesol az do tej dediny kde nemaju ani lekaren? ved ked teta je schopna si zabezpecit prevoz z letiska k sebe, tak by mala byt schopna zi zabezpecit vitaminy aj z najblizsej lekarne

    video1983 je offline (nepripojený) video1983

    muž video1983
    tiez take "vitaminy" poslali do Dublin z PP letiska a vsetci vieme ako to dopadlo

    kamos leti 28.12. spat do Brisbane, lenze to je asi 1000km od Sydney asi by tie vitaminy za to nestali

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    treba ísť za bývalým ministrom vnútra - ten je expert na posielanie "balíčkov"

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.