Zavrieť

Porady

kredity za rozširujuce študium podla predpisov pred 31. oktobrom 2009 ?

zákon 317/2009 Z.z. z 24. juna 2009 novela z 21.10.2011



o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch
a o zmene a doplnení niektorých zákonov

Národná rada Slovenskej republiky sa uzniesla na tomto zákone:
§ 47a
Priznávanie a uznávanie kreditov
(4) Kredity za absolvované rozširujúce štúdium podľa § 8a priznáva riaditeľ školy alebo riaditeľ školského zariadenia, ktorý vydá pedagogickému zamestnancovi s najmenej trojročnou pedagogickou praxou osvedčenie o získaní 60 kreditov.

§ 61a
Prechodné ustanovenie k úpravám účinným od 1. januára 2012
(5) Pedagogický zamestnanec, ktorý do 31. decembra 2011 získal minimálne päť rokov pedagogickej činnosti a absolvoval rozširujúce štúdium podľa predpisov platných do 31. októbra 2009, môže požiadať o vykonanie prvej atestácie najneskôr do 31. decembra 2012.




Dobrý večer, moja otázka - či podla tohto zakona ma riaditelka priznať 60 kreditov za 2 ročné rozširujuce študium špecialnej pedagogiky na UK Bratislava učitelke materskej školy so stredoškolskym pedagogickým vzdelanim a dlhoročnou praxou. Toto rozširujuce študium sa skoncilo ešte v roku 1998. Doteraz sa nedalo uplatnit v kreditovom systeme ale podla tohto noveho zakona ano? A teda - ak by priznala 60 kreditov- tak sa da aj požiadať v r. 2012 o prvu atestaciu? Dakujem za odpoved ak mi bude vedieť niekto odpovedať, lebo tie zakony to je hrôza....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    kredity za rozširujuce študium podla predpisov pred 31. oktobrom 2009 ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.