Zavrieť

Porady

ako upravím (zmením) pozadie na fotke, aby bolo biele?

Poraďte niekto, prosím: Ako mám upraviť fotku, aby bol na nej iba odfotený predmet bez pozadia? Skúšala som sa na to pozrieť v PICASA 3 a aj v IRFANVIEW, ale tam mi to neišlo...Díky
Naposledy upravil ivka70 : 02.03.17 at 09:56
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    V Gimpe
    1. súbor/otvoriť
    2. vrstva/priesvitnosť/pridať alfa kanál
    3. nástroje/výber nástrojov/približný výber(klikať po ploche, ktorú chcem odstrániť+delete)
    4. nástroje/kresliace nástroje/guma(dočistenie gumou)
    5. súbor/uložiť ako(súbor uložiť s príponou png)
    ________

    1. obrázok s príponou jpg
    2. obrázok s príponou png(tu síce vyzerá, že má biele pozadie, je však transparentné)
    3. jpg s novým pozadím(vrstvou)
    Naposledy upravil Marína : 29.11.11 at 14:24
    Obrázok102.jpg  
    Obrázok102.png  
    Obrázok102 1.jpg  
    1/1

    Hlasovalo 9 pouzivatelov

    Užitočné (9)
    danushka, betka631, rodina1, mpca, Katy a R, duves, arizona, Valcake, avalik
    9

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    florens Pozri príspevok
    môžeš mi prosím poslať link na ten gimp? je to aj v češtine, alebo slovenčine?
    Oficiálna stránka http://www.gimp.org/ Môžeš stiahnuť z nej. Ja mám nainštalovanú staršiu verziu, 2.6.8. Potrebuješ aj knižnice GTK. Verziu 2.6.11 spolu s knižnicami nájdeš aj TU

    Video - inštalácia Gimp

    Video - nastavenie jazyka(cs)

    Príručka v češtine http://www.gimp.kvalitne.cz/

    Dodatok:
    Teraz ma napadlo, že vo verzii 2.6.8 mám český jazyk priamo v Gimp/share/lokale/cs Ak by predsa len čeština nešla, môžeš skúsiť obsah zložky cs(ak vo ver. 2.6.11 sa vyskytuje) skopírovať do ang(neviem aký je názov adresára vo ver. 2.6.11) a znova spustiť Gimp, malo by to fungovať.
    Naposledy upravil Marína : 29.11.11 at 13:21

    KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

    KoxXxo
    Dá sa aj v MS Office 2010 ak ho máš, alebo v TOMTO šikovnom programe.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    florens Pozri príspevok
    podarilo sa mi gimp najst, aj fotka sa mi podarila upravit, ako som potrebovala ale este mam jeden problem: ako tu upravenu fotku dostanem do mojho eshopu? skusala som to, ale vzdy tam mam povodne pozadie, hoci tam pridavam upravenu fotku...ako na to??
    Predbehla si ma. Veď návod sa možno zíde aj niekomu inému. Si šikovná!
    florens Pozri príspevok
    podarilo sa mi gimp najst, aj fotka sa mi podarila upravit, ako som potrebovala ale este mam jeden problem: ako tu upravenu fotku dostanem do mojho eshopu? skusala som to, ale vzdy tam mam povodne pozadie, hoci tam pridavam upravenu fotku...ako na to??
    Tak s týmto sa už musí "boriť" niekto iný. To, čo píšeš, sa mi nezdá, určite načítavaš správny súbor? Odkiaľ by sa tam nabralo pôvodné pozadie?

    Ešte by som ti doporučila si už upravené súbory ukladať s príponou xcf. xcf formát je ideálny pre priebežné ukladanie počas práce alebo pre uloženie obrázkov, ktoré sa plánujú v budúcnosti ďalej v GIMPe upravovať. Tento formát ukladá všetky informácie o súbore(t. z. aj úkony, ktoré si vykonala), okrem "späť" a "opakovať".
    Naposledy upravil Marína : 29.11.11 at 14:42

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Uložila som, lenže ponúka jedine možnosť vo formáte jpg, png nie. Ak by to aj bola transparentná vrstva, čo nevyzerá, veď je biela a nie sivý raster, uložením ako jpg sa zmení na bielu.

    Zoltan Miklos je offline (nepripojený) Zoltan Miklos

    Bývalý IT guru (teraz už len guru)... ...viac Zoltan Miklos
    na to potrebujes graficky program (ako napr. GIMP) v ktorom sa da 'vyrezat' predmet a vlozit na prazdne pozadie, alebo 'vygumovat' pozadie. je to trochu 'piplacka' ale da sa. ale dalo by sa aj v obycajnom windovsackom programe na kreslenie (paint) otvorit fotku a vygumovat pozadie.

    florens je offline (nepripojený) florens

    florens
    Marína Pozri príspevok
    V Gimpe
    1. súbor/otvoriť
    2. vrstva/priesvitnosť/pridať alfa kanál
    3. nástroje/výber nástrojov/približný výber(klikať po ploche, ktorú chcem odstrániť+delete)
    4. nástroje/kresliace nástroje/guma(dočistenie gumou)
    5. súbor/uložiť ako(súbor uložiť s príponou png)
    ________

    1. obrázok s príponou jpg
    2. obrázok s príponou png(tu síce vyzerá, že má biele pozadie, je však transparentné)
    3. png s novým pozadím(vrstvou)


    môžeš mi prosím poslať link na ten gimp? je to aj v češtine, alebo slovenčine?

    florens je offline (nepripojený) florens

    florens
    Marína Pozri príspevok
    V Gimpe
    1. súbor/otvoriť
    2. vrstva/priesvitnosť/pridať alfa kanál
    3. nástroje/výber nástrojov/približný výber(klikať po ploche, ktorú chcem odstrániť+delete)
    4. nástroje/kresliace nástroje/guma(dočistenie gumou)
    5. súbor/uložiť ako(súbor uložiť s príponou png)
    ________

    1. obrázok s príponou jpg
    2. obrázok s príponou png(tu síce vyzerá, že má biele pozadie, je však transparentné)
    3. png s novým pozadím(vrstvou)
    podarilo sa mi gimp najst, aj fotka sa mi podarila upravit, ako som potrebovala ale este mam jeden problem: ako tu upravenu fotku dostanem do mojho eshopu? skusala som to, ale vzdy tam mam povodne pozadie, hoci tam pridavam upravenu fotku...ako na to??

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    KoxXxo Pozri príspevok
    Dá sa aj v MS Office 2010 ak ho máš, alebo v TOMTO šikovnom programe.
    Skúsila som v InstantMask, vo free verzii sa však transparentné pozadie nedá vytvoriť, len v pro, tá je však trial, len na 14 dní.

    FrantišekK je offline (nepripojený) FrantišekK

    Pomáham lídrom v rôznych oblastiach šíriť ich hodnotné posolstvá do sveta, vďaka on-line videu, aby mohli efektívnejšie meniť tento svet k lepšiemu. ...viac FrantišekK
    Ahoj tu je praktický video návod:
    willma myslím, že od roku 2011 to už má zmáknuté aj nacvičené
    FrantišekK To je fakt. Môže to však pomôcť aj niekomu ďalšiemu, kto narazí na túto diskusiu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.