Zavrieť

Porady

narok na invalidny dochodok

som po 3-ch operáciach kolena, som v štátnej službe,mam odrobených 20 rokov. chcem sa opýtať či mám nárok na invalidný dôchodok a aká bude jeho výška a či je možnosť doplácať do plného platu

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    zalobaba Pozri príspevok
    Tvoj nárok a mieru postihnutia (v %-tách) posúdi a určí posudková komisia SP. Výšku vypočíta SP podľa osobných bodov, tie závisia od výšky príjmov, ktoré si dosahoval.
    .. ja len upresním, že pri ID sa neskúma miera postihnutia (nezamienať!) ... ale skúma sa zníženie schopnosti pracovať

    pre zadávateľa .. pre orientáciu treba pozrieť do prílohy zák o SP .. tam sú uvedené percentá pre konkrétne diagnózy (rozpätia) http://www.porada.sk/f94-zakon-o-soc...-poisteni.html ... ale rozhoduje o tom - ako sa aj vyššie píše - komisia na SP.

    .. samozrejme tento zákon .. ak nepatríš do "silových rezortov"
    Naposledy upravil Katy a R : 29.11.11 at 17:06

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    Tvoj nárok a mieru postihnutia (v %-tách) posúdi a určí posudková komisia SP. Výšku vypočíta SP podľa osobných bodov, tie závisia od výšky príjmov, ktoré si dosahoval.

    narok na invalidny dochodok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.