Zavrieť

Porady

zase raz to adaptačné

dobrý deň!

Adaptačné vzdelávanie je už dávno za mnou, ale mala by som jednu otázku. Ukončila som ho, keď som pracovala v ŠKD. Ak by som sa niekedy chystala pracovať do MŠ musím ho znova absolvovať?? Musím znova plniť nejaký rozvrh a nakoniec učiť pred komisiou? Pýtam sa to preto, lebo to bol pre mňa veľký stres a už by som to nerada absolvovala, chcem vedieť, či mi papier o absolvovaní adaptačného bude platiť aj pre MŠ? Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    brontosaurus je offline (nepripojený) brontosaurus

    brontosaurus
    Adaptačné vzdelávanie je určené pre začínajúcich pedagogických zamestnancov. Čiže každý pedagogický zamestnanec, ktorý už raz absolvoval adaptačné vzdelávanie, ho absolvuje len raz. Je jedno či ho absolvoval ako učiteľ, alebo vychovávateľ.
    Akurát ma zarazila časť v otázke, kde uvádzate "Musím znovu plniť nejaký rozvrh ...". Známa pracuje v MŠ a preto viem, že tam rozvrh činností dodržiavajú a učiteľky sa na činnosť aj pripravujú. V ŠKD je činnosť voľnejšia, ale aj tam ste museli dodržiavať istý týždenný plán a vrámci možností sa ho snažiť aspoň ako tak dodržiavať.

    aicha15 je offline (nepripojený) aicha15

    aicha15
    slovom rozvrh som označila podklady, ktoré mi dala uvádzajúca vychovávateľka a boli tam na jednotlivé mesiace rozpracované veci, ktoré by som si mala pozrieť napr. zákony, alebo vnútorný poriadok školy atď. Samozrejme, že týždenný plán ako aj mesačný a ročný plán dodržiavam a pripravujem sa tiež každý deň (ako na OČ, RČ, ZČ, VČ). Len ste to zle pochopili.

    brontosaurus je offline (nepripojený) brontosaurus

    brontosaurus
    aicha15 Pozri príspevok
    slovom rozvrh som označila podklady, ktoré mi dala uvádzajúca vychovávateľka a boli tam na jednotlivé mesiace rozpracované veci, ktoré by som si mala pozrieť napr. zákony, alebo vnútorný poriadok školy atď. Samozrejme, že týždenný plán ako aj mesačný a ročný plán dodržiavam a pripravujem sa tiež každý deň (ako na OČ, RČ, ZČ, VČ). Len ste to zle pochopili.
    Tak potom OK

    zase raz to adaptačné

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.