Zavrieť

Porady

Spravne konanie

Dostala som prikaz pisat rozhodnutia bez datumu, datum dopisuje rukou nadriadeny. V pripade sporu bude taketo rozhodnutie v poriadku, nebude spochybnitelne, ked sa datum dodatocne dopise rucne? Este som sa s takou poziadavkou nestretla a mam obavy, az sa niekto bude dozadovat svojich prav na sude, ci nam to nevratia resp. nenapadnu. Pracujem vo verejnej sprave.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ak tomu dobre rozumiem tak to si dostala príkaz nepísať dátum na všetky rozhodnutia - nielen na jedno konkrétne napr. Alene Ribanskej?
    A ty niekde píšeš dátum kedy si to ty vyhotovila? Aby si nedržala v rukách čierneho Petra: šéf sa z toho vytočí svojimi známosťami. Ja by som si dátum (najlepšie rukou, lebo dátumovku tam môže niekto dať dodatočne) tiež písala k mojej šifre. Nie je to veľmi v poriadku, ty to vyhotovíš včas napr. posledný deň v mesiaci, aj by si to v ten deň mohla dajme tomu expedovať. Ale šéf má známeho ktorému chce pomôcť a zámerne rozhodnutie môže podpísať už po lehote. Ako mu dokážeš kedy si mu to na podpis dala ty?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.