Zavrieť

Porady

Zahraničná pracovná cesta cez dve krajiny

Dobrý deň, ak je pracovná cesta cez dve krajiny za jeden deň napr. Česko a Nemecko ako sa dáva stravné, za Česko zvlášť podľa hodín a za Nemecko zvlášť podľa hodín? A akým kurzom prepočítavam české koruny v prípade cestovného na eurá.Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Erislava je offline (nepripojený) Erislava

    Erislava
    Nárok má podľa toho, v ktorej krajine strávil viac času.Ak bol čas rovnaký, vtedy sa berie vyšší nárok - viď § 13 ods 5 Zákona o cestovných náhradách.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    miruka Pozri príspevok
    Ďakujem pekne, a ktorým kurzom mám prerátať české koruny na EUR.
    Použiješ kurz z prvého dňa mesiaca, v ktorom sa PC začala.

    dreika je offline (nepripojený) dreika

    dreika
    Tweety Pozri príspevok
    Použiješ kurz z prvého dňa mesiaca, v ktorom sa PC začala.
    Budes vyplacat v CZK? Ak ano, volila by som kurz den vopred...mne ten z prveho dna pasuje len ak si zamestanec ziada nahradu v inej mene ako je ustavena pre danu krajinu, resp. uz aj pri doplatku v inej mene. Prida sa este niekto k diskusii?

    A uctovne riesite ZPC priamo - 512/211?

    H.B. je offline (nepripojený) H.B.

    H.B.
    Potrebovala by som si ujasniť stravné pri jednej SC. Začiatok na Slovensku, prechod maďarských hraníc a potom lietadlom do Nemecka a späť. Skôr ma zaujíma ako vypočítať stravné posledný deň, keď z Nemecka odlet 9,45 hod a prílet do Maďarska 11,25. Potom autom naspäť na Slovensko - prechod hraníc o 14,30. Nárok na stravné je plné 45 EUR (Nemecko) nad 12 hod? Alebo riešim osobitne stravné Nemecko, Maďarsko?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    H.B. Pozri príspevok
    Potrebovala by som si ujasniť stravné pri jednej SC. Začiatok na Slovensku, prechod maďarských hraníc a potom lietadlom do Nemecka a späť. Skôr ma zaujíma ako vypočítať stravné posledný deň, keď z Nemecka odlet 9,45 hod a prílet do Maďarska 11,25. Potom autom naspäť na Slovensko - prechod hraníc o 14,30. Nárok na stravné je plné 45 EUR (Nemecko) nad 12 hod? Alebo riešim osobitne stravné Nemecko, Maďarsko?
    Neviem, či je to pre teba ešte aktuálne, ale aj pre iných - treba si pozrieť staršie témy, napr. tu som to viackrát popisoval:

    http://www.porada.sk/t10164-pracovna-cesta-kanada.html

    Zahraničná pracovná cesta cez dve krajiny

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.