Zavrieť

Porady

Prosím o radu, ako nahadzovať PLU do kasy v seconhande

Dobrý deň,
som začiatočníčka v podnikaní, rada by som Vás teda poprosila o radu...
Chcem otvárať seconhand, ale riešim teraz dilemu, ako nahadzovať PLU do pokladne, kto ma v tom skúsenosti, prosím poradte...
Uvažujem, ako je najlepšie nahodiť napr.:
detské tričko - 1PLU/det.tričko/1,50e
- 1PLU/det.tričko/2e
kedže budem mať trička s kr. a dlhým rukávom, cena odlišná, či mám teda zadať napr. ešte aj písmenom krátky a dlhý rukáv
potom napr. dámske tričko - pod 1PLU/dám.tričko/2,50e alebo mám si to zadať už pod 2PLU, aby som v tom nemala bordel,
tak nar. pod 1PLU by boli všetky detské veci, pod 2PLU dámske veci, pod 3PLU pánske veci atd.

Prosím poradte, ako by bolo najlepšie...ďakujem Vám a prajem príjemný dník
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    912 je offline (nepripojený) 912

    v podstate ani nič, len baba ...viac 912
    V právoplatných rozhodnutiach na strankach SOI inšpekcie dávaju pokuty aj za to, že na bločku z pokladne nie je uvedený presný názov odpredaného výrobku alebo služby.

    Citácia z jedného rozhodnutia:

    Ďalej pri kontrole inšpektori zistili, že na kontrolný nákup účtovaný v celkovej hodnote 3,00 EUR bol vydaný doklad o kúpe výrobku z ERP, ktorý neobsahoval správny názov u jedného odpredaného tovaru, a to:
    • u odpredaného tovaru „Sviečka ihlan s kvetinami“ bolo uvedené na bloku z ERP „Kahanec“.
    Teda zistili, že účastník konania porušil povinnosť predávajúceho vydať spotrebiteľovi doklad o kúpe výrobkov so všetkými predpísanými údajmi, čím porušil § 16 ods. 1 písm. d) zákona číslo 250/2007 Z. z..

    alebo

    Ďalej pri kontrole inšpektori zistili, že na kontrolný nákup účtovaný v celkovej hodnote 4,01 EUR bol vydaný doklad o kúpe výrobku z ERP, ktorý neobsahoval názvy odpredaných tovarov, ale len tovarové skupiny, a to:
    • u odpredaného tovaru „Pečeňový syr; Oškvarky; Tlačenka“ bolo uvedené na bloku z ERP „Údené výrobky“.
    Teda zistili, že účastník konania porušil povinnosť predávajúceho vydať spotrebiteľovi doklad o kúpe výrobkov so všetkými predpísanými údajmi, čím porušil § 16 ods. 1 písm. d) zákona číslo 250/2007 Z. z..

    Zuzana

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    v prvom rade by ste mali mať pokladnu (predpokladam,že už ste kupili s fiškálnym modulom) a k tomu zodpovedajuci program v počitači-tým zadavanim PLU si ulahčite pracu-zadate si v počitači názov tovaru(záleži kolko miest máte k dispozícii na pokladni na písanie),kod tovaru a potom si to prehodite len z počitača do pokladne (prepojenim kabla pc / pokladna). ja by som odporucala napr. text: tričko kr.ruk., tričko dl.ruk., sveter, vesta, sako a pod. my napr. nemame pevné ceny, pri blokovani zadavame nasledne-predaj 3ks tričko s kr.rukavom / 1,50 = 3 x 1,50 PLU, celkom. Pri predaji je dôležité, aby ste blokovali pod správnym PLU, aby sa nestalo, že predate sveter pod kodom trička a pod.
    Veľmi pekne ďakujem za odpovedpokladnu už máme zakúpenú teda tu 50mini, ktorá ma teda 2000PLU, čo dúfam že nám to stačí a ma aj SD kartu, len to nahadzovanie mi robí starosti...ale dúfam, že to nejako zvládneme, pomohli ste mi

    Prosím o radu, ako nahadzovať PLU do kasy v seconhande

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.