Zavrieť

Porady

ČO VY NA TO ?

citujem:

"...ľudia, ktorí nikdy nepracovali a pracovať ani nechcú, na sociálnych dávkach nezriedka berú viac ako zamestnanci ..."
"...neprispôsobiví dostávajú doslova za nič aj vyššie dávky a benefity...."

Podľa mňa je to parazitovanie na súčastnom sociálnom systéme. Doplácame naň všetci.
Bežne zamestnaný človek, alebo SZČO odvedie štátu mesačne na ZP najmenej 46 €. Koľko krát a ako využíva služby zdravotníctva?
"Neprispôsobivý" občan neodvedie v živote nič, ale zdravotníctvo využije dokonale.
Skúste si postaviť "niekde" chatrč. Asi by ste sa z nej dlho netešili.
Ale "neprispôsobivý" môže................

Kedy nastane doba, keď budú zabezpečené rovnaké práva a povinnosti pre všetkých občanov tohto štátu?

Myslím, že ako prvý krok by stačilo urobiť priepastný rozdiel medzi príjmom zamestnaného človeka a dávkami človeka ktorý nikdy nepracoval, pracovať nechce a cielene využíva sociálny systém....
Veď poberať 600-700 €, prečo nie?......
Nechcem sa dotknúť ľudí, ktorý dávky nevyužívajú cielene........Myslím na inú skupinu ľudí....

Nechcem, aby téma vyvolala nejaké vášne...alebo vyznela "inak".....
Možno by tu mohlo padnúť aj nejaké riešenie,... a možno to niekto kompetentný prečíta.... a možno aspoň z časti realizuje..........













Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

    IvetaH
    Ale Ekopo má pravdu. Tretina národa žije z prenájmov, tretina z politiky, tretina sa nechá živiť a tých pár tisíc ľudí, čo robia a dokonca platia odvody a dane to z biedy nevytrhne. Recept vymýšľať netreba, živíme tam celú bandu na to aby vymýšľali recepty. A v noci som ich pozerala, no úbohosť nad úbohosťou. Zavrieť ich do jednej miestnosti a kým sa nedohodnú, nevypustiť. A pred občana nech predstúpia a povedia na čo sa dohodli a nie s tým, kto kedy viac kradol.
    Ja viem, že tých tretín mám priveľa.
    Pa

    Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

    Pikoška
    Ja už keď čítam o zneužívaní sociálnych dávok, tak hneď vidím Mihála.Nejeden politikk zneužíva svoju moc, nejeden poslanec rovnako zneužíva svoju moc, policajt zneužíva svoju moc, sudca, advokát, prokurátor zneužíva svoju moc, poznáme poisťovacie podvody, úniky na daniach a nerobíme NIČ. Nepíšeme tu o tom, a vyčíslenie škôd by bolo zaujímavejšie. Sociálna dávka pre istú skupinu občanov je jediným východiskom, ak štát, spoločnosť, a ani Nicholsonová, ktorá to sľúbila, túto komunitu neprevychová...Tí ostatní, ktorí sú na tej sociálnej dávke v čase choroby, či inej vážnej udalosti existenčne závislí boli diskriminovaní, lebo už nevládzu makať pre štátnu kasu.

    Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

    Pikoška
    To veronikasad - v odborných témach si u mňa expert, v dovetkoch k mojim príspevkom Ti dlhodobo nerozumiem. A k Tvojej otázke - kto im to poradil? Nuž, na sociálnej sieti, kde sa diskutuje veľmi živo na adresu mihálovosocprocesov nie som, a teda sa neviem vyjadriť. Mne postačuje Porada. A kto im všetkým radí a radil? Najskôr Mihál a poraďáci. Potom už len poraďáci. Teraz uzamkne príjmy, ktoré si tam naskladali ako akú takú istotu v prípade choroby mnohí a mnohí, chorí, nevládni, a odovzdá to ako všimné jeho nastúpníkom. Teda auto, dom a iný majetok práve nadobudli vyššiu hodnotu, ako človek. Tú si totiž môžeš pripoistiť. Pritom mal minister niekoľko možností a pák, ak by vedel s tou kalkulačkou narábať, ošetriť zákon v neprospech "jedných" a v prospech tých slušných. Neviem, ako Ty, ale ja pred vypísaním PN-ky som mala u lekára krvné testy, mamografické vyšetrenia, sonografické vyšetrenia, rontgenové vyšetrenia a stanoviská odborných lekárov. Takže páka, ako nezneužiť systém. Ale to by museli tí z našich daní makať a nie plniť osobné kontá. K tejto téme všetko. Lebo už by to bolo hádzanie hrachu na stenu.

    Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

    Petra Nová
    Ja na to to, že si objavil Ameriku. A vážne, žeby kompetentní nevedeli, aký je stav???
    Keby si mal recept na to, ako vyriešiť neprispôsobivých v našich podmienkach, tak budeš minimálne laureát na Nobelovu cenu.
    Tak si môžeme tu spoločne zanadávať, každý podľa svojho naturelu, a nič to na veci nezmení. Ale aspoň si odpľujeme.

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    ekopo Pozri príspevok
    citujem:

    "...ľudia, ktorí nikdy nepracovali a pracovať ani nechcú, na sociálnych dávkach nezriedka berú viac ako zamestnanci ..."
    "...neprispôsobiví dostávajú doslova za nič aj vyššie dávky a benefity...."

    Podľa mňa je to parazitovanie na súčastnom sociálnom systéme. Doplácame naň všetci.
    Bežne zamestnaný človek, alebo SZČO odvedie štátu mesačne na ZP najmenej 46 €. Koľko krát a ako využíva služby zdravotníctva?
    "Neprispôsobivý" občan neodvedie v živote nič, ale zdravotníctvo využije dokonale.
    Skúste si postaviť "niekde" chatrč. Asi by ste sa z nej dlho netešili.
    Ale "neprispôsobivý" môže................

    Kedy nastane doba, keď budú zabezpečené rovnaké práva a povinnosti pre všetkých občanov tohto štátu?

    Myslím, že ako prvý krok by stačilo urobiť priepastný rozdiel medzi príjmom zamestnaného človeka a dávkami človeka ktorý nikdy nepracoval, pracovať nechce a cielene využíva sociálny systém....
    Veď poberať 600-700 €, prečo nie?......
    Nechcem sa dotknúť ľudí, ktorý dávky nevyužívajú cielene........Myslím na inú skupinu ľudí....

    Nechcem, aby téma vyvolala nejaké vášne...alebo vyznela "inak".....
    Možno by tu mohlo padnúť aj nejaké riešenie,... a možno to niekto kompetentný prečíta.... a možno aspoň z časti realizuje..........













    ekopo, chces povedat, že ak prestanem pracovať, tak budem dlho, predlho brať na socialnych davkach 600-700 evry? Nedostal/a si nejaky HOAX?

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Petra Nová Pozri príspevok
    Ja na to to, že si objavil Ameriku. A vážne, žeby kompetentní nevedeli, aký je stav???
    Keby si mal recept na to, ako vyriešiť neprispôsobivých v našich podmienkach, tak budeš minimálne laureát na Nobelovu cenu.
    Tak si môžeme tu spoločne zanadávať, každý podľa svojho naturelu, a nič to na veci nezmení. Ale aspoň si odpľujeme.
    ......tak držme hubu a krok.........

    duves Pozri príspevok
    ekopo, chces povedat, že ak prestanem pracovať, tak budem dlho, predlho brať na socialnych davkach 600-700 evry? Nedostal/a si nejaky HOAX?
    ..osobne som to zažil na pošte.....a na to aby si tie dávky bral, musíš mať "vlohy" , a to ty nemáš....

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    duves Pozri príspevok
    ekopo, chces povedat, že ak prestanem pracovať, tak budem dlho, predlho brať na socialnych davkach 600-700 evry? Nedostal/a si nejaky HOAX?
    ja si myslim ze je to pravda co beru, ale my ostatni, kt. ich diskriminujeme by sme nikdy nemali sancu brat take iste davky, pretoze oni neviedia sice ani do pat naratat, ale svoje prava a na co maju narok ovladaju dokonale...

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    ekopo Pozri príspevok
    ..osobne som to zažil na pošte.....a na to aby si tie dávky bral, musíš mať "vlohy" , a to ty nemáš....
    A čo, že cigan/ka bral/a 600€? Kolkočlenna rodina? 10? Chces tak žiť? Mysliš, že ti 600€ bude stačiť na 8 detí?

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    ...nič sa nezmení, dokedy si všetci nevstúpime do vlastného svedomia... snažím sa o to x rokov a stále je čo zlepšovať !!!!
    A čo Ty, On, Oni, Ony ???? .... myslím si /iba ja osobne/, že spejeme k záhube .....

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    posledna veta -> tak to sme minimalne dvaja

    Myslim, ze to skonci ako vo filmoch: "Idiocracy" a "Children of men"

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Neprisposobiví sú len pomocná ruka pri ničení strednej vrstvy a jej zničenie je zas vyšší cieľ.
    Ale keď sme si zvolili capa záhradníkom,tak sa nečudujme.

    IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

    IvetaH
    To je jedno, čo si zvolíš. Stále sa tam nasáčkujú tí istí, ak ide o korytá a moc, tak je jedno, s kým a s akým programom. A nových nepotrebujú, oni si tam 20 rokov vystačili, tak si vystačia aj ďalších 20 rokov.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    ....je problém aj to, že tí zvolení nikdy a nikde nezarypnú do osieho hniezda.....veď sú to dobrí potencionálny voliči....

    trisestri je offline (nepripojený) trisestri

    trisestri
    http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a...ml?page_id=226 - problem je v tom ze system davok ma aj ine prispevky,ktore zvyhodnuje hlavne cast neprisobiveho etnika,ktore koti deti o ktore sa nevie postarat ani ich vychovat-riesenim by bola limitacia hornej vysky subehu vsetkych soc.davok pre spolocne posudzovane osoby,moznost exekucie casti davok za dlhy za najom,energie,odvoz odpadu,znicene byty,pokuty atd alebo verejne prace-vychovame cast ludi hlavne jedneho etnika,ktory su nauceny len brat a mat prava a ziadne povinosti a ucime ich zit na ukor ostatnych od kolisky po hrob-niet politickej odvahy na to aby sa ucili povinostiam a zodpovednosti.
    ano je pravda ze biele goliere a politici safaria,tuneluju a kradnu na kazdom kroku a nebojujeme proti tomu,lenze problemy casti jedneho etnika a ich spravanie sa realne a bezprostredne dotyka mnohych obcanov ako obeti kradezi a lupezi,agresivity a vyhrazok atd v tom lepsom pripade,v tom horsom uz ide o poskodenia zdravia az ohrozenia zivota,pri raste porodnosti tejto populacie a absencii ucinych rieseni bude postupne situacia neunosna.

    trisestri je offline (nepripojený) trisestri

    trisestri
    este by mali pridavky byt iba po 3 dieta,od 4 dietata zvyseny danovy bonus tak aby to bol minimalne sučet bonusu plus pridavku-ak chce niekto viac deni,nech je schopny a motivovany aj sam sa postarat o ich zabespecenie.

    day je offline (nepripojený) day

    day
    dlhodobo nezamestnani - technicke prace, cistenie ciest, upratovanie statnych zariadeni, parkov, lesov. kto nenastupi nedostane, kto nastupi dostane davku, kto sa hanbi bude si hladat lepsie zamestnanie

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Dyk, gadžo, ta co, ty ši dilino? Šak mi šicke sme invalidami - nas boľa ruky, nohy (aľe ňe gagori - bo pic možeme šicke). Ta dze by mi sme mohľi robic? Šak nezname ani pisac, ani čitac, počitac zname ľen do tišic (evri), slovensky nerozumime, ľen po našim - rómsky (cigaňski) a tiš po ňemecky (zo satelitoch zme še naučili).
    Radši ic ty robic, žeby sme mi tote evri dostaľi!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.