Zavrieť

Porady

Hladam vzor sudneho podania pre porusenie autorskych prav. Prosim, pomozte mi.

Vydala som clanok v odbornom casopise. Bol v celku uverejneny aj na nete, v pdf formate. O dva roky neskor som nasla svoj clanok rozsireny a malinko pozmemeny v inom odbornom casopise. Poziadala som redakciu o uverejnenie ospravedlnenia v casopise. Redakcia sa mi ospravedlnila v liste, zakazala autorom plagiatu publikovat v ich casopise. Avsak v casopise ospravedlnenie neuverejnila, napisali mi, ze verejne ospravedlnenie uverejnia az v pripade vyhraneho sudneho sporu o autorstvo. Chcem sa sudit s autormi plagiatu. Prosim, mozete mi niekto poskytnut linky na vzor prislusneho sudneho podania? Alebo na mailovu adresu kristinaduj@gmail.com, prosim.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ..ak si mala svoj článok označený zákazom kopírovania (C v krúžku),alebo inak označený proti šíreniu,môžeš podať trestné oznámenie na autora plagiátu za použitie cudzej veci vo svoj prospech- to znamená, že niekto dokázateľne použil tvoj článok , upravil ho a vydával za svoj...trestné oznámenie sa vyšetruje, musíš teda dokázať, že článok bol tvoj..ak dokážeš, potom ide žaloba od vyšetrovateľa na súd...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    betty112 Pozri príspevok
    Vydala som clanok v odbornom casopise. Bol v celku uverejneny aj na nete, v pdf formate. O dva roky neskor som nasla svoj clanok rozsireny a malinko pozmemeny v inom odbornom casopise. Poziadala som redakciu o uverejnenie ospravedlnenia v casopise. Redakcia sa mi ospravedlnila v liste, zakazala autorom plagiatu publikovat v ich casopise. Avsak v casopise ospravedlnenie neuverejnila, napisali mi, ze verejne ospravedlnenie uverejnia az v pripade vyhraneho sudneho sporu o autorstvo. Chcem sa sudit s autormi plagiatu. Prosim, mozete mi niekto poskytnut linky na vzor prislusneho sudneho podania? Alebo na mailovu adresu kristinaduj@gmail.com, prosim.
    Ako spísať návrh na súd?

    Podanie návrhu na súd alebo úrady

    http://www.vzory-zmluv-zadarmo.sk/os...-navrh-na-sud/

    Ako spísať žalobu?

    Spísanie žaloby

    http://www.vzory-zmluv-zadarmo.sk/os...spisat-zalobu/

    betty112 je offline (nepripojený) betty112

    betty112
    Dakujem za promptnu a relevantnu odpoved. Prosim, pouzil by si na mojom mieste prvy alebo druhy druh zaloby?

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ...fuha!..publikovala si článok v odbornom časopise a pýtaš si takú jednoduchú radu?..

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    betty112 Pozri príspevok
    Dakujem za promptnu a relevantnu odpoved. Prosim, pouzil by si na mojom mieste prvy alebo druhy druh zaloby?
    ...JA ???

    ...pravdu ????

    ...oné ...............by som zrobil .....síce , neviem o čo ide ,ale asi hej .....asi by som sa na to zvysoka....

    clen je offline (nepripojený) clen

    právnik-reality clen
    Pozri si autoryk zakon, najma ustanovenie § 56 kde je vymenovane coho sa mozes domahat. Pokial neslo o zakonnu licenciu (napr. na vzdelavacie ucely- co asi neslo), tak mozu tvoje dielo pouzit len s tvojim suhlasom a je uplne jedno ci si mala nejke c-cko v kruzku, to uz nic neznamena... Zalobu napises podla vzorov napr. na www.pravna.szm.sk...staci postupovat podla obcianskeho sudneho poriadku. Treba si nastudovat, co porusili, na co mas narok a vsetko to pekne opisat a naformulovat...

    Hladam vzor sudneho podania pre porusenie autorskych prav. Prosim, pomozte mi.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.