Zavrieť

Porady

Co s "problematickym" susedom?

Byvam v Petrzalke a zazivam dlhodobejsie "problemy" alebo skor neprijemnosti so susedou. Bohuzial som sa o nej dozvedel, az ked som byt kupil. Totiz uz byvaly majitel s nou mal problemy a ona bola aj hlavny dovod, kvoli ktoremu byt predal.
Zacalo to samozrejme pri prerabke bytu. Spomeniem jej kopanie do mojich dveri, petardy na chodbe a podobne zalezitosti. Robili sa stavebne upravy, ktore vyzadovali stavebne povolenie, ale vsetko som mal vybavene, takze vsetky jej staznosti na stavebny urad, hygienu, ombucmana, clanok v novinach a neviem kde vsade jej velmi nepomohli. Nakoniec som mal aj statny stavebny dohlad, ale vsetko bolo OK. Upravy sme robili v case, aby sa minimalizovalo obtazovanie susedov, takze pracujuci ani nevedeli, ze sa tam nieco robilo. Lenze suseda je invalidny dochodca, ktory je doma stale. Po nedobrovolnej navsteve referatu verejneho poriadku sme sa s nou snazili dohodnut, na casoch, kedy mozme robit upravy, ale s nou sa komunikovat neda. Neotvara dvere, neodpoveda atd.
Bohuzial aj po ukonceni stavebnych uprav jej obtazovanie neskoncilo. Spociva v ohlasovani rusenia nocneho kludu na statnu a mestsku policiu. Neviem uz ani spocitat, kolkokrat sme tam taku navstevu mali. Naposledy minuly tyzden, tusim 20.12 o cca 0:30. Ja aj priatelka v pyzame sme pozerali na policajtov, ktory nam oznamili, ze rusime nocny klud. Podobne navstevy policajtov maval aj byvaly majitel.
V podstate vadi aj chodenie po byte (ziadne podpatky, 6mm hruba podlozka pod plavajucou podlahou). Jasne, ze cloveku niekedy nieco spadne na zem alebo si dovoli prejst sa po byte v nocnych hodinach, ale kvoli tomu hned zdravy clovek nevola policiu.
Ak taketo problemy niekto nezazil, tak si to nevie predstavit. Mna osobne to dost stresuje a pri kazdom naznaku hluku uz len cakam trieskanie do stropu od susedy, pripadne navstevu policajtov.
Moja otazka znie, ako sa mozem branit (oficialne, ziadne maskovane prepady na ulici ? Ved pri susedoch musim vyzerat ako arogantny a permanentny narusatel nocneho kludu. Cele ma to stoji nervy a dobre meno.
Dakujem za rady.
Usporiadat
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Ale možno by s tým psom išla len raz von - a nechala ho tam.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A nie čivavu - je malá a "jedovatá"
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Mária27 Pozri príspevok
Ale možno by s tým psom išla len raz von - a nechala ho tam.
Potom by ju mohol chodiť bonzovať on za týranie zvieraťa.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

wagner Pozri príspevok
Pokiaľ má 60+ tak už má určite aj starobný dôchodok. Tiež mám milého suseda a nezávidím Ti takú susedu. Bolo by ju treba nejako zamestnať. Čo tak jej zabezpečiť psa a nebude mať čas na hovadiny. To vieš, ľudia v jej veku keď nemajú čo robiť, tak iba vymýšlajú. Skús ju milo pozdraviť a ponúknuť sa, že by si jej zabezpečil psa. Vieš, že pes potrebuje pohyb a hýbala by sa aj ona. Na hrubé vrece musí ísť iba hrubá záplata.
títo ľudia v prvom rade žijú tým, že druhým strpčujú život tak, že sedia doma a načúvajú kde sa čo šustne sú ich plné sídliská a len ich pribúda, poprípade majú aj nejakú psych. dg., len dnes dostať niekoho na psychiatriu nie je jednoduché, lebo je to dobrovolné, čiže rodinný príslušník už nikoho nestrčí do "cvokárne" ked dotyčný chorý nechce verím to že policajná štatistika u teba v obvode má pani "podchytenú" tak sa určite na teba "nekukajú" divno, len ako na ďalšieho ktorému tá stará strpčuje život. toto nie je útecha to je fakt
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať