Zavrieť

Porady

Prehľad o zrazených a odvedených preddavkov na daň z príjmov

Milé poraďáčky,
chcela by som Vás poprosiť o radu. Idem robiť quartálny prehľad ale ale jedna pracovníčka v rámci štvrťroku menila zamestnanie, to znamená napr. v októbri pracovala niekde inde a v novembri a decembri už u klienta. Každý zamestnávateľ si urobí svoju povinnosť? to znamená, že za október jej prehľad podajú u bývalého zamestnávateľa a za november a december u súčasného zamestnanca? a tiež treba aj nulový prehľad dohodárovi poslať? myslím, že áno, len potrebujem uistiť. ďakujem.
Usporiadat
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
KatarinaNR Pozri príspevok
Milé poraďáčky,
chcela by som Vás poprosiť o radu. Idem robiť quartálny prehľad ale ale jedna pracovníčka v rámci štvrťroku menila zamestnanie, to znamená napr. v októbri pracovala niekde inde a v novembri a decembri už u klienta. Každý zamestnávateľ si urobí svoju povinnosť? to znamená, že za október jej prehľad podajú u bývalého zamestnávateľa a za november a december u súčasného zamestnanca? a tiež treba aj nulový prehľad dohodárovi poslať? myslím, že áno, len potrebujem uistiť. ďakujem.
Úprimne, moc tvojej otázke nerozumiem, ale skúsim odpovedať.
Ty podávaš Prehľad za IV. Q 2011, teda za obdobie mesiacov október - december. Ak ste v októbri ešte nemali zamestnancov, tak v stĺpci daného mesiaca nebude nič. Vyplnené budú časti za mesiace november - december. Čo sa týka toho dohodára, tak tomu moc nerozumiem. On je zamestnaný u toho istého zamestnávateľa, u ktorého je zamestnaná aj tá pani?
2 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

ešte by som poprosila jednu radu, prehľad si nájdem na nete, ale keď si ho dám uložiť v rtf súbore, vypisuje mi, že súbor je poškodený, vypisujete ho priamo v adobe programe?
ďakujem
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
KatarinaNR Pozri príspevok
ešte by som poprosila jednu radu, prehľad si nájdem na nete, ale keď si ho dám uložiť v rtf súbore, vypisuje mi, že súbor je poškodený, vypisujete ho priamo v adobe programe?
ďakujem
Myslím si, že na internete vypisovaný Prehľad sa nedá uložiť, dá sa len vytlačiť.
1 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

rodina1, ďakujem za radu.
Dobre si porozumela, čiže za mesiace október napíšem 0 to si vysporiada s dú predchádzajúci zamestnávateľ a ja vypíšem len mesiace november a december. Išlo mi o to, či to vypisuje už len aktuálny zamestnávateľ alebo zamestnávatelia podľa toho kedy kde zamestnanec pracoval.
Čo sa dohodára týka, je jedno či je to tá istá pani alebo nie, len som sa chcela uistiť, že aj za dohodára sa posiela prehľad a aj keď napr.v danom štvrtroku mu nevyšla žiadna daň? čiže pošlem nulový prehľad za dohodára?
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
KatarinaNR Pozri príspevok
rodina1, ďakujem za radu.
Dobre si porozumela, čiže za mesiace október napíšem 0 to si vysporiada s dú predchádzajúci zamestnávateľ a ja vypíšem len mesiace november a december. Išlo mi o to, či to vypisuje už len aktuálny zamestnávateľ alebo zamestnávatelia podľa toho kedy kde zamestnanec pracoval.
Čo sa dohodára týka, je jedno či je to tá istá pani alebo nie, len som sa chcela uistiť, že aj za dohodára sa posiela prehľad a aj keď napr.v danom štvrtroku mu nevyšla žiadna daň? čiže pošlem nulový prehľad za dohodára?
K dohodárovi: Ak je zamestnávateľ stále registrovaný na DÚ ako platiteľ dane zo závislej činnosti, mal by poslať aj nulový Prehľad.
Aj keď niekedy tu bola debata, či áno, alebo nie, myslím si, že lepšie je poslať nulový, ako keby ťa potom DÚ naháňal, že si neodovzdala Prehľad.
5 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

KatarinaNR Pozri príspevok
rodina1, ďakujem za radu.
Dobre si porozumela, čiže za mesiace október napíšem 0 to si vysporiada s dú predchádzajúci zamestnávateľ a ja vypíšem len mesiace november a december. Išlo mi o to, či to vypisuje už len aktuálny zamestnávateľ alebo zamestnávatelia podľa toho kedy kde zamestnanec pracoval.
Čo sa dohodára týka, je jedno či je to tá istá pani alebo nie, len som sa chcela uistiť, že aj za dohodára sa posiela prehľad a aj keď napr.v danom štvrtroku mu nevyšla žiadna daň? čiže pošlem nulový prehľad za dohodára?
tá dohodárka je jediná zamestnankyna vo firme?
1 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

áno, jediná
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

tak ok.. riaď sa príspevku 6..
1 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

a ešte jedna otázka na uistenie, pod stĺpcom 10, vypisujem výplatný termín za 10-ty mesiac, čiže uvádzam 15.11.? kedy bola mzda uhradená zamestnancovi?
0 0
AnikoAd AnikoAd

AnikoAd je offline (nepripojený) AnikoAd

My sme za neodoslanie nulového prehladu dostali pokutu....
1 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

dievčence a keď pošlem tieto výkazy už v elektronickej forme, musím ešte stále v papierovej, krycie listy?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

AnikoAd Pozri príspevok
My sme za neodoslanie nulového prehladu dostali pokutu....
ak ste mali v tom čase aj zamestnanca -ov, tak áno......ak zamestnanci nie sú, platí predsa § 39 ods. 12 ZDP......


(12) Prehľad a hlásenie podľa odseku 9 nie je povinný podať len ten zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane122) alebo zahraničným platiteľom dane podľa § 48, ktorý v príslušnom období nevyplácal príjmy zo závislej činnosti.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
KatarinaNR Pozri príspevok
dievčence a keď pošlem tieto výkazy už v elektronickej forme, musím ešte stále v papierovej, krycie listy?
Máš ZEP? odpoveď NIE
Nemáš ZEP a máš novú dohodu? odpoveď NIE
Nemáš ZEP a máš starú dohodu? odpoveď ÁNO

Katka, stretko je pred termínom na podanie, prines si ručne vyplnené, odkontrolujeme
1 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

si zlatá Rozalka, ale premiéru tohto výkazu som už mala :-D ale prinesiem niečo iné, prípadne pár otázok na teba poradiť.
0 0
rozimova rozimova

rozimova je offline (nepripojený) rozimova

Potrebovala by som poradiť. Mám zamestnancov /3/ od októbra 2011. Majú minimálnu mzdu - teda daň zo závislej činnosti im neodvádzam. Ale ani som doteraz žiadny prehľad na DÚ neposielala. Mala som?
A druhý problém - vo výplate za december - vyplatenej k 22.1.2012 vznikla u 1 zamestnanca daňová povinnosť cca 5 Euro. Do akého termínu mám odviesť tých 5 € na DÚ ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

rozimova Pozri príspevok
Potrebovala by som poradiť. Mám zamestnancov /3/ od októbra 2011. Majú minimálnu mzdu - teda daň zo závislej činnosti im neodvádzam. Ale ani som doteraz žiadny prehľad na DÚ neposielala. Mala som? Áno, mala, resp. ešte môžeš tento mesiac, m.r. boli ešte kvartálne.
A druhý problém - vo výplate za december - vyplatenej k 22.1.2012 vznikla u 1 zamestnanca daňová povinnosť cca 5 Euro. Do akého termínu mám odviesť tých 5 € na DÚ ? Do 5 dní od vyplatenia mzdy.
V texte.
1 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

do 5 dní od výplaty je povinnosť odviesť preddavok na daň...
a ak máš ZC od 10/2011 termín na podanie prehľadu je 31 01 2012 (tento bude za 4Q. 2011, posledný krát ˇ) od 1/2012 už budeš zasielať mesačne i keď nebudeš mať povinnosť odviesť daň.....
1 0
rozimova rozimova

rozimova je offline (nepripojený) rozimova

Ďakujem pekne za odpovede. Na ten prehľad o zrazených preddavkoch je nejaké tlačivo?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/kcxml/04_Sj9SPykssy0xPLMnMz0vM0Y_QjzKLN4g3Cgw2dgFJgjiO-pEIsSB9b31fj_zcVP0A_YLciHJHR0VFAFDaGyA!/delta/base64xml/L3dJdyEvd0ZNQUFzQUMvNElVRS82XzBfMlFTM1A!

k
likni na
Daňové priznania, hlásenia ...
hlásenia, prehľady ....
a potom na ďalšej strane ten druhý riadok (r. 2011)
1 0
Janinkaaa Janinkaaa

Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

KatarinaNR Pozri príspevok
a ešte jedna otázka na uistenie, pod stĺpcom 10, vypisujem výplatný termín za 10-ty mesiac, čiže uvádzam 15.11.? kedy bola mzda uhradená zamestnancovi?
Mám podobný problém.
Výplatný termín za 10/2011 je 30.11.2011.
Ale daň som už odviedla 28.10.2011
V riadku 1 mám uviesť zrazené predavky.
Čo sa tým myslí ?
Ktorý dátum mám uviesť v r. 1 ?
Dátum, kedy je daný výplatný termín v organizácii, alebo dátum, kedy skutočne som poukázala zamestnancom výplatu na účet ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať