Zavrieť

Porady

HD vysielanie a satelit

Zdravím, chcela by som sa spýtať. Viete mi poradiť, ako je to s vysielaním HD filmov? Známi majú plazmu Full HD, a satelitný prijímač Opticum 4060 CX - Skylink. Nemajú zaplatené HD programy. Hovoria, že keď ide v TV HD film, tak aj oni automaticky pozerajú HD film. neviem to celkom pochopiť, pretože som si myslela, že na pozeranie HD filmu, potrebujem aj HD satelitný prijímač, alebo sa mýlim, ďakujem za vysvetlenie.
Usporiadat
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

Nandrolon Pozri príspevok
na HD potrebuješ HD prijímač, HD program a televízor so satelitom musí byť prepojený HDMI káblom, ktorý okrem "rkantora" zatiaľ nikto nespomenul...

PS: kupoval som HD prijímač 2 mesiace dozadu a zvolil som kvalitný, veľmi jednoduchý FERGUSON ARIVA 102E HD. K tomu mám pripojený 2,5 palcový USB 3.0 HDD /bez napájania/ a všetko fachčí ako má.

Ten satelit vyšiel nejakých smiešnych 55 eur, ale už sú zase o niečo lacnejšie.
veru tak...lacny a ked si natiahnes patchovy firmware, tak mas o nieco viac moznosti.
P.S. ak je v sat.prijimacoch a na TV komponent, tak HD signal prenesies aj komponentnym kablom (analog).
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

Letko Pozri príspevok
Na Skylinku môžete chytiť zadara ČT HD, NOVA HD a Markiza HD. Vidíte to jednak podľa kvality obrazu a jednak vám po prepnutí programu svieti na informačnej lište okrem iných aj ikonka HD.
JOJ síce píše, že film je v HD, no cez Skylink to ide zatiaľ len v SD.

Ozaj, neviete, kedy budú ďalšie naše stanice prechádzať na HD signál?
Na Skylinku v DIGITAL baliku mas este Prima family HD a CT sport HD.
Ale vsetko je to aj o programe. Ked sa vyraba/vyrobil v nativnom HD, tak aj to skutocne je HD. Ostatne programy vyrobene v SD, na HD staniciach je taky program iba upscalovany, cize je lepsi obraz, nez to iste na SD stanici, ale skutocne HD to nie je!!!
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

narážal som na SCART kábel, tým to neprenesieš, dokonca ani sám firmware satelitu ak máš v ponuke nastavené že to máš prepojené scartom ti nepustí vyššie rozlíšenie...

Zatiaľ mám soft origo, už 2 x updatovaný a som plne spokojný.
Dokonca aj zdieľanie karty medzi 4 arivami umožňuje tento origo softvér /multiroom/.
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

Nandrolon Pozri príspevok
Dokonca aj zdieľanie karty medzi 4 arivami umožňuje tento origo softvér /multiroom/.
Zdielanie karty v origo firmware? To som asi nieco zmeskal
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

funkcia MULTIROOM, normálne v origo firmware.
Nepoužívam ju, pretože zatiaľ nemám s kým čo zdieľať, ale ak sa pozrieš na AB forum, tak zistíš že medzi 2 arivami nastavíš iba master a slave a DOKONCA si všetko ostatné sami nastavia /IP adresy a ostatné nastavenia/.
A MASTER ariva musí byť pohotovostne vypnutá s hodinami, aby SLAVE mohla zdieľať kartu aj vtedy.
Ak by sa master vypla do polohy červená bodka, karta by sa nezdieľala...

Fakt som z tej arivy ešte stále unesený, mal som zaplatený mesiac FLEXI 7, tak som si na 500 GB HDD nahral okolo 140 programov a relácií a filmov, ktoré ma zaujímali, teraz si prehrávam podľa toho čo chcem pozerať a to všetko z NENAPÁJANÉHO HDD /napája ho iba usb port/ a teda platne sa mi netočia ale spolu s vypnutím satelitu sa disk aj sám zaparkuje, DOKONCA pri nečinnosti sa takisto zaparkuje, čo väčšina 3,5 ext. diskov so satelitom to nerobí a stále točia okrem vypnutia naplno...
0 0
Taserda Taserda

Taserda je offline (nepripojený) Taserda

erik555 Pozri príspevok
Na Skylinku v DIGITAL baliku mas este Prima family HD a CT sport HD.
Ale vsetko je to aj o programe. Ked sa vyraba/vyrobil v nativnom HD, tak aj to skutocne je HD. Ostatne programy vyrobene v SD, na HD staniciach je taky program iba upscalovany, cize je lepsi obraz, nez to iste na SD stanici, ale skutocne HD to nie je!!!
Prima family je v CSLinku.
0 0
command command

command je offline (nepripojený) command

Taserda Pozri príspevok
Prima family je v CSLinku.
Asi by si si mal najpr pozriet ponuku skylink a potom pisat ze to je v CSlinku kde sa snazia vsetkych vytlacit len na Skylink preto tam uz platenu ponuku nenajdes a takisto vypinaju aj HD programy na CSlinku. V ponuke Skylink digital(zakladna) su tieto HD programy. CT Sport, CT1, Nova, Prima Family, Markiza.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať