Zavrieť

Porady

ako zriadit prevadzku autoservisu

dobrý deň podnikám ako automechanik. zrekonštruoval som starú hospodársku budovu na autoservis ako mam postupovať aby to bol aj papierovo autoservis? myslím tím ako mam ďalej postupovať a na aké úrady treba isť čo všetko treba vybaviť aby to mohla bit oficiálna prevádzka autoservisu a v akom poradí to bude najvhodnejšie. treba mi k tomu aj projektovú dokumentáciu?
ďakujem všetkým Nahalka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lukyno24 je offline (nepripojený) lukyno24

    lukyno24
    Vyhláška č. 532/2002 Z.z.

    o všeobecných technických požiadavkách na výstavbu a o všeobecných technických požiadavkách na stavby užívané osobami s obmedzenou schopnosťou pohybu a orientácie


    TRETIA ČASŤ
    OSOBITNÉ POŽIADAVKY NA NIEKTORÉ DRUHY STAVIEB
    § 49
    Autoservis a čerpacia stanica kvapalných palív
    (1) Umiestnenie a stavebnotechnické riešenie autoservisu a čerpacej stanice kvapalných palív musí zodpovedať hygienickým požiadavkám, požiadavkám požiarnej bezpečnosti a ochrany podzemných a povrchových vôd.

    (2) Autoservis a čerpacia stanica kvapalných palív vrátane zariadenia na manipuláciu s nimi sa nesmie umiestňovať v ochrannom pásme vodného zdroja slúžiaceho na zásobovanie pitnou vodou. 45)

    (3) Manipulačná plocha čerpacej stanice kvapalných palív musí byť nepriepustná a musí byť vyspádovaná do záchytnej šachty s odtokom do kanalizácie zaolejovaných vôd.

    (4) V autoservise a čerpacej stanici kvapalných palív musí byť zriadené hygienické zariadenie v súlade so slovenskou technickou normou. 46)

    (5) Odpadová voda z autoservisu pred vypustením do kanalizačnej siete, prípadne do vodného recipientu musí byť upravená tak, aby sa dosiahlo zloženie odpadovej vody požadované podľa osobitného predpisu. 47)

    (6) Svetlá výška miestností a priestorov autoservisu a čerpacej stanice kvapalných palív je daná slovenskou technickou normou. 46)

    (7) Vetranie v autoservise a na čerpacej stanici kvapalných palív musí byť zaistené tak, aby koncentrácia škodlivých látok v ovzduší neprekročila prípustné hodnoty z hľadiska ochrany zdravia a nebezpečenstva výbuchu. 48)------------------------------------------------------------------
    45) § 28 zákona č. 184/2002 Z.z.
    46) STN 73 6059.
    47) Zákon č. 184/2002 Z.z. Nariadenie vlády Slovenskej republiky č. 242/1993 Z.z.
    48) Vyhláška Slovenského úradu bezpečnosti práce a Slovenského banského úradu č. 19/1987 Zb., ktorou sa ustanovujú požiadavky na ochranu pred výbuchmi horľavých plynov a pár.


    nieco som nasiel ale vôbes sa v tom neviznam??

    lukyno24 je offline (nepripojený) lukyno24

    lukyno24
    willma Pozri príspevok
    http://www.porada.sk/search.php?searchid=221481 a treba len čítať, to je dôvod, prečo nik nereaguje.
    nechapem co to je za otkaz a aky ma zmisel lebo ket som nan klikol tak my viskocilo? "Prepáčte - vyhladávač nenašiel žiadne výsledky. Skúste zadať inú formuláciu."

    lukyno24 je offline (nepripojený) lukyno24

    lukyno24
    willma Pozri príspevok
    tak si skús dať do poraďáckeho vyhľadávača slovíčko autoservis
    dakujem za radu us som to nasiel

    ako zriadit prevadzku autoservisu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.