Zavrieť

Porady

komplikované dedičtvo

Potrebujem poradiť, lebo neviem ako ďalej ((

Po dedkovej smrti zostalo pole, ktoré zdedilo jeho 9 detí, kedže niektorý už nežijú dedia ich deti, dokopy je to 18 dedicov jedneho poľa. Nie je určené kto má ktorú časť takže pri všetkých právnych úkonoch treba podpisy všetkých dedičov. Všetko by bolo v poriadku, kedže sme sa dohodli vsetci že to predáme až na môjho brata, ktorý žije v zahraničí na Slovensko nechce stále cestovať a tak podpísal plnú moc mne jeho sestre nech všetko za neho podpisujem ja. A tu sa to začína.
Pri dedičkom konaní som sa ja dozvedela že ja nededím nič, kedže moj otec /dedič po dedkovi/ podpísal neaky papier kde som sa ja zrieka dedictva a ako 18 rocna som to aj podpisala /nechapem to dodnes preco a co to malo byt/ takže dedí iba moj brat. Ja som doteraz všetko za brata vybavovala , platila, behala po uradoch a sudoch , kedže ja som to vsetko vybavovala nie len za brata ale za všetkých. Preto brat súhlasil že aj napriek tomu že nededím za to že to všetko vybavujem da mi polovicu dedictva tak ako by to malo byt .
Lenže ako vieme mam to iba ustne od neho ....a preto mam obavy že ked príde na činy nedostanem nič.
Preto sa pýtam ....čo musí brat podpísať neaké čestné prehlásenie alebo niečo, čo by obstálo a bolo platné pri rozdelovaní penazí aby som svoju slúbenú polovicu dostala???
Prípadne vzor neakého tlačiva.
Veľmi pekne Vám Ďakujem
Usporiadat
doktor23 doktor23

doktor23 je offline (nepripojený) doktor23

právnik - nesporová agenda (nezastupujem na súde, nie som advokát) ...viac
Mária27, ďakujem za dôveru ....
Zo zadania nie je jasné, či ide o novoobjavené dedičstvo, či jej otec ešte žije alebo nie.
Ak odmietla dedičstvo v dedičskom konaní po otcovi a jej otec už nežije, nemala by dediť ani v dedičksom konaní po dedkovi. V tom prípade nepomôže ano dohoda s bratom, nakoľko sa na ňu pozerá, ako keby ńeexistovala a keďže nie je dedičskou, nie je účastníčkou dedičského konania. Ak však len svoj podiel prenechala, je to niečo iné a dedičkou je ....
Bolo by potrebné niektoré veci objasniť ....
1 0
lele28 lele28

lele28 je offline (nepripojený) lele28

Prepáčte že som tu dlho nebola a preto som nemohla reagovať. Nenapísala som to asi dosť jasne celý den postup ako to bolo tak to teraz poopravím, lebo je to ešte komplikovanejsie tak som to skrátila a nechtiac vyvolala tento zmatok .
Dedko mal 9 detí z nich aj moju mamku on zomrel ked som mala ja 3 roky 1987
mamka zomrela ked som mala ja 18 rokov 2002
vtedy otec musel dat dokopy neake papiere a neviem už preco som mu podpisala papier že sa zriekam dedictva , brat bol este neplnoletí ...otec vtedy dostal neake peniaze z fondov, tak asi preto /boli to fondy po mamke/
teraz v roku 2010 sa nasiel majetok po dedkovi spomínané pole, ale ked som vybavoala to dedicke konanie a vsetko okolo toho pravnik na mna vytiahol ten papier že ja nededím lebo som v roku 2002 podpisala papier a ten plati aj na znovuobjavení majetok.

Tak dufam že som to vsetko spravne vysvetlila a teda chcem vedieť ci brat mi môže dat polovicu svojho majetku a aký papier bude potrebný ??,
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
No dôležitý bude ten papier, ako je to formulované. Či si odmietla dedičstvo, alebo si sa dohodla s otcom na vysporiadaní dedičstva dohodou.

Samozrejme brat ti môže darovacou zmluvou kedykoľvek darovať polovicu jeho majetku.
Len či bude aj ochotný? Nútiť ho asi nemožno.
Naposledy upravil marjankaj : 09.01.12 at 13:55
0 0
lele28 lele28

lele28 je offline (nepripojený) lele28

Na papieri je napísané že som odmietla dedičtvo podľa §463.
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Na začiatku si asi omylom napísala, že dedičom po dedkovi bol otec, nie mama. Ak si sa zriekla dedičstva po mame, podľa zákona nemôžeš namiesto nej dediť ani pri novoobjavenom majetku.
Brat by ti mohol poslať zmluvu o budúcej zmluve, kde sa zaviaže, že ti daruje polovicu dedičstva po dedkovi a darovacia zmluva bude podpísaná napr. do troch mesiacov po právoplatnosti rozhodnutia o dedičstve. Keď ti pošle zmluvu o budúcej zmluve, potom aj darovaciu zmluvu s presnými údajmi, musí si dať overiť podpis. Ty potom darovaciu zmluvu podpíšeš a dáš do katastra.
4 0
doktor23 doktor23

doktor23 je offline (nepripojený) doktor23

právnik - nesporová agenda (nezastupujem na súde, nie som advokát) ...viac
a nemáš deti? Lebo, ak si odmietla dedičstvo po mtke, hľadí sa na teba, ako keby si neexistovala, ale ak máš v súčasnosti deti, podľa môjho názoru (len prvý pohľad, ešte som sa nad tým nezamýšľal hlbšie) by mohli dediť Tvoje deti ......
0 0
lele28 lele28

lele28 je offline (nepripojený) lele28

nie nemám deti (( tak dakujem pekne za rady
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať