Zavrieť

Porady

daň z nehnuteľnosti - stavebný pozemok

Milí poraďáci, potrebujem súrne poradiť. V tých našich bláznivých dňoch mi celkom vypadlo, že staviame výrobnú halu. V katastri je pozemok, na ktorom sa stavba realizuje je zapísaný ako zastavaná plocha. Avšak došlo k zmene zákona a od 1.1.2006 sa za stavebný pozemok považuje pozemok uvedený v právoplatnom stavebnom povolení až do kolaudačného rozhodnutia na stavbu. Ide mi o to, či celá plocha pozemku, na ktorom bude stavba umiestnená sa ráta do stavebného pozemku, alebo iba plocha, ktorá je zastavaná pod stavbou? Napr. celková výmera pozemku 2000 m2. V stavebnom povolení je uvedené - zastavaná plocha 612 m2.
Tak, ktorú plochu mám zdaniť ako stavebný pozemok? Prosím, prosím rýchlo mi odpovedajte. Mám v tom zmätok na poslednú minútu. Máme nehnuteľnosti neúrekom a mám na to málo času. Vrelé dík za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

    vieroslava
    kalkulka
    Ide mi o to, či celá plocha pozemku, na ktorom bude stavba umiestnená sa ráta do stavebného pozemku, alebo iba plocha, ktorá je zastavaná pod stavbou? Napr. celková výmera pozemku 2000 m2. V stavebnom povolení je uvedené - zastavaná plocha 612 m2.
    Správne by si mal zdaňovať celúvýmeru podľa katastra nehnuteľností. Doporučujem dať si urobiť odčleňovací geometrický plán nas oddelenie pozemku pod stavbou, tento dať zapísať do katastra nehnuteľností a tým pádom budete platiť dať len za skutočnú výmeru.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Aj to by bolo určité východisko, ale až v roku 2007 a to už bude stavba aj skolaudovaná. Dík za odpoveď.

    daň z nehnuteľnosti - stavebný pozemok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.