Zavrieť

Porady

lcd televízor

Ahojte. Poraďte mi prosí Vás, čo mám robiť, keď mi z balíka 60 programov v televízore ide iba cca 30. Pýtal som sa v káblovke a oni mi povedali, že mám asi starší typ lcd televízora. Ja som ho však kupoval cca pred 2 rokmi. Vraj nemá dvbt či čosi podobné. Je nejaké riešenie. Povedal mi, že jedine kúpa televízora s dvbt. Nejaký prístroj sa nedá kúpiť? A čo tie natény a rôzne tunery čo sa predávajú? Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    nunenko je offline (nepripojený) nunenko

    prďous, táraj, gágaj nunenko
    Produkt: Orava LT-821D
    Produkt: Orava LT-821D

    Pomer strán, formát obrazovky: 16:9
    Uhlopriečka obrazovky: 82cm
    Typ obrazovky: TFT LCD
    Digitálne Režimy: -
    Rozlíšenie: WXGA 1366x768
    Kontrast (dynamický): 15000:1
    Svietivosť: 500cd/m2
    Odozva: 6ms
    Zorný uhol vertikálny: 176°
    Zorný uhol horizontálny: 176°
    HD ready: Áno
    HDMI: Áno
    Farby: 16,7mil
    Výstupný zvukový výkon: 8 W x 2 RMS ( THD)
    Počet reproduktorov: 2
    Zvukový systém: PAL, SEC, BG/DK / K/I/ PL /L NICAM STEREO
    Normy obrazu: PAL/SECAM/ playback NTSC
    Tuner: VHF,UHF, HYPERBAND
    ASP (Automatické ladenie): Kábelová TV
    Auto inštalácia kanálov: Áno
    Počet predvolieb: 100
    OSD Menu: Áno
    Auto vypnutie/vyp.časovač: Áno
    Rodičovský zámok: Áno
    Teletext: 1000 stránkový
    Výstupný signál: S-VHS, RCA, PHONES
    Vstupný signál: TV, SCART1, SCART 1 RGB, SCART2, SCART2 RGB, PC, DVI, FAV, S-VIDEO, HDMI
    PC vstup: Áno
    Rozmery ŠxVxH: 800x600x114 s podstavcom
    Príkon (W): 96,6 W (funkčný stav) 3,45 W (pohotovostný stav)
    ...asi tak
    Lučenec

    Základný súbor 3,30 €














    Rozšírený súbor 8,30 €














    Nadštandartný súbor 18,90 €







    Cenník súborov :

    Základný súbor 3,30 €
    Rozšírený súbor 8,30 €
    Nadštandartný súbor 18,90 €



    TARIFA KTV č. 1/2005
    k Všeobecným podmienkam spoločnosti KABEL TELEKOM s.r.o. na poskytovanie služby retransmisie platná pre mestá: Lučenec, Levoča, Rimavská Sobota

    Účinná od 1. 1. 2005
    Ceny za poskytovanie Služieb retransmisie na jeden mesiac:
    1.) Základný súbor - Služba retransmisie obsahujúca najmä vysielanie verejnoprávnej televízie a vybraných rozhlasových staníc 3,32 €
    2.) Rozšírený súbor - štandardná Služba retransmisie obsahujúca okrem televíznych a rozhlasových programov Základného súboru aj ďalšie televízne stanice terestriálneho a satelitného vysielania 8,30 €
    3.) Program HBO - nadštandardná Služba retransmisie zriaďovaná ako nadstavba k Rozšírenému súboru 18,92 €

    Naposledy upravil nunenko : 08.01.12 at 16:22

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Poraďte mi prosí Vás, čo mám robiť, keď mi z balíka 60 programov v televízore ide iba cca 30. Pýtal som sa v káblovke a oni mi povedali, že mám asi starší typ lcd televízora. Ja som ho však kupoval cca pred 2 rokmi. Vraj nemá dvbt či čosi podobné. Je nejaké riešenie. Povedal mi, že jedine kúpa televízora s dvbt.
    Totálne pekná volovina. DBV-T je určené pre príjem terestriálnych programov (programov z pozemných vysielačov). Pre príjem signálu z káblovky musí mať TV prijímač tuner DVB-C.
    Napíš presný typ televízora -prípadne sa pozri do papierov, čo máš o telke napísané.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    K televízoru: Je to (podľa špecifikácie) analógový televízor s možnosťou rozšíreného frekvenčného pásma
    Tuner: VHF,UHF, HYPERBAND
    a s DVB-tunerom http://lcd-televizory.heureka.sk/ora...1/specifikace/
    uhl.82 cm, TFT LCD,HD ready, 2xHDMI, 100 predvolieb, FastText, 1x SCART, vstup pre PC, DVI, WXGA 1366x768, jas 550cd/m2, kontrast 20000:1, pozerateľný uhol 176°, odozva 5ms, hotelový mód, DVB-Tuner, USB vstup
    - nie je presne špecifikovaný - teda neviem, či bude prijímať digitálny signál káblového rozvodu! Na to je potom potrebný STB (set-top-box) - dá sa pripojiť k telke cez SCART.
    U poskytovateľa (na jeho stránke) som však nikde nevyčítal, či poskytuje STB (je potrebný STB-C - pre kábelové rozvody, nie STB-S, ani STB-T). Informácie, či poskytujú STB by mali dať v zákazníckom centre.
    Naposledy upravil misoft : 08.01.12 at 19:26

    kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

    kergulaan
    MOzno by bolo vhodne doplnit aj od koho mas programov. balik a aky je to druh. Niekedy je to totiz kombinacia programov napr 20 + 40 kde kazdy z tychto podbalikov (20 alebo 40) sa siri inym sposobom. Napr 20 je analog a 40 je digitalny prenos. No a potom ti jasnacka ze telka zobrazi iba tych 20 analogovych a na tych 40 digitalnych musis mat set tob box.

    pupkin je offline (nepripojený) pupkin

    pupkin
    Ďakujem za reakcie. Jedná sa o Oravu LT 821 D. Som z Lučenca a poskytovateľom je Kabel telekom z Lc. Díky

    pupkin je offline (nepripojený) pupkin

    pupkin
    Ďakujem za obsažnú odpoveď. Mám rozšírený súbor za 8,30, ale nemám tam CNN ani music box. Pravdu povediac hlavne mi ide o Primu, ale tá vo Vašej? ponuke nie je? A čo tak Nova? Ďakujem

    nunenko je offline (nepripojený) nunenko

    prďous, táraj, gágaj nunenko
    Ja som ti obsiažne a ani odborne neodpovedal, len som prilepil, čo google dal. Keď chceš viac info o Prime tak niečo je v článku Stanovisko k problematike vyradovania programovej služby PRIMA
    Vysielateľ - držiteľ licencie na televíznu programovú službu PRIMA, spoločnosť FTV Prima, spol. s r.o., Česká republika neudelila, resp. vzala späť súhlas na šírenie tejto programovej služby v distribučných systémoch prevádzkovateľov retransmisie na území Slovenskej republiky, nakoľko nemá vysporiadané autorské práva na programy pre územie Slovenskej republiky, a to je zrejme dôvod, prečo prevádzkovatelia retransmisie vyradili programovú službu PRIMA z programových ponúk.
    viac si pozri na http://www.kabeltelekom.sk/

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Prima od 1.1.2012 premenovaná na Prima Family. Niektorí poskytovatelia ju majú! Záleží na poskytovateľovi.
    BTW: ak chceš pozerať Primu, môžeš cez internet - pozri http://www.porada.sk/t170698-p2-on-l...-pocitaci.html od príspevku #54

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.