Zavrieť

Porady

Autorské práva a poplatky

Dobrý deň. Chcel by som sa informovať ako by to bolo ak by som napr. Chcel na svojej internetovej stránke prehrávať domácu aj zahraničnú hudbu akéhokoľvek druhu a ak by som chcel na svojej stránke napr. sám uploadovať filmy alebo seriály a dovolil používateľom aby si ich mohli prezrieť alebo sťiahnúť.

Isteže to nie je len tak a je to priame porušenie autorských práv tak preto sa pýtam aké povolenie a od koho na to potrebuje a aké pálky by som mal za to čakať.

Dotaz. Tú hudbu alebo videa by som sťahoval cez napr rapidshare, czshare - to nie je proti zákonné sťahovať a uploadovať. Respektíve by som to mohol robiť cez torrenty a tak to nahadzovať na stránky.

Za akékoľvek odpovede budem nesmierne vďačný. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    peeter22 je offline (nepripojený) peeter22

    peeter22
    Legalne to nijak nevyriesis. Stahovanie ako take nie je nelegalne, kdezto zdielanie (upload) je. Uz samotne pouzivanie torrentov je teda na hrane zakona.
    To povolenie si predstavujes ako ? Nahravacie ci televizne studio ti ako z dobrej vole dovoli sirit ich tvorbu na tvojej stranke ? nehovorias o moznosti stahovat - nonsens.
    Ale k veci, samozrejme ked nieco take chces robit da sa to, ale len v ramci nejakych limito. Kym ide len o neznamu stranku s nizkou navstevnostou, je mala sanca ze na nu niekto spozornie. S rastucim mnozstvom navstev a obsahu rastie riziko. Mozes z toho vyviaznut len s vyhraznym listom, aby si to zrusil, alebo aj s pozdravom od sudu...

    Reaper1 je offline (nepripojený) Reaper1

    Reaper1
    Dobre teda. Tak dajme tomu že sa to nebude dať sťahovať. Čo sa týka hudby tak tam sa dajú zriešiť licencie to mi je jasné ale ako to je s prehrávaním videa ? .. Ako vravíš upload tak predsa ľudia tiež uploadujú napr na czshare a nič sa im nestane... čisto pozeranie filmov a seriálov no neviem. Napr www.mojevideo.sk tiež prehráva videá. Písal som aj tam no čakám na odpoveď.

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    je to nereálne, jednak si pre nich nezaujímavý a nič im nezarobíš, lebo ti nikto nebude platiť za niečo, čo si ty stiahneš zadarmo a zverejníš, keď rovnako zadarmo si to môže stiahnuť hocikto. Ak to chceš zverejňovať zadarmo a žiť napr. z reklamy, tak takých projektov je milión a youtube asi nedobehneš...

    predstav si, že si nejaký stredný managment niekde vo Warner Bros Studios a ozve sa ti mailom chlapík zo Slovenska, že chce zverejňovať ich filmy na nete a máš mu poslať cenu, koľko ho to bude stáť

    Reaper1 je offline (nepripojený) Reaper1

    Reaper1
    Hehehe Tak preto to tu píšem. Predsa to mojevideo.sk nejako musí fungovať no nie ? A predsa prehráva seriál ktorý je zo zahraničia.

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    Reaper1 Pozri príspevok
    Hehehe Tak preto to tu píšem. Predsa to mojevideo.sk nejako musí fungovať no nie ? A predsa prehráva seriál ktorý je zo zahraničia.
    prečo si myslíš, že to robia legálne? na nete funguje X rovnakých projektov, ktoré porušujú autorské práva. Možno majú server v Číne, Rusku...

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    Reaper1 Pozri príspevok
    Takže ak mám server niekde tam tak to je jedno a nič mi snáď nemôžu ?
    ach jaj, môžu, len sa to horšie dokazuje

    Autorské práva a poplatky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.