Zavrieť

Porady

nechcú mi uznať VŠ

Pekný večer prajem ! Som učiteľka v Základnej umeleckej škole. Mám Absolutórium. V júni 2011 som skončila VŠ - predškolská a elementárna pedagogika, študijný odbor 1.1.5. Bc. Mali sme 4 skúšky aj z hudobnej výchovy. Ja som diplomovú prácu písala tiež o hudbe, som zaradená do PT.8.
Kolegyňa skončila v Maďarsku učiteľstvo, titul má Ba, ju zaradili automaticky do PT.9.
Ako to vlastne je?
Mám nárok na PT.9
Vopred ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    brontosaurus je offline (nepripojený) brontosaurus

    brontosaurus
    vivaldka Pozri príspevok
    Pekný večer prajem ! Som učiteľka v Základnej umeleckej škole. Mám Absolutórium. V júni 2011 som skončila VŠ - predškolská a elementárna pedagogika, študijný odbor 1.1.5. Bc. Mali sme 4 skúšky aj z hudobnej výchovy. Ja som diplomovú prácu písala tiež o hudbe, som zaradená do PT.8.
    Kolegyňa skončila v Maďarsku učiteľstvo, titul má Ba, ju zaradili automaticky do PT.9.
    Ako to vlastne je?
    Mám nárok na PT.9
    Vopred ďakujem za odpoveď.
    Ak má vaša kolegyňa skončený jeden z odborov v štúdijnom programe učiteľstvo umelecko-výchovných a výchovných predmetov, tak je kvalifikovaná a je zaradená správne.
    Pozrite si zákon 437/2009 o kvalifikačných predpokladoch a v časti X. sú kvalifikačné požiadavky pre učiteľa základnej umeleckej školy.
    Váš odbor tam nie je uvedený, čiže vám ho nemôžu uznať pre postup do vyššej platovej triedy.

    brontosaurus je offline (nepripojený) brontosaurus

    brontosaurus
    vivaldka Pozri príspevok
    Ja som už s toho jeleň.
    Povedali mi, že vtedy budem v PT.9 ak spravím prvú atestáciu.
    Pozerala som sa za tým a vôbec to nechápem. Po ukončení VŠ prvého stupňa (podotýkam skončila som v júni 2011) môžem ísť na atestačnú skúšku bez toho aby som ešte pozbierala tích 60 kreditov? Či potrebujem tie kredity k tomu?
    Ako to je vôbec?
    A nepočuli ste dačo a zrušení kreditového systému?
    Vopred ďakujem za odpoveď
    Povedali Vám to správne, ak si spravíte I.atestáciu, budete v 9 PT. Je to v súlade s dokumentom "Zaraďovanie PZ a OZ do platových tried v závislosti od získaného stupňa požadovaného vzdelania a zaradenia do kariérového stupňa", ktorý nájdete na stránke MŠ, alebo na iných.
    Ale pozor!, budete si ju robiť pre vzdelanie ÚSO (čiže stredoškolské vzdelanie) a atestáci bude platiť len pre kategóriu v ktorej ste ju vykonala a kde ste kvalifikovaná, ale nie ako VŠ I.stupňa, lebo ako VŠ ste nekvalifikovaná a ako nekvalifikovaná atestáciu vykonať nemôžete.
    Čo sa týka kreditov, na I.atestáciu potrebujete najprv získať 30 kreditov a až na II.atestáciu potrebujete získať 60 kreditov. Čiže Vám stačí získať len 30 kreditov, podať si žiadosť, absolvovať prípravné atestačné vzdelávanie, napísať 18-24 stranovú atestačnú prácu, zvládnuť ústne preskúšanie z tematických okruhov a máte to za sebou.
    Kredity pokiaľ viem sa zatiaľ nerušia, len sa menila ich platnosť.

    vivaldka je offline (nepripojený) vivaldka

    som učiteľka zuš vivaldka
    Ja som už s toho jeleň.
    Povedali mi, že vtedy budem v PT.9 ak spravím prvú atestáciu.
    Pozerala som sa za tým a vôbec to nechápem. Po ukončení VŠ prvého stupňa (podotýkam skončila som v júni 2011) môžem ísť na atestačnú skúšku bez toho aby som ešte pozbierala tích 60 kreditov? Či potrebujem tie kredity k tomu?
    Ako to je vôbec?
    A nepočuli ste dačo a zrušení kreditového systému?
    Vopred ďakujem za odpoveď

    nechcú mi uznať VŠ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.