Zavrieť

Porady

Ako pridať na ebay svoje IC DPH - neplatitel DPH

Zdravim,

riesil niekto tuto vec? Kam to IC DHP pridat? ako?

Vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kolinany je offline (nepripojený) kolinany

    Rišo kolinany
    Napriklad kvoli tomuto

    Daňový úrad zaregistruje takúto zdaniteľnú osobu, vydá jej osvedčenie o registrácii a pridelí jej identifikačné číslo pre daň najneskôr do siedmich dní odo dňa doručenia žiadosti o registráciu pre daň. Následne bude používať pridelené IČ DPH pri nákupe tovaru ako aj pri bjednávaní služieb z iných členských štátov resp. pri dodaní služieb do iného členského štátu. Zdaniteľná osoba registrovaná podľa §7a novely zákona o DPH sa nestáva platiteľom dane (nemôže si odpočítať daň v daňovom priznaní).

    civka je offline (nepripojený) civka

    civka
    nie je mi celkom jasne kam/ preco to tam chces pridat.
    tvojou povinnostou je ho uvadzat pri predaji/ poskutnuti sluzieb do inych clenskych statov EU alebo pri nakupe tovaru/ sluzieb od platitela DPH v inom clenskom state...
    na ebay-i vascinou nenakupujes od platitelov DPH z EU, nie?

    calimero1 je offline (nepripojený) calimero1

    calimero1
    eBay nie je portál b2b, firemné identifikačné údaje v prípade kupujúcich zadať nie je možné.

    kolinany je offline (nepripojený) kolinany

    Rišo kolinany
    calimero1 a to je to, co som nechcel pocut

    nakupujem tam pravidelne, doteraz som dostaval na 99% tovar od FO, no uz sa mi stalo, ze mi prisla faktura z firmy a rozratana dph .. samozrejme, moje IC DPH nikde ..

    seraffa je offline (nepripojený) seraffa

    seraffa
    A ako si to uctujes? Myslim ked kupis z ebay... kedze nakupujem od sukromnych osob co mam pouzit ako fakturu? to co mi pride z ebay na email? nevadi ze tam nieje ico ani dic? a este ku tomu im platim vecsinou priamo na ucet lenze v tom emaili nieje uvedeny ich ucet... uz sa trapim s touto otazkou uz dost dlho hladam odpovede tak snad mi sem niekto odpise...

    Ako pridať na ebay svoje IC DPH - neplatitel DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.