Zavrieť

Porady

Instalovanie XP

Caute potrebujem poradiť kamaratovy spatol windows mal t ta ksproste nainstalovane ze mal tam dva windowsi tak mu nesiel ani spustit bios ani nič tak som zobral HDD ze to urobim doma nabopojil som ho dal som CD windowsu dal bootovat z CD/DVD room a mi naskočilo že ak chcem pokracovat v bootovani stacit hocijake tlacidlo a potom mi nenaskoči instalacia windowsu ale normalne sa zapina som na zaciatku pri vybere windowsu XP home edidtion a XP profesional a tam sa neda nič vybrat tam to je seknute ani cez F8 nič čo mam robiť?
Usporiadat
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Tak to potom vyzerá na problémy s HDD - doslúžil (prípadne jeho lektronika) -pretože ako popisuješ, po pripojení tvojho nabehne BIOS OK, po napojení jeho - šlus a NO-OK! Niekde to poriadne skratuje, prípadne zabblokuje napájanie matičnej dosky - nenabehne ani BIOS - bez napätia je to na prd.
Odporúčanie: nový HDD - pokiaľ sa dostaneš do starého, stiahnuť dôležité dáta a zálohovať. Starý HDD do elektrošrotu - alebo rozmlátiť (aby náhodou niekto niečo nie toto )
0 0
icevan icevan

icevan je offline (nepripojený) icevan

Pouzi klavesnicu s PS2,nie USB a malo by ti to ist.
0 0
Mrgrabber Mrgrabber

Mrgrabber je offline (nepripojený) Mrgrabber

pripadne mi napište na skypa moj nick: junior130000 ...viac
možno je niečo zle nastavene a disk nechce načítat skusil by som resetovať bios robíva sa to jumprom obvykle pri napajacej baterie Biosu ale treba pozriet manual od dosky pre presnejšie inštrukcie
0 0
keksik0061 keksik0061

keksik0061 je offline (nepripojený) keksik0061

ja mam s win taky problem ze mi nechce nainstalovat win7 iba vistu,nainstaluje sa to v pohode ale ked uz sa zapina...vtedy ako vam ukaze to "welcome" tak namiesto toho naskoci cierna obrazovka a nic sa nedeje,akoby to nieco blokovalo neviem preco,vzdy predtym formatujem disk.Skusal som uz hocijake verzie nic neide.
0 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

kde to instalujes? notebook? win 7 je legalny?
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

//vzdy predtym formatujem disk

Niekedy to nestačí. Zruš partíciu C a zavádzací sektor (pre W7je to 100 MB). Potom partície znovu vytovríš, naformátuješ a tak pristúpiš k inštalácii.
0 0
Mrgrabber Mrgrabber

Mrgrabber je offline (nepripojený) Mrgrabber

pripadne mi napište na skypa moj nick: junior130000 ...viac
verzii problemu môže byť hneď niekolko kedže zamrza pri štarte systemu a teda uvodnej obrazovky môže byť aj poškodena graficka karta kedže pri načítaní plochy sa už spúšta grafická karta 2,možno ovládače základnej dosky teda biosu su staršie a treba ich preflešovať na najnovšiu verziu osobne som mal podobny problem pri inštalácii win7 na notebook kde mi pri inštalácii stále zamŕzalo asi v polovici inštalácie 3, môže byť aj poškodený disk ale to by chcelo odtestovať a ak by bol poškodeny pravdepodobne by sa ani nepodarilo inštaláciu dokončiť
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať