Zavrieť

Porady

Platenie do socialnej poistovne

Zdravím, potreboval by som pomoct ohladom platenia do socialnej poistovne. V tychto veciach som novacik tak prosim o radu.. Zivnost s dotaciou som si otvoril 1.decembra 2010 a v marci som podal danove priznanie s primom 0 nakolko som do vtedy nic nezarobil. Zdravotnú si platim normalne. Od marca bol moj prijem cca 4000€. teraz v marci mam podavat dalsie danove priznanie. 1. decembra 2011 bol rok mojej živnosti. Ako je to s platením socialnej poistovni.. Od kedy mi vzniká povinnost? Nebudem musiet doplacat za december?


vopred dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Uved presný príjem .. cca 4000 je široký pojem.

    Ak tvoj príjem za rok 2011 bol nižší ako 4078,68 eur .. tak odvody do SP neplatíš minimálne do 30.6.2013.

    Ak tvoj príjem za rok 2011 bol vyšší ako 4078,68 eur .. tak od 1.7.2012 si povinný platiť odvody do SP.

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    veronikasad, 182Milan, Marína, Zdenka175, truch
    5

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    182Milan Pozri príspevok
    Zdravím, potreboval by som pomoct ohladom platenia do socialnej poistovne. V tychto veciach som novacik tak prosim o radu.. Zivnost s dotaciou som si otvoril 1.decembra 2010 a v marci som podal danove priznanie s primom 0 nakolko som do vtedy nic nezarobil. Zdravotnú si platim normalne. Od marca bol moj prijem cca 4000€. teraz v marci mam podavat dalsie danove priznanie. 1. decembra 2011 bol rok mojej živnosti. Ako je to s platením socialnej poistovni.. Od kedy mi vzniká povinnost? Nebudem musiet doplacat za december?

    vopred dakujem
    Prečo od marca ? do marca 2011 si nemal žiadny príjem ?

    Napíš prosím presnú výšku tržieb (nie zisku) za rok 2011. Do príjmu zahrňaš aj vyčerpanú dotáciu, ak si vedieš účtovníctvo.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    182Milan Pozri príspevok
    Nie do marca som nemal žiadny príjem. Tržbu mam vnimať ako peniaze ktore som prijal bez ohľadu na vydaje? ak ano tak to je tych 4000€ presnejsie to idem este prepocitat ale mam uctovnictvo zatial do decembra. cize sa nemusim bat ze musim teraz doplacat december ale mi staci pockat na marec na uzavierku dane?
    Milan, v daňovom priznaní za rok 2011 sa uvádzajú zdaniteľné príjmy dosiahnuté od 1.1.2011 do 31.12.2011. Do 31.3.2012 je povinnosť podať daňové priznanie za rok 2011.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    182Milan Pozri príspevok
    Nie do marca som nemal žiadny príjem. Tržbu mam vnimať ako peniaze ktore som prijal bez ohľadu na vydaje? ak ano tak to je tych 4000€ presnejsie to idem este prepocitat ale mam uctovnictvo zatial do decembra. cize sa nemusim bat ze musim teraz doplacat december ale mi staci pockat na marec na uzavierku dane?
    V akej oblasti podnikáš ? Tržbou sú uhradené faktúry, alebo platby za tovar cez ERP. K tomu musíš pripočítať sumu dotácie, ktorú si v roku 2011 vyčerpal.

    Ak ti vznikne povinná registrácia v SP, odvody začneš platiť od 1.7.2012 (prvá platba do 8.8.2012) - na to všetko by ťa mala upozorniť tvoja účtovníčka.
    Naposledy upravil veronikasad : 17.01.12 at 08:20

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    182Milan Pozri príspevok
    ERP nemam vsetko nam uhradene cez faktury. "(prvá platba do 8.2.2012)" nespavila si preklep: 2.8.2012? jj za uctovnickou som este nebol preto sa pytam. Suma vyčerpanej dotacie sa berie ako prijem ktory ovplivnuje platbu do socialnej poistovne?
    bol tam preklep - už je to opravené - 8.8.2012.
    vyčerpaná dotácia je príjmom do SP.

    182Milan je offline (nepripojený) 182Milan

    182Milan
    Nie do marca som nemal žiadny príjem. Tržbu mam vnimať ako peniaze ktore som prijal bez ohľadu na vydaje? ak ano tak to je tych 4000€ presnejsie to idem este prepocitat ale mam uctovnictvo zatial do decembra. cize sa nemusim bat ze musim teraz doplacat december ale mi staci pockat na marec na uzavierku dane?

    182Milan je offline (nepripojený) 182Milan

    182Milan
    ERP nemam vsetko nam uhradene cez faktury. "(prvá platba do 8.2.2012)" nespavila si preklep: 2.8.2012? jj za uctovnickou som este nebol preto sa pytam. Suma vyčerpanej dotacie sa berie ako prijem ktory ovplivnuje platbu do socialnej poistovne?

    Olča je offline (nepripojený) Olča

    zena-matka 2 detí Olča
    Dobrý deň.
    Ak mi od 1.7.2012 nevznikne povinnosť platiť odvody do Soc.poisťovne z dôvodu, že moje príjmy /SZČO/ boli menšie ako 4000,-Eur, a v prípade, že ochoriem a budem práceneschopná, budem mať nárok na nemocenské dávky?
    Ďakujem za odpoveď.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    ak nemáš, resp. nemala si ani DNP a ani teraz nie si povinná prispievať....nevznikne ti nárok na dávky....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.