Zavrieť

Porady

Dlh a inkasný konrolór

Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať :
Mám dlh a prišiel mi list od vymáhačom, že ak bezodkladne nezaplatím dlh, bude u mňa vykonaná návšteva inkasným kontrolórom aby zistil moje majetkové pomery. Môže na mňa poslať konrolóra ak môj trvalý pobyt je u starých rodičov, na mojom mene nie je nič, lebo nič ani nevlastním, som dlhšie nezamestnaná a dokonca tehotná? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Pošli ho kade ľahšie - nejaký "inkasný kontrolór" nemá čo u teba zisťovať majetkové pomery. Do bytu ho nepustíš, ak by sa dobíjal nasilu - 158 je č.t. - hlásiť násilné vniknutie do tvojho bytu. Potom už(ak by vystupoval v mene tej "firmy") podať tr. oznámenie pre vydieranie, neoprávnený vstup do bytu (môže len polícia na súdny príkaz, alebo pri ohrození života, alebo odvrátení nebezpečenstva),obmedzovanie osobnej slobody. A u starých rodičov - ešte sa pridá násilie voči skupine obyvateľstva.

    Kua - keď sa to zráta - inkasný kontrolór by schytal pekných pár rokov (a firma tiež by si zlízla) - v base by mali novú sexuálnu hračku!

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    winnie333 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    chcela by som sa opýtať :
    Mám dlh a prišiel mi list od vymáhačom, že ak bezodkladne nezaplatím dlh, bude u mňa vykonaná návšteva inkasným kontrolórom aby zistil moje majetkové pomery. Môže na mňa poslať konrolóra ak môj trvalý pobyt je u starých rodičov, na mojom mene nie je nič, lebo nič ani nevlastním, som dlhšie nezamestnaná a dokonca tehotná? Ďakujem
    zavolaj si do tej firmy ci je mozne poziadat o splatkovy kalendar, ak ano, poziadaj ich pisomne - a samozrejme ho dodrziavaj

    ja som riesila podobne za dceru ... raz som poslala 15 eur, potom este 3 mesiace rozne sumy az do splatenia ... pohladavka je vyrovnana, bez sankcnych poplatkov a exekutora ... potvrdenie doslo aj od firmy kde dcera dlhovala

    takze zaver - komunikovat a splacat, lebo uroky a sudne trovy dlznu sumu velmi navysia

    Dlh a inkasný konrolór

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.