Zavrieť

Porady

valné zhromaždenie s.r.o.

Dobrý deň prajem, potrebujem poradiť, zdedila som podiel v sro-cke po otcovi, ale chcem z nej vystúpiť, otec bol len spoločník spolu s dalšími troma ľudmi. Konateľ spoločnosti nemal usilie zmeniť ešte stale udaje v obchodnom registri, čiže ešte stale je tam spoločníkom môj otec. neviem sa k nemu dopatrať pracuje niekde vo Francúzsku (konateľ). ako mam teda postupovať ked chcem vystupiť z sro. lebo človek nikdy nevie čo ho môže postretnúť. neviem ani ako funguje ta firma, nič a nikto ma o ničom neinformuje. dakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Keďže si ju zdedila, asi prebehlo dedičské konanie. V OR už figuruješ ako dedička = nová spoločníčka ? Škoda že si toto neodmietla zdediť, mala by si po starosti.
    Bude treba s ostatnými spoločníkmi zvolať VZ a dohodnúť sa na prevode obchodného podielu na ostávajúcich troch. Ale návrh do OR môže podať len konateľ. Preto ma napadá, ak je ten jeden konateľ v zahraničí, môžu si predsa vymenovať ďalšieho konateľa, aby spoločnosť mohla byť činná aj keď ten jeden konateľ je preč.

    majulkab je offline (nepripojený) majulkab

    majulkab
    v OR este stále figuruje otec ako spoločník, pri dedičskom konaní som nemohla odmietnúť podiel, potom by som musela odmietnúť cele dedičstvo. Najhoršie na tom je, že aj ostatní dvaja spoločníci su zo zahraničia, takže je ťažké sa k nim dopracovať

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    majulkab Pozri príspevok
    v OR este stále figuruje otec ako spoločník, pri dedičskom konaní som nemohla odmietnúť podiel, potom by som musela odmietnúť cele dedičstvo. Najhoršie na tom je, že aj ostatní dvaja spoločníci su zo zahraničia, takže je ťažké sa k nim dopracovať
    Tak keď tam figuruje otec, hoci nežije, zatiaľ sa tým nemusíš nejako trápiť. Ja som myslela, že ako spoločníčka si tam už zapísaná. Návrh do OR musí podať konateľ.

    valné zhromaždenie s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.